Sayfa 455/1230 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555955 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,633 - 3,640 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Iki hisse de gerçek bist 30 hisseleri ve iki kişi de var forumlarda bolca varlar. Şimdi sizler için çok büyük şanssızlık ama hayatta ne katmanlar ne insanlar ne beklentiler neler neler var en iyi askerde gözlem imkanı bulurdun bundan sonra o yok artık. Gerçekten büyük kayıp o 6/12 ay kazançların en büyüğü, elde edebilene tabi. Tüm gençlik atom mühendisi olacağı için gereksiz diye askerliği kaldırdık

Aslında güzel soru, mesela neden birisinden birisi gider diye 30 tane şirketi alasın ki? Mesela neden düzenli olarak ucuz olanları alıp pahalandiklari durumda başka hisselere son derece nesnel şekilde ( mesela üstad Cautionary gibi ) dönemsel geçişler yapmayasın? Bunu engelleyen nedir?
    Hangi hisseden bahsediyoruz acaba?

2. Bunu sorana kadar 30 hisse arasından fiyatlara bakıp hangileri olduğunu şak diye mesela bulmuyorsan belki de Borsa senin için olmayabilir ne dersin? Zararda sakin kalmıyorsan sürekli bilanço takip etmiyorsan karda ederi kaçtı bilmeden hemen satıyorsan... bunlar genellikle borsadan zararla çıkan ve borsa 'oynayan' değerli arkadaşlarımda gördüğüm özelliklerden birkaçı.
     Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Hangi hisseden bahsediyoruz acaba?

3. ASELSAN ve Tekfen 🤣🤣🤣

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Iki hisse de gerçek bist 30 hisseleri ve iki kişi de var forumlarda bolca varlar. Şimdi sizler için çok büyük şanssızlık ama hayatta ne katmanlar ne insanlar ne beklentiler neler neler var en iyi askerde gözlem imkanı bulurdun bundan sonra o yok artık. Gerçekten büyük kayıp o 6/12 ay kazançların en büyüğü, elde edebilene tabi. Tüm gençlik atom mühendisi olacağı için gereksiz diye askerliği kaldırdık

Aslında güzel soru, mesela neden birisinden birisi gider diye 30 tane şirketi alasın ki? Mesela neden düzenli olarak ucuz olanları alıp pahalandiklari durumda başka hisselere son derece nesnel şekilde ( mesela üstad Cautionary gibi ) dönemsel geçişler yapmayasın? Bunu engelleyen nedir?
    Tatilden dönünce ilk iş portföyün göreceli aylık getirisine baktım,,,bist 100 agustos ta %3 3 e yakın düşmüşken, portföyüm %3 e yakın çıkmış...sene başından bu yana portföy-bist100 getiri farkı %25 olmuş ( böyle gitmeyeceğini ben de biliyorum...3,4 sene bu performans devam etse zaten kendimi yerli soros ilan ederim)

Bu sürede enflasyon %8 filan desek, enflasyonu da %24 yenmiş portföyüm.

Doğru hisse seçimi olayında fazla uzağa gitmeye gerek yok...sene başından bu yana endeks %7 yaparken, Pegasus %250 filan getirmiş, 3,5 katına çıkmış)

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bunu sorana kadar 30 hisse arasından fiyatlara bakıp hangileri olduğunu şak diye mesela bulmuyorsan belki de Borsa senin için olmayabilir ne dersin? Zararda sakin kalmıyorsan sürekli bilanço takip etmiyorsan karda ederi kaçtı bilmeden hemen satıyorsan... bunlar genellikle borsadan zararla çıkan ve borsa 'oynayan' değerli arkadaşlarımda gördüğüm özelliklerden birkaçı.
    Kusura bakmayın, kontrol ettim de sordum aslında. 3,5'tan 25'e nokta atışı giden bir hisse aradığımdan mütevellit bu sorun oldu.
    Tekrar kusura bakmayın.

Hisse sahipliği tecrübem yok, çok küçük bir miktarda sadece 'arayüz nasıl kullanılır' dan öteye gitmeyecek bir tecrübeyi saymazsak. Ki orda bile 5-6 ay satış yapmamış, her gün takip etmiştim. Bütün hisseleri de karda sattım. Ben borsa 'oynamıyorum', burayı da bir 'kumar' alanı olarak nitelendirmiyorum. 'Sevilen şirketlere ortak olmak' fikri beni heyecanlandırıyor bile. Bunu da bir şirkete sahipmişçesine, sahipliğini satmadan, olabildiğince uzun, emekliliğe kadar tutmak geçiyor içimden.
    Ancak bu ortağı olacağım şirketlerin krizden ne denli etkileneceklerinden emin olabilmenin yollarını arıyorum.
    Kusura bakmayın tekrar.

Aselsan ve Tekfen'e baktım, benzer bir grafik yakalayamadım ama.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Defalarca izlediğim ve örnek aldığım bir video.
    Yaşam tarzı ile finansal özgürlük dersleri veriyor.

10 Secrets to Achieve Financial Success

1. Respect Money and be Indifferent towards it
    2. Rent to Own - Define Assets and Liabilities Properly
    3. Build and Own your own Infrastructure
    4. Go Travelling, Get Perspective, Get your Dream Life
    5. Know that Risk is Subjective not Two Dimensional
    6. Seek out Alternative Education
    7. Learn to Value your Time Properly
    8. Ditch the Smart Phone
    9. Mainstream Media is Useless. Don't consume it.
    10. Choose Role Models that suit Your Objective
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Defalarca izlediğim ve örnek aldığım bir video.
    Yaşam tarzı ile finansal özgürlük dersleri veriyor.

Türkçe altyazısı var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Türkçe altyazısı var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ne yazıkki yok.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 455/1230 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •