Sayfa 406/1230 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506906 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by mx_61 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir konu hakkında danışmak istiyorum elimde misal 2000 lot asel var. Ben bunu aracı kurumuma kiralayabilir miyim kiralarsam bunun getirisi nedir açığa satış için? Saygılar
    Yatırım danışmanınız daha net bilgi verecektir bu konuda. Ödünç pay piyasası işlemleri şeklinde arama yaparsanız sizde birkaç bilgi bulabilirsiniz bununla ilgili. Hiç işlem yapmadım ama size günlük repo faizinin kazancı kadar kazanç sağlayabilir bu işlem.

Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Yatırım tavsiyesi olmadan şunları söyleyebilirim. Ülke ekonomisin bel kemiği pozisyonunda olan sektörler otomotiv, inşaat ve turizm sektörleridir. Ülkemiz ekonomisinin durumuna göre, kazanç ve kayıp oranlarında zamansallık durumları baş göstersede, her porföyde bulunmasının doğru olduğunu düşündüğüm sektör otomotiv ve yan sanayi üreten şirketlerin olduğu kısımdır.

Otomobil insanlar için günlük ihtiyacın karşılandığı sadece bir araçtan öte, aynı zamanda prestij ve statü simgesi olarak görülmektedir. Bu durum, bireylerin temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra yapacağı ilk işin mevcut arabasını yenilemek olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Ekonomimizin çarklarının dönmeye başladığı ilk günlerden itibaren, İtibardan tasarruf olmaz anlayışıyla, otomotiv sektörü eski günlerine dönecektir.

Ayrıca, Kimya sektörü ürünlerinin, hem bireyselde son kullanıcı ürünü olması, hem de şirketler bazında ham madde veya ara ürün kullanımın yaygın olması sebebiyle, her portföyde bulunması gereken bir diğer sektördür..

Batuhan
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yatırım danışmanınız daha net bilgi verecektir bu konuda. Ödünç pay piyasası işlemleri şeklinde arama yaparsanız sizde birkaç bilgi bulabilirsiniz bununla ilgili. Hiç işlem yapmadım ama size günlük repo faizinin kazancı kadar kazanç sağlayabilir bu işlem.
    mantık onu söylüyor da, öyle paralar yok. genelde bildiğim isc-ykbnk için %2-3 gibi oranlar söz konusu olur, yarısınıda aracı kurum alır. baştan pazarlık yapmadı iseniz, içeri girmeniz söz konusu olur. aselsan için her gün alıcı olur mu, bilmem, belki oran 5-10 olabilir. kısaca uğraşmaya değmez.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    mantık onu söylüyor da, öyle paralar yok. genelde bildiğim isc-ykbnk için %2-3 gibi oranlar söz konusu olur, yarısınıda aracı kurum alır. baştan pazarlık yapmadı iseniz, içeri girmeniz söz konusu olur. aselsan için her gün alıcı olur mu, bilmem, belki oran 5-10 olabilir. kısaca uğraşmaya değmez.
    aynen ..hisse ödünç verme işinde eğer elinizdeki hisse piyasada çok bilinen, işlem hacmi yüksek olan hisselerdense (bist 30 gibi) genellikle teklif edilen oran % 3-10 arası olur..genel işleyiş de karın yarısını aracı kurum alır..uğraşmaya değmez.
    ancak az bilinen ve hacimleri genelde az olan hisselerde bir teklif gelirse kesinlikle pazarlık yapıp iyi oranlar isteyin derim..

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    aynen ..hisse ödünç verme işinde eğer elinizdeki hisse piyasada çok bilinen, işlem hacmi yüksek olan hisselerdense (bist 30 gibi) genellikle teklif edilen oran % 3-10 arası olur..genel işleyiş de karın yarısını aracı kurum alır..uğraşmaya değmez.
    ancak az bilinen ve hacimleri genelde az olan hisselerde bir teklif gelirse kesinlikle pazarlık yapıp iyi oranlar isteyin derim..
    Teşekkürler Sn.şef ve Sn.cennetyolu bilgilendirme için

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    Yillar evvel yapiyordum ufak tefek masraflar cikiyordu ama simdi bir anlami kalmadi..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    Teşekkür ediyorum, inat ettim 25 maliyetli asel var elimde uzun zamandır, sattama kararı aldım. Yani o para benim için yok hükmünde, acaba kiralasam bir şey çıkar mı diye merak ediyordum, anladığım cüzzi bir getiri ve masraf çıkıyor, değmez o zaman, sağolun..

7. Konu dışı ama Finnet gibi şirketlerin bilançolarımı mali analizlerini basitçe içeren basit ve ücretsiz bir websitesi kurmak için birilerinden (spk gibi) icazet almamız gerekir mi?

Ytd

8. Merhaba,

Borsa acemisi insanların (örn:ben) para piyasaları konusunda kendisini geliştirmesi için faydalanacağı hangi kaynakları önerirsiniz, önerebileceğiniz kitap, belgesel, köşe yazarı, youtuber, bloger var mı? Bir yıldır borsada kumar gibi körlemesine oynuyorum, (+)(-) toplayınca maaşımın %50'sine denk gelen bir miktarı kaybettiğimi gördüm.

Acaba açık öğretimden ekonomi mi okusam

Sayfa 406/1230 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506906 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •