Sayfa 448/1230 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. https://youtu.be/R3zvJe3Koyw

Birinci dünya savası sonrası ekonomik krizini (büyük buhran) ABD’nin koyduğu gümrük vergileri tetiklemiş. Tarih tekerrür eder mi ?

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Overall portföyümün %60 ı gram altın...%25 si hisse...%5 likit ve %10 vadeli işlemler hesabında.

Muhafazakar bir portföyün var sayılır ( dolar pozisyonunu vadeli işlemlerde dolar long ile sağlıyorum)
    Borsadan sizin kadar iyi anlayan , doğru hisse seçmeyi bilen birisinin %100 + kredi borsada olmaması beni şaşırttı.

Şahsen ben bu yıl %70 hisse ile %100 hisse + %60 kredi hisse taşıdım, 30' a varan kredi faizine rağmen.

Endeksten ayrışan , çok iyi bilançosu, beklentisi olan , yüksek kazanç sunan hisseler oldu şu ana kadar ve bundan sonra da olacak gibi görünüyor.

Tek motivasyonum, senin gibi genç ve öğrenmeye açık arkadaşlar. Hele ricamı kırmayıp, kendilerimi tanıtan arkadşları görünce mutluluğum katlanıyor...Evet kenarda sessiz sessiz takip eden, ve başlığı faydalı bulan arkadaşlar...ses verin, tek bir yazı da olsa birşeyler yazın...yazin ki boşa yazdığımızı düşünmeyelim.
    İyi niyetli ve bilgi dolu paylaşımlarınız için teşekkürler.
    Sizin gibi en fazla 15 - 20 kişi vardır bu forumda.

Blcyt için bir değerlendirme yapabilir misiniz?
    Adeta endeks değerlemesine aldırış etmiyormuşçasına çok düşük bir değerle işlem görüyor; kur riski yok, 3 yıllık karı borsa değerine eşit. Bunun kadar ucuz bir hisse daha yok.
    Neden bu kadar ucuz fiyatlanıyor olabilir ?

4.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Borsadan sizin kadar iyi anlayan , doğru hisse seçmeyi bilen birisinin %100 + kredi borsada olmaması beni şaşırttı.

Şahsen ben bu yıl %70 hisse ile %100 hisse + %60 kredi hisse taşıdım, 30' a varan kredi faizine rağmen.

Endeksten ayrışan , çok iyi bilançosu, beklentisi olan , yüksek kazanç sunan hisseler oldu şu ana kadar ve bundan sonra da olacak gibi görünüyor.
    Önemli olan overall portföyün miktarı...yani şu ana kadar ki birikimlerimi korumak, üstüne aylık ihtiyaçlarımı karşılayacak kazanç yeterli benim için. Pozisyonu aşırı büyütüp, riski arttırmak benim gibiler için anlamsız.

Öte yandan hisse portföyüm beklediğimden çok daha iyi gidiyor... böyle giderse hisse portföyün oranını arttırabilirim... öte yandan borsamız düşen-yatay trendde, sağlam bir yükseliş trendi başlarsa hisse oranı ikiye katlanabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    İyi niyetli ve bilgi dolu paylaşımlarınız için teşekkürler.
    Sizin gibi en fazla 15 - 20 kişi vardır bu forumda.

Blcyt için bir değerlendirme yapabilir misiniz?
    Adeta endeks değerlemesine aldırış etmiyormuşçasına çok düşük bir değerle işlem görüyor; kur riski yok, 3 yıllık karı borsa değerine eşit. Bunun kadar ucuz bir hisse daha yok.
    Neden bu kadar ucuz fiyatlanıyor olabilir ?
    Genelde u-100 dışına çıkmıyorum...ayrıca şirket yapısı olarak, somut üretimleri olan firmaları tercih ediyorum..bu nedenle bankacılık, finans, gyo, yo vs gibi alanlara yatırım yapmıyorum.

Genelde u-100 dışına çıkmıyorum...ayrıca şirket yapısı olarak, somut üretimleri olan firmaları tercih ediyorum..bu nedenle bankacılık, finans, gyo, yo vs gibi alanlara yatırım yapmıyorum.
    Bilici Yatırım, tekstil
    Kurdaki değer kaybı tekstil şirketlerine iyi geldi.

Ben de portföyünüzdeki klmsn , deva , bagfs taşıdım 2019 içinde.
    Bagfs ve deva hala işlem yaptığım hisseler.
    Bilenler açısından aklın yolu bir sanırım.

U100 dışına çoğunlukla çıkıyorum; bunlar bebek şirketler ve bebekler hızlı büyüyor.
    Gyo' da favorim rygyo' idi, %100 arttı.

Ben sektör ayırımı yapmıyorum. Şirketi, sahibini inceliyorum, güvenirsem, hızlı büyüyeceğine inanırsam alıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Bilici Yatırım, tekstil
    Faaliyet alanını bilmiyorum, takip ettiğim hisselerin genel özelliklerini yazdım..belli büyüklüğün altındaki hisselerle pek ilgilenmiyorum.

Büyük şirketlerde küçük yatırımcı olmak yerine , küçük şirket takaslarında ilk 5 ya da ilk 10 içerisinde olmayı tercih ederim.

Küçük ama iyi şirketler de var, gözden kaçırmamak gerek.

Klmsn , kront , fonet , knfrt, yatas hatta egeen bir zamanlar küçük şirketlerdi şimdi o kadar küçük değiller.

Sayfa 448/1230 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •