Sayfa 432/1230 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Aselsanda ki mühendislerin büyük kısmı yurtdışına gdiyor.
    alttaki yazı bir röportajdan. Kopyaladım sadece.
    “Stresli bir çalışma ortamı var. Bir proje var ve karşında ordudan muhatap olduğun kimseler var. Çok fazla nazın geçmiyor bu işi yapan yüklenici firma olarak. İşin içerisinde siyasi şeyler de oluyordu. Bir projenin tamamlanması için bir süre vardır. Siyasi bir takım söylemlerle daha üstteki şirketler bir kararla hiç planlama yapılmadan ‘Daha erken bitecek’ diyebiliyordu. Bu da çalışanlara iş yükünü ve stresi arttıracak şekilde yansıyordu.â€

yazının tamamı bu linkte
    https://www.gazeteduvar.com.tr/gunde...erini-anlatti/

bu şekilde yönetiliyorsan bu fiyatlarda olman normal.
    Öncelikle özel bir şirket gibi yönetilmeli.

yatırım tavsiyesi değildir.
    Bunlar bilinen seyler. Ayrilanlarin orani abartildigi kadar degildir. Her sirkette olabilecek olagan seyler.

Onemli olan projelerin gerceklesme seyri. Projelerin bitirilmesinde bir aksaklik yok.

http://www.savunmasanayihaberleri.co...l-sayisi-6970/

2.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bu topicteki yorumcularin cogunun ekonomi ve finans bilgisi ust seviyede.

Sagolsunlar Guzel tespit ve bilgilerde paylasiuorlar. Ama onumuzdeki en gec 10 yil icinde Turkiyenin en degerli sirketi olmasini bekledigim Aselsan hakkinda cok az bilgi ve paylasim gordum.

Benim acimdan oldukca dikkat cekici bir durum. Cunku bana gore uzun vadeli evladiyelik bir poltfoy listesi hazirlasaydim Aselsani acik ara en basta koyardim.

Malumunuz son yillarda savunma sanayimiz hem Turkiyede hemde dunya capinda takdire sayan atilimlar yapiyor. Zaten Turkiyede iyi giden tek sey bu sektordur herhalde.
    Savunma sektorun lokomotifi Aselsan dir.

Sadece devletin 600'u askin savunma projesi vardir. Kamudan ozel savunma sirketlerine kadar, Hava, Kara, deniz, haberlesme ve yazilima kadar savunma projelerinin %90 dan fazlasinda Aselsanin bir dahli vardir. Urun yelpazesi oldukca genistir.

Mesela Nurol Makina Ozbekistan ile 1000 adet Ortak Ejder 4x4 zirhli arac uretecek. Bu zirhli araclarin uzerine monte edilecek UKSS lerin hepsi Adelsan uretimi olacak.

Onumuzdeki 3-4 yilin siparisleri verilmis, tam kapasite ile uretim yapacak. Satis, pazarlama ve kar sikintisi olmayan sektorunde neredeyse rakibi olmayayan tek sirket.

Egitimli insan kaynagi en fazla, ARGE projeleri en cok yerli sirkettir.....

Bir diger onemli konu sudur....Bu sirketin onu daha yeni acilmaya basliyor...

En basta FETO'cu hainler olmak uzere icerde ASELSAN'a hem savunma sanayinde hemde sivil sektorde bir teknolloji devi haline gelmemesi icin frmaya bir suru komplu ve entrikalar kurdular.....

90 li yillarda dunyada cep telefonu ureten bir kac sirketten biriydi. Kimbilir, belki bizim bilmedigimiz hangi hain eller sirketi bu sektorden vaz gecirmistir...

Simdi Hepsi olmasa bile bu engellerin cogu su anda kalkmis durumda ve son yillarda bunu hizla proje gelistirme ve nihai urun seviyesine getirme asamasinda kendini belli ettiriyor.

Aselsanin sahip oldugu egitimli insan kaynagi ve know how altyspidi ile Turkiyede baska hic bir grup sahip degildir....Firma basta tip sektoru olmak uzere sivil teknolojik utun gelistirme ve uretme hazirliklarinida gundeme getirmeye basladi.....sahip oldugu insan kaynagi ve gelismis know how altyapisi ile bu sektorde basarili olma sansi oldukca yuksektir.

Turkiyede katma degeri yuksek teknolojik urun uretimi konudunda ASELSAN adeta oncu bir sirket durumundadir.

Eger Aselsan bu sektorletde basarili olursa teknoloji uretimi konusunda diger kamu-ozel sirketlerde bundan yararlanmaya basliyacaklardir. Bu nedenle Aselsanin basari durumu sadece firmayi degil ulkeyide ilgilendiriyor.

Sayet onumuzdeki 10 yillik surecte ASELSAN dan umdugumuz ve bekledigimiz teknolojik hamleler gelmezse teknoloji uretimi konusunda diger kamu-ozel sirketleri unutun....Hele hele Turkiyede ozel sektoru kendi kendine bir halt yapamaz. Kimse tasin altina elini sokmaya pek niyetli degil.

Atladigim, yanildigim abarttigim bazi hususlar varsa duzeltebilen arkadaslara simdiden tesekkur ederim.
    Aselsan eski aselsan değil. çalışan sayısı bir anda arttı. kalifiye adamlar yurtdışına çıktı ya da şirket değiştirdi. bir çok projeyi alıyorlar neredeyse tekel haline gelmiş bir kuruma sahip bir çok ülkede bu böyle. devlet eliyle güçlenmiş bir diğer savunma sanayii şirketi. müşterisi her zaman hazır buna bişey diyemem ama fark yaratacak dünyada ilk 30-40 altına inebilecek şirket değil artık bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,087
    Dovlet bi ise cok karisirsa genelde o isin .okunu cikarir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Aselsanda ki mühendislerin büyük kısmı yurtdışına gdiyor.
    alttaki yazı bir röportajdan. Kopyaladım sadece.
    â��Stresli bir çalışma ortamı var. Bir proje var ve karşında ordudan muhatap olduğun kimseler var. Çok fazla nazın geçmiyor bu işi yapan yüklenici firma olarak. İşin içerisinde siyasi şeyler de oluyordu. Bir projenin tamamlanması için bir süre vardır. Siyasi bir takım söylemlerle daha üstteki şirketler bir kararla hiç planlama yapılmadan â��Daha erken bitecekâ�� diyebiliyordu. Bu da çalışanlara iş yükünü ve stresi arttıracak şekilde yansıyordu.â�

yazının tamamı bu linkte
    https://www.gazeteduvar.com.tr/gunde...erini-anlatti/

bu şekilde yönetiliyorsan bu fiyatlarda olman normal.
    Öncelikle özel bir şirket gibi yönetilmeli.

yatırım tavsiyesi değildir.
    Yukarıda yazılanlar bu ülke içindeki her şirkette olan bir durum , bu başlığın olmasının sebebinin büyük kısmı da bu sebepler zaten

Sektör değiştirip geçen arkadaşlardan duydukların iş stres seviyesi otomotiv ve beyazeşya sektörüne göre oldukça düşük +Krizden etkilenmiyorsun bir kere.

Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Yürü be ons!!!

(Maksat başlık hareketlensin��)

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yürü be ons!!!

(Maksat başlık hareketlensin��)
    Wayback to 2013
    Altın 2013ortası seviyelerde dolarda 200günlük emanın altında, 2013ortasından 2012ye doğru filmi geri sardırıyorlar heralde.

Beğenğiniz bilanço var mı bu arada?

YTD

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Wayback to 2013
    Altın 2013ortası seviyelerde dolarda 200günlük emanın altında, 2013ortasından 2012ye doğru filmi geri sardırıyorlar heralde.

Beğenğiniz bilanço var mı bu arada?

YTD
    Takip ettiklerim arasında çok iyi ya da çok kötü olan yok...bi hepsi gelsin, genel bir değerlendirme yaparız

8. Şimdiye kadar gelenler arasında en iyileri TKFEN ve ismen oldu. Ikisinin de karlılığı ne kadar sürdürülebilir soru işareti olduğu için piyasa çok da çılgın fiyatlamadı. Onun dışında da güzel bilançolar var, üstüne düşüş trendi de fırsat. Bilançolar bitince kağıt değişimlerim olabilir ama şimdilik değişim yapmadım.

Sayfa 432/1230 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •