Sayfa 429/1230 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Ben inanmıştım, siz de inanın istemiştim.Türk traktör uzun bir ara sonra nispeten olumlu bir bilanço açıkladı..şu an agresif şekilde fiyatlanıyor zaten.

Öte yandan, tüm gübre sektöründe de sağlam bir hareket var...Eylül gibi tarım şurası ve alınacak radikal kararlardan bahsediliyordu.. muhtemelen önden bazı destek-teşvik duyumları gelmiş olabilir.

VGA emeklilik fonu tefas da işlem görmüyor, nasıl alınıyor? t+1 ile işlem görüyor sanırım. emir verildiğinde para boşta mı olmalı, yoksa likit fonda iken alış talimatı verilebiliyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    VGA emeklilik fonu tefas da işlem görmüyor, nasıl alınıyor? t+1 ile işlem görüyor sanırım. emir verildiğinde para boşta mı olmalı, yoksa likit fonda iken alış talimatı verilebiliyor mu?
    Sn.Şef VGA BES fonudur TEFAS'ta işlem görmez sadece Vakıf Emeklilkte BES hesabı olanlar alış yapabilir bu fondan.

Hepsine bakmadım teker teker ama TEFAS'tan aşağıdaki altın fonlarını alabilirsiniz. Bunlar içerisinde VGA'nın içeriğine benzer TCA kodlu ZİRAAT PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU var.

YKT YAPI KREDİ PORTFÖY ALTIN FONU
    DBA DENİZ PORTFÖY ALTIN FONU
    TTA İŞ PORTFÖY ALTIN FONU
    GTA GARANTİ PORTFÖY ALTIN FONU
    FIB FİBA PORTFÖY ALTIN FONU
    HBF HSBC PORTFÖY ALTIN FONU
    TUA TEB PORTFÖY ALTIN FONU
    IGA ING PORTFÖY ALTIN FONU
    AFO AK PORTFÖY ALTIN FONU
    ICA ICBC TURKEY PORTFÖY ALTIN FONU
    RBA ALBARAKA PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU
    KZL KT PORTFÖY KIZILAY'A DESTEK ALTIN KATILIM FONU
    TCA ZİRAAT PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU

4. Merhaba

Bende uzun zamandır takip ediyorum.
    Ara ara alımlar yaparak denemeler yapıyorum. Bu başlıktan sonra uzun dönem yatırım bilincim gelişmeye başladı. Özellikle dengeli portföy oluşturma konusunda faydalandım. Viop işlemleri de yapıyorum. Vİoptan çok iyi para kazandım ama bir o kadar da zararım oldu. Sonuçta Viop u sadece hedge amaçlı kullanmak gerektiğine karar verdim. Benim bilgi seviyem Viop ta yatırım yapmak için fazla amatör kalıyor.

Uzun dönem hisse senedi yatırımı için bir liste oluşturdum.
    Fakat listemi daraltmak istiyorum. Bu konuda üstadlardan destek rica ediyorum.

Toaso- Froto- Doas - Ttrak

Petkm - Tupras-Trkcm- Eregl-Aygaz-Soda-Hektas-Uluun-Deva-Aksa-Isyat-Psdtc-Karel

Syg.

5.  Alıntı Originally Posted by kampey Yazıyı Oku
    Merhaba

Ara ara alımlar yaparak denemeler yapıyorum. Bu başlıktan sonra uzun dönem yatırım bilincim gelişmeye başladı. Özellikle dengeli portföy oluşturma konusunda faydalandım. Viop işlemleri de yapıyorum. Vİoptan çok iyi para kazandım ama bir o kadar da zararım oldu. Sonuçta Viop u sadece hedge amaçlı kullanmak gerektiğine karar verdim. Benim bilgi seviyem Viop ta yatırım yapmak için fazla amatör kalıyor.

Syg.
    Viop u hedge amaçlı kullanmak lazım...profesyonel portföy yöneticisi olmayanlara trade amaçlı viop işlemi önermem.

Hisse konusunda çok detay var..,kendi portföyümde de olan ortak hisselerimizi yazayım( bazılarının oranı çok düşük bazılarının yüksek)

Toaso, ttrak, Petkim, trkcm, uluun, deva, aksa (

6.  Alıntı Originally Posted by kampey Yazıyı Oku
    Merhaba

Syg.
    Üstad değilim hatta borsa geçmişim çok eski değil ama şahsi fikrim;
    Toaso-Froto ikilisinden birisi seçilebilir veya pair trade yapılabilir. Toaso şu sıralar uzun vade için uygun gibi.
    Doas benim için niteliksiz bir firma ülkeye bir şey kattığından emin değilim. Isyat ve Psdtc de benzer.
    Ttrak kısa-orta vadede çabuk toparlanacağını sanmıyorum ancak uzun vade için ucuz bence. Kendini toparlamaya başlamadan bolca toplanabilir.
    Petkm-Tuprs-Aygaz üçlüsünden 1 veya 2 sini seçmek gerek. Aynı sektöre fazla yatırım yapmayarak sektör riskini düşürmüş oluruz. Aygaz temettüsü iyi ancak getiri performansına bakmak lazım yeterli olmayabilir. Petkm de temettü performansı yeterli olmayabilir (eğer önemsiyorsanız) ancak gelecek adına gelişebilecek bir hisse.
    Eregl benim portföyümün en büyük hissesi. Şu sıralar demir çelik cansız ancak toplamak için güzel zamanlar. Gelecekte iyi olacağını umut ediyorum.
    Soda temettü+bedelsizleriyle fena değil getiri oranı da iyi gibi. Dövizden oldukça etkileniyor döviz yatay olduğunda sürünebiliyor hisse.

7. Viop kullanarak hedge yapmakta kolay iş degil. Uzmanlık isteyen bir konu. Bununla ilgili çokça başarısız deneyimim var.

Hissenin döneceği yeri iyi bilmek gerekir. Hisse dönecek diyorsun viopda satış yapıyosun , sonra hisse geri düşüyor.

Bazen hisse yükseliyor elinde hem hisse var hem vadelisi short var. Vadelide zarar yazıyorsun stop olmayıyorsun ,yükseliş derinleşiyor korkuyorsun vadeliyi satıyorsun. Yükselişten hiç faydalanamıyorsun. Sonra hisse geri düşmeye başlıyor vadeliye girmeye korkuyorsun.

Çok sinir bozucu trade süreci var.

Hedge yapmak için açtığın pozisyonlar genelde koruma yerine zarar yazıyor.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Viop kullanarak hedge yapmakta kolay iş degil. Uzmanlık isteyen bir konu. Bununla ilgili çokça başarısız deneyimim var.

Hissenin döneceği yeri iyi bilmek gerekir. Hisse dönecek diyorsun viopda satış yapıyosun , sonra hisse geri düşüyor.

Bazen hisse yükseliyor elinde hem hisse var hem vadelisi short var. Vadelide zarar yazıyorsun stop olmayıyorsun ,yükseliş derinleşiyor korkuyorsun vadeliyi satıyorsun. Yükselişten hiç faydalanamıyorsun. Sonra hisse geri düşmeye başlıyor vadeliye girmeye korkuyorsun.

Çok sinir bozucu trade süreci var.

Hedge yapmak için açtığın pozisyonlar genelde koruma yerine zarar yazıyor.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hisse vadelilerde işlem önermiyorum...( likidite sorunu var)...hedge amaçlı pozisyonları u-30 vadelisinde yapıyorum ben.

Sayfa 429/1230 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •