Sayfa 404/1230 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504904 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

beyaz yakalıyı erken emekli edecek üç dört hisse yazayım ismen isdmr yggyo borç sorununu çözerlerse mgros

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Gusel video imis tskler...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Murat Gülkan bu piyasadaki en ağırbaşlı, eli yüzü düzgün yorum yapan portföy yöneticilerinden.

Videoda da Güzel özet yapmış...özellikle diversification( çeşitlendirme ) konusunu biz de bu başlıkta çok işledik...hayat hisseden ibaret değil dedik,,,dönem dönem portföyde farklı enstrümanlara farklı ağırlıklar verilmeli dedik.

Sene başında, hatta 1-2 yıldır altın için çok şey söyledim...hatta bu sene için ilk hedef 1400 usd dedik..6 ayda dolar bazlı %10, tl bazlı %17 getiri elde ettik.,.ilk yarının açık ara lideri oldu...1400 usd aşılırsa, asıl o zaman şov başlar.

Şunu demeye çalışıyorum, vizyoner olup, mümkün olduğunca geniş açıdan bakmak lazım.,.dönemsel fırsatları iyi değerlendirmek lazım.

Özellikle borsanın kötü performans gösterdiği, ülkenin kriz ortamında olduğu dönemlerde moraller bozuluyor.. uzun vade portföy yönetim işi tatsızlaşıyor, Ümitler ve beklentiler azalıyor...işte bu dönemde nasıl iyi kaptan dalgalı denizde belli oluyorsa, iyi yatırımcı da, ümitsizliğe düşmez, hatta fırsatlardan yaralanıp bu olumsuz ortamda bile portföyünü reel olarak büyütür,

çeşitlendirme diyince aklıma geldi. ben 3 hisseden yukarı çıkmıycam artık. geçen sene askerdeyken baktım en çok parayı portföyün %80i tek kağıttayken kazanmışım.
    https://www.youtube.com/watch?v=kvULLXEk-xQ

adam kişisel hesabımda tek bir hisse var ve bildiğim bir iş diyo. adamın 50 sene önce söylediği sözleri, hatalı çeviri de katarak papağan gibi bloglara tekrar tekrar yazmaya gerek yok. 2018 annual meeting youtubeda mevcut meraklısı bakabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Murat Gülkan bu piyasadaki en ağırbaşlı, eli yüzü düzgün yorum yapan portföy yöneticilerinden.

Videoda da Güzel özet yapmış...özellikle diversification( çeşitlendirme ) konusunu biz de bu başlıkta çok işledik...hayat hisseden ibaret değil dedik,,,dönem dönem portföyde farklı enstrümanlara farklı ağırlıklar verilmeli dedik.

Sene başında, hatta 1-2 yıldır altın için çok şey söyledim...hatta bu sene için ilk hedef 1400 usd dedik..6 ayda dolar bazlı %10, tl bazlı %17 getiri elde ettik.,.ilk yarının açık ara lideri oldu...1400 usd aşılırsa, asıl o zaman şov başlar.

Şunu demeye çalışıyorum, vizyoner olup, mümkün olduğunca geniş açıdan bakmak lazım.,.dönemsel fırsatları iyi değerlendirmek lazım.

Özellikle borsanın kötü performans gösterdiği, ülkenin kriz ortamında olduğu dönemlerde moraller bozuluyor.. uzun vade portföy yönetim işi tatsızlaşıyor, Ümitler ve beklentiler azalıyor...işte bu dönemde nasıl iyi kaptan dalgalı denizde belli oluyorsa, iyi yatırımcı da, ümitsizliğe düşmez, hatta fırsatlardan yaralanıp bu olumsuz ortamda bile portföyünü reel olarak büyütür,
    Iyi, efendi cocuktur.
    Taa Bender menk deg. gunlerinden tanirim.
    Bir kac defa telefonda da konustuk.
    Isctr'yi banka olarak sevmez.
    Banka ve sanayi kismi ayrilsa da bilsek kim ne yapiyor derdi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Başlığı uzun zamandir takip etmiyorum. Ilerde kaldigim yerden roman niyetine tekrar baslarim. Simdi yazma nedenim baslik sahibine tesekkur etmek. 85000 105000 genis band öngörüsü sayesinde ocak civari 105.000 de birsadan tamamen cikip parapiyasasi fonuna gectim. Borsaya ise aylik duzenli para aktardim. 105.000 den sattigim mallari 83.000 dahil degisik yerlerden yerine koydum. Bunlari yazarken amacim ovunmek degil sadece tesekkür. Portfoyumde su an 12 senet var ucte bir borsa ,ucte bir gram altin, ucte bir ppf olmak uzere portfoyu dagittim. Sn dudu sn cautionary gibi insanlarla ayni senetlere yatirim yapmak icimi rahatlatiyor katkisi olan herkese tesekkurler.

7. Paramın 5/1 ile Viop( THY,GARAN,GrAltın,Arcelik Vadeli)
    Paramın 5/1 ile Varant (Dax,XU30,Brent )
    Paramın 10/1 ile Bitcoin, Coin alım satımı
    Paramın 10/1 ile 1/50 kaldıraçlı forex yatırımı ( Forex majör pariteler, spx CFD,gold, brent, )
    Kalan %40 ile Kısa vadeli Hisse senedi alım satımı, Temettü hisseleri biriktirme, Gram altın

Yurt dışı vergi,komisyon,masraflar yüksek olmasa yurt dışı hisse alım satımı da yapardım.

8.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Paramın 5/1 ile Viop( THY,GARAN,GrAltın,Arcelik Vadeli)
    Paramın 5/1 ile Varant (Dax,XU30,Brent )
    Paramın 10/1 ile Bitcoin, Coin alım satımı
    Paramın 10/1 ile 1/50 kaldıraçlı forex yatırımı ( Forex majör pariteler, spx CFD,gold, brent, )
    Kalan %40 ile Kısa vadeli Hisse senedi alım satımı, Temettü hisseleri biriktirme, Gram altın

Yurt dışı vergi,komisyon,masraflar yüksek olmasa yurt dışı hisse alım satımı da yapardım.
    Bu kadar geniş çeşitlendirmeyle ancak bir profesyonel başarılı olabilir.

Çeşitlendirme konusu bu forumda çok abartılıyor. 10.000 TL para ile 20 adet hisse senedi, biraz TL, biraz USD, biraz altın, biraz varant alınmaz. 10.000 TL ile iki tane hisse senedi alınır; paranın geri kalanı da ya TL'de ya USD'de ya da altında tutulur. Duruma göre arada geçişler yapılır.

Sayfa 404/1230 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •