Sayfa 442/1230 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Bold Yazıyı Oku
    Ben de bu forum konusunu düzenli olarak takip ettiğimi tekrar belirtmek ister, ayrıca hem borsaya hem de foruma olan ilgimi ve bilgimi artırdığı için teşekkür ederim.

Ayrıca bu vesile dün vefat eden Dr. Yaşar Erdinç'i rahmetle anmak isterim. Tanımayanlar için kendisi birçok platformda ülkemizdeki finansal okuryazarlık oranını herhangi bir karşılık beklemeden artırmaya çalışan, benim de temel analiz bilgisinden oldukça faydalandığım; kendi tabiriyle, öğrenci bir akademisyen, finansçı ve yazardır.

Yeni başlayanlar ve temel analiz bilgisini artırmak isteyenler için özellikle youtube kanalını ve oradaki eğitim videolarını tavsiye ederim. Belki bu şekilde kendisinin anılarını da daha fazla yaşatmış oluruz...
    Yaşar hoca bu piyasadaki en kaliteli insanlardan biriydi..zaten vefatı sonrası yazılan ve söylenenler durumu gösteriyor..Allah gani gani rahmet eylesin.

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Cauti devam devam...PGSUS, ULUSE müthişti...TTRAK izlemeye devam...

Bence ttrak izleme aşamasını geçti..güzel sinyaller veriyor,,,her geçen gün daha da güçleniyor.

Uluse, klimasan gibi hisseler u-50 dışı olduğu icin performansları çok sürpriz olmayabilir..ama u-50 deki Pegasus un, üstelik endeks yerinde sayarken, sektör rakibi bu yıl %30-40 düşmüşken..%120 yapması tam bir efsane harekettir..üstelik satılma vs gibi sıradışı durum yok, çeyrekten çeyreğe iyileşen bilançolar sonucu gelen, altı dolu bir hareket.

Pegasus demişken...aman dikkat diyim, kısa vade çok şişti, her türlü sert hareketler görülebilir.

3.  Alıntı Originally Posted by yelkenci Yazıyı Oku
    Ben de genç bir öğretmenim Sn. Cautionary bu topiği sınıfta akranlarından bir görüşte ayırdığınız tartışmalara katılmayan ama hedefi belli olan adam olacak çocuk gibi görüyorum. Tesadüf eseri geldiğim bı topikteki bilgi ve birikimin düzeyli anlatımı finansal okur yazarlık konusunda kendini geliştirmek isteyenler için bire bir. Şahsınızda bütün yatırımcı arkadaşların emeğine sağlık.
    Topikte gördüğüm, öğretmen mühendis..,her kesimden beyaz yaka beni çok mutlu ediyor. Belirli makam ve mevkileri isgal eden arkadaşlar, finansal açıdan rahat, yatırımları sağlıklı olmalı ki..kendilerini geliştirebilsinler, kafaları rahat olsun ve işlerine odaklanabilsinler...ülke verimliliğine katkı hayat felsefem zaten.

4. Hisse neti her açtığımda şu beyaz yaka için.... Sayfasını bi baştan başlayıp okuyum neler neler varmış diyorum abi 15. Sayfadan sonra devamını getiremiyorum ama bu sefer 15. Sayfadan devam edip okucam biraz az yazarsanız haftaya komple bitiririm ;) syn cautionary bir portföy belirlemem gerekiyor lakin çok çok kararsızım kordsa Petkim trakyacam ve uluun diyorum ardından Akçansa cimsa ışıl ışıl gözlerime parlıyor aksa benide al benide al diye gözümün içine bakıyor doaş eski dostum beni bırakma lütfen diyor pnsut pişman ederim seni bak almazsan diyip duruyor kafam allak bullak bunların hepsini kafam bana söylüyor kimse üstüne alınmasın tavsiye mavsiye değildir saygılar ;)

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de yazmasam da takip ediyorum Cauti abimi sessizce izliyorum..

Brisa'dan kacisi bir efsane idi

Syg,
    Üstad, varlığın bu başlık ve forum için şans...uzun vade hisse yatırımın güzel örneğisin...ben şurada 1-2 senedir hisse yatırımı yapıyor sayılırım.

Brisa ya gelince, iki kötü bilanço gelince, babamın şirketi olsa satarım...acımam

Bu arada cimsa, Trakya cam, doas gibi kötü konjonktür gereği sıfırlandığım hisseler de var...aslında bilançoları bu ortamda gayet makul sayılır..,ama cari şartlar durumlarını zorlaştırıyor.

Bir de aksa ve Petkim gibi yüz karaları var onların miktarlarını azaltmış olsam da uzun vade hattına taşıyoruz işte

Önemli not: bu vesile ile bir kere daha yazayım.,hisse işinde yeni sayılırım ..20 senedir aktif işlem yapsam da, uzun vade hisse yatırım felsefesinde yeniyim yanı.

Asil uzmanlığımı, makro ekonomi, ve genel yatırım stratejisi oluşturmak..Bist endeks tahminlemesi ve bu çerçevede vadeli işlemler piyasasında işlem yapmak.

6. Tatilden yeni döndüm burada okuyunca çok üzüldüm.

Temel analiz duayeni Dr. Yaşar Erdinç Hocamız vefat etmiş

Temel analiz konusunda, videolarından, eğitimlerinden, çok şey ögrenmiştim. Sizinle tanışmayı çok isterdim hocam ama nasip olmadı

Allahü Teala, size cennette olmayı nasip etsin. Nurlar içinde uyu hocam..

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Tatilden yeni döndüm burada okuyunca çok üzüldüm.

Temel analiz duayeni Dr. Yaşar Erdinç Hocamız vefat etmiş

Temel analiz konusunda, videolarından, eğitimlerinden, çok şey ögrenmiştim. Sizinle tanışmayı çok isterdim hocam ama nasip olmadı

Allahü Teala, size cennette olmayı nasip etsin. Nurlar içinde uyu hocam..

Batuhan
    @batuhan
    maalesef çok üzüldük.
    UVY mantığı ile hareket etmeye onun sayesinde 5 yıl önce başladım diyebilirim. Youtube videoları adeta bir ders niteliğinde, defalarca dinlenmesi gereken kaynaklar miras bıraktı geriye...

@cauti
    Abi takipteyiz. Pgsus'u ağzımız açık seyrettik TTRAK'ta dev çanak formasyonunu tamamlarsa o da zirveye gidecek gibi.
    Ben UV portföyde aksi bir şey değişmedikçe sabancı grubuna kesinlikle yer vermeyeceğim. OV alsat için ise izlemedeyim.
    Petkm'i ise dediğin taktikle diplerden toplasak da Azeriler gerçekten eline yüzüne bulaştırdı sanki belini ne zaman doğrultacak merak konusu. TV'de reklamları dönmeye başlayınca kıllanmıştım.
    Syglar.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    @batuhan
    maalesef çok üzüldük.
    UVY mantığı ile hareket etmeye onun sayesinde 5 yıl önce başladım diyebilirim. Youtube videoları adeta bir ders niteliğinde, defalarca dinlenmesi gereken kaynaklar miras bıraktı geriye...

Syglar.
    5 yıl önce Yaşar hocanın videoları ile tanışmış olmayı bende çok isterdim.
    Keşke, 5 yıl önce Yaşar Hocayı tanımış , bilmiş olsaydım..
    Ama bana nasip olmadı o zamanlar,
    Bu anlamda, farkındalık açısından çok şanslı olduğunuzu düşünüyorum.

Geçen zamandan daha kıymetli bir şey yok..

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Sayfa 442/1230 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •