Sayfa 415/1230 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

merhaba arkadaslar
    son günlerde biraz portföyü aktif olarak yönetme konusuna kafa yordum bu konuyu düsundum...
    su an şahsen yapmaya calistigim surekli her fiyattan alip ortalamayi belli bir seviyede tutma ve temettulerle maliyeti surekli azaltmak seklinde ...
    ancak biraz stratejimi degistirmeye karar verdim... hisse senedi portföyümü daha etkin olarak yönetmek istiyorum... sayin cautionary mesela her bilanço doneminde sirketin rasyolarini kontrol ederek bunu sagliyor... ben de hareketli ortalamalari kullanmaya calisacagim..
    şöyle ki sayin cautionary nin viop a giris ve cikis icin kullandigi 5 ve 22 gunluk hareketli ortalamalari hisseler icin kullanmayi dusunuyorum ... ancak günlük grafik degil 2 gunluk grafikten yararlanacağım çünkü gunluk grafik yil icersinde surekli alis veya satis sinyali verebilir.... iki gunluk grafikte 5 derecelik ema 22 derecelik ema'yi asagi keserse hisse senedini satip o parayla likit fon alarak yukari dogru kesmesini bekleyecegim... bunu yapmanin dez avantaji kagidin kararli haraket edemediği ve kisa surede cok sinyal verdigi durumlarda dusukten satilan mali bir iki hafta sonra daha yuksekten almak olabilir.... ancak bu riski göze aliyorum ... borsanin ve senetlerin bir trendinin olduguna ve o trende karsi durmaya calismanin anlamsiz olduguna inaniyorum...
    ayni sekilde yabanci para cinsinden olan fonlari mi da satip tekrar yukselis trendi baslarsa almayi düşünüyorum... bakalim zaman ne gosterecek...
    hic bir sekilde yatirim tavsiyesi vermedigimi aklima gelen bir stratejiyi paylasmak istedigimi belirtmek isterim... herkese hayirli bol kazanclar dilerim ... saygilar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

2.  Alıntı Originally Posted by yelkenci Yazıyı Oku
    Sn. Yatırımcılar iyi akşamlar eşim bir süredir besten çıkmak istiyor. Beste biriken parayla altın alıp üstüne her ay belli miktarda koyarak devam etmeyi düşünüyoruz. Daha iyi getirisi olacak yatırım şekli var mıdır? Teşekkürler
    Uzun vadede mantıklı (dilediğin zaman nakite çevirme kolaylığı, uzmanlık istemiyor) bir yatırım.

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    merhaba arkadaslar
    son günlerde biraz portföyü aktif olarak yönetme konusuna kafa yordum bu konuyu düsundum...
    su an şahsen yapmaya calistigim surekli her fiyattan alip ortalamayi belli bir seviyede tutma ve temettulerle maliyeti surekli azaltmak seklinde ...
    ancak biraz stratejimi degistirmeye karar verdim... hisse senedi portföyümü daha etkin olarak yönetmek istiyorum... sayin cautionary mesela her bilanço doneminde sirketin rasyolarini kontrol ederek bunu sagliyor... ben de hareketli ortalamalari kullanmaya calisacagim..
    şöyle ki sayin cautionary nin viop a giris ve cikis icin kullandigi 5 ve 22 gunluk hareketli ortalamalari hisseler icin kullanmayi dusunuyorum ... ancak günlük grafik degil 2 gunluk grafikten yararlanacağım çünkü gunluk grafik yil icersinde surekli alis veya satis sinyali verebilir.... iki gunluk grafikte 5 derecelik ema 22 derecelik ema'yi asagi keserse hisse senedini satip o parayla likit fon alarak yukari dogru kesmesini bekleyecegim... bunu yapmanin dez avantaji kagidin kararli haraket edemediği ve kisa surede cok sinyal verdigi durumlarda dusukten satilan mali bir iki hafta sonra daha yuksekten almak olabilir.... ancak bu riski göze aliyorum ... borsanin ve senetlerin bir trendinin olduguna ve o trende karsi durmaya calismanin anlamsiz olduguna inaniyorum...
    ayni sekilde yabanci para cinsinden olan fonlari mi da satip tekrar yukselis trendi baslarsa almayi düşünüyorum... bakalim zaman ne gosterecek...
    hic bir sekilde yatirim tavsiyesi vermedigimi aklima gelen bir stratejiyi paylasmak istedigimi belirtmek isterim... herkese hayirli bol kazanclar dilerim ... saygilar
    tavsiye etmem. uzun vadeli bir yatırımda ma ları kestirip kazanç sağlamak çok zor. onun yerine portföyünde olan 2 hisseyi oranlayıp, belli marjlar içinde birinden diğerine geçmeni tavsiye ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    tavsiye etmem. uzun vadeli bir yatırımda ma ları kestirip kazanç sağlamak çok zor. onun yerine portföyünde olan 2 hisseyi oranlayıp, belli marjlar içinde birinden diğerine geçmeni tavsiye ederim.
    biraz daha açıklayabilirmisiniz stratejiyi ???
    Nil Satis Nisi Optimum

5.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    biraz daha açıklayabilirmisiniz stratejiyi ???
    bazı hisseler arasında korelasyon vardır. aygaz-tüpraş gibi, ya da froto- tofas gibi bu tip hisse ikililerini birbirleri ile karşılaştırıp, dönemsel olarak ucuz olanı alıp pahalı olanı satarsınız. sonra fiyat oranları normale döner veya terse döner bu durumda da tekrar aynı şeyi yaparak pay miktarını artırırsınız.
    Çelik gibi sinirler ve evliya sabrı lazım

6. Arkadaşlar
    HEKTS için bankadan 40 günlük 14.30 TL den SAT emri vermiştim.Bugün hisse 14.37 TL ye kadar çıkmasına rağmen satış gerçekleşmedi.Bunun nedeni hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Bu işin mekaniği nasıl?

7.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    HEKTS için bankadan 40 günlük 14.30 TL den SAT emri vermiştim.Bugün hisse 14.37 TL ye kadar çıkmasına rağmen satış gerçekleşmedi.Bunun nedeni hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Bu işin mekaniği nasıl?
    Alıcı çıkmamıştır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Alıcı çıkmamıştır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    14.37 islem olursa 14.30 gitmis olmasi gerekir..
    Belki emir marj disi kalmistir..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 415/1230 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •