Sayfa 466/1230 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
     Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    borsa dışı yatırım alternatiflerini de konuşalım arkadaşlar. borsada temettü yatırımı yapılacak bir avuç hisse kaldı, birkaç sene öncesinin temettü şampiyonları şu an zarar açıklamamaya çalışıyorlar. bir arkadaş geçen sayfalarda paladyum demişti, gerçekten ilginç bir grafiği var. bizim bir tanıdık bulgaristanda ev aldı, euro ile kiraya verdi, bildiğim kadarıyla tıkır tıkır alıyor kirasını. yani temettü listesi gittikçe daralıyor gibi. başka alternatifler bulmamız lazım

tavsiye değildir, amatör düşüncelerimdir
    https://www.businessinsider.com/best...-income-2018-5

Siralamaya dikkat..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Saygideger forumdaslar , elimde tupras eregli egeen petkm hektas kordsa psdtc uluun enerjisa vesbe soda pegasus tan olusan mutevazi bir hisse portfoyu var.12 hisse biliyorum biraz fazla ama hayalim ilerde hepsinden askari ucret kadar temettu almak oldugundan 12 tane sectim. Pegasusun anormal permormansi (ki burda sn cautionary ye tekrar tesekkur ediyorum) pegasusla yakin zalanda vedalasmama neden oldu.bu yuzden yeni bir hisse lazim oldu. Bu aralar evde bira yapimina kafayi taktigim icin aklimda tuborg var. Kendimce bakinca kacirilmayacak bir sirket oldugunu goruyorum size degerli forumdaslardan ozellikle temel ve konjonkturel olarak bu hisseyle ilgili yorum rica ediyorum.simdiden Tesekkurler.

3. Herkes sizin gibi yaparsa Tuborg nasıl para kazanacak

Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Saygideger forumdaslar , elimde tupras eregli egeen petkm hektas kordsa psdtc uluun enerjisa vesbe soda pegasus tan olusan mutevazi bir hisse portfoyu var.12 hisse biliyorum biraz fazla ama hayalim ilerde hepsinden askari ucret kadar temettu almak oldugundan 12 tane sectim. Pegasusun anormal permormansi (ki burda sn cautionary ye tekrar tesekkur ediyorum) pegasusla yakin zalanda vedalasmama neden oldu.bu yuzden yeni bir hisse lazim oldu. Bu aralar evde bira yapimina kafayi taktigim icin aklimda tuborg var. Kendimce bakinca kacirilmayacak bir sirket oldugunu goruyorum size degerli forumdaslardan ozellikle temel ve konjonkturel olarak bu hisseyle ilgili yorum rica ediyorum.simdiden Tesekkurler.

4.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Saygideger forumdaslar , elimde tupras eregli egeen petkm hektas kordsa psdtc uluun enerjisa vesbe soda pegasus tan olusan mutevazi bir hisse portfoyu var.12 hisse biliyorum biraz fazla ama hayalim ilerde hepsinden askari ucret kadar temettu almak oldugundan 12 tane sectim. Pegasusun anormal permormansi (ki burda sn cautionary ye tekrar tesekkur ediyorum) pegasusla yakin zalanda vedalasmama neden oldu.bu yuzden yeni bir hisse lazim oldu. Bu aralar evde bira yapimina kafayi taktigim icin aklimda tuborg var. Kendimce bakinca kacirilmayacak bir sirket oldugunu goruyorum size degerli forumdaslardan ozellikle temel ve konjonkturel olarak bu hisseyle ilgili yorum rica ediyorum.simdiden Tesekkurler.
    merhaba

inanilmaz vergilere ragmen sigara, alkol ve akaryakittan vazgecmeyen musterilere guveip, "alirim guvenli sektor sirketi olarak temettumu yerim" diyerek aldim ben. hisse porfoyumde tborg 4% oranda var. mevsimselligi olan ancak donguselligi olmayan bir sektor oldugu icin fiyat carpanlari da sektorune gore ucuz buldugum bir donemde almistim. halka acikligi ve likiditesi dusuk, yuksek miktarda alim durumunda satis ihtiyaci cikarsa zarar ettirebilir. bu yil cok yuksek temettu verip net pozisyonu eksiye gecmis olsa da finsansal durumunu iyi buluyorum. kacirilmayacak mi emin degilim ama 8-9 gibi firma degeri/faiz oncesi kar degerinden islem goruyor. ben sektorune gore makul ucuzlukta diyorum.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    borsa dışı yatırım alternatiflerini de konuşalım arkadaşlar. borsada temettü yatırımı yapılacak bir avuç hisse kaldı, birkaç sene öncesinin temettü şampiyonları şu an zarar açıklamamaya çalışıyorlar. bir arkadaş geçen sayfalarda paladyum demişti, gerçekten ilginç bir grafiği var. bizim bir tanıdık bulgaristanda ev aldı, euro ile kiraya verdi, bildiğim kadarıyla tıkır tıkır alıyor kirasını. yani temettü listesi gittikçe daralıyor gibi. başka alternatifler bulmamız lazım

tavsiye değildir, amatör düşüncelerimdir
    istatistiksel olarak uzun vadede en iyi getiriler hep oynakligi yuksek borsadan saglanmis ancak yatirim suresi istatistiki arastirmalara nazaran daha kisa olan bireysel yatirimcilar olarak yatirim alternatifleri arastirmak ve farkli enstrumanlardan portfoy olusturmak gerektigine inaniyorum ben de. iyi cesitlendirilmemis bir portfoyde, borsa oynakligi nedeniyle 30-40% reel deger kaybina ugramis bir portfoyde yillarca bekleyebilir, sonraki on yillarda gecmise donuk bakilacak borsa grafiklerinde "uff ne guzel alim firsati vermis borsa" diye yorumlanacak yillar boyunca zararda oturabiliriz. bir kac gun once baslikta sormus ancak yanit alamamistim.

su siteyi faydali ve kurcalanabilir buluyorum:

https://portfoliocharts.com/portfolio/my-portfolio/

sitenin diger sekmelerinde epey anlati ve veri var. varlik siniflarindaki(hisse, bono, gayrimenkul, kiymetli metal) yatirimlari da spesifik yatirimlar yerine sepet fonlar vasitasiyla yapmanin faydali olacagina inaniyorum. risk alip buyuk paralari bir eve baglamak yerine temettu getirisi olan ve cogu ulkede vergi kolayligi saglanan gayrimenkul yatirim ortakligi fonlari degerlendirilebilir..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    istatistiksel olarak uzun vadede en iyi getiriler hep oynakligi yuksek borsadan saglanmis ancak yatirim suresi istatistiki arastirmalara nazaran daha kisa olan bireysel yatirimcilar olarak yatirim alternatifleri arastirmak ve farkli enstrumanlardan portfoy olusturmak gerektigine inaniyorum ben de. iyi cesitlendirilmemis bir portfoyde, borsa oynakligi nedeniyle 30-40% reel deger kaybina ugramis bir portfoyde yillarca bekleyebilir, sonraki on yillarda gecmise donuk bakilacak borsa grafiklerinde "uff ne guzel alim firsati vermis borsa" diye yorumlanacak yillar boyunca zararda oturabiliriz. bir kac gun once baslikta sormus ancak yanit alamamistim.

su siteyi faydali ve kurcalanabilir buluyorum:

https://portfoliocharts.com/portfolio/my-portfolio/

sitenin diger sekmelerinde epey anlati ve veri var. varlik siniflarindaki(hisse, bono, gayrimenkul, kiymetli metal) yatirimlari da spesifik yatirimlar yerine sepet fonlar vasitasiyla yapmanin faydali olacagina inaniyorum. risk alip buyuk paralari bir eve baglamak yerine temettu getirisi olan ve cogu ulkede vergi kolayligi saglanan gayrimenkul yatirim ortakligi fonlari degerlendirilebilir..
    Cok faydali bir site imis, tskler..

Her tarafini inceleyecegim..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    ozsermaye_cari_donem_karlilik_orani_kriteri_gecen_ enf: ['ACSEL.xlsx', 'ALKA.xlsx', 'ALKIM.xlsx', 'ANACM.xlsx', 'ASELS.xlsx', 'BIZIM.xlsx', 'CEMTS.xlsx', 'CMBTN.xlsx', 'DESPC.xlsx', 'DEVA.xlsx', 'DGATE.xlsx', 'DITAS.xlsx', 'DMSAS.xlsx', 'DURDO.xlsx', 'EGGUB.xlsx', 'ERBOS.xlsx', 'EREGL.xlsx', 'FRIGO.xlsx', 'GEDZA.xlsx', 'INDES.xlsx', 'JANTS.xlsx', 'KAREL.xlsx', 'KARTN.xlsx', 'KNFRT.xlsx', 'KRTEK.xlsx', 'LINK.xlsx', 'LOGO.xlsx', 'MAALT.xlsx', 'MEGAP.xlsx', 'MERIT.xlsx', 'SELEC.xlsx', 'SNPAM.xlsx', 'SODA.xlsx', 'TAVHL.xlsx', 'TGSAS.xlsx', 'TUKAS.xlsx', 'TUPRS.xlsx', 'ULKER.xlsx', 'ULUSE.xlsx', 'VAKKO.xlsx', 'YATAS.xlsx', 'YUNSA.xlsx']

ozsermaye_cari_donem_karlilik_orani_kriteri_gecen_ iki_enf: ['ADANA-ADBGR-ADNAC.xlsx', 'BFREN.xlsx', 'BIMAS.xlsx', 'BOSSA.xlsx', 'CLEBI.xlsx', 'COSMO.xlsx', 'CRFSA.xlsx', 'EGEEN.xlsx', 'EMNIS.xlsx', 'FMIZP.xlsx', 'FROTO.xlsx', 'HEKTS.xlsx', 'KLMSN.xlsx', 'OTKAR.xlsx', 'OZBAL.xlsx', 'PKENT.xlsx', 'PSDTC.xlsx', 'SASA.xlsx', 'SERVE.xlsx', 'SODSN.xlsx', 'SUMAS.xlsx', 'TKFEN.xlsx', 'TKNSA.xlsx', 'TOASO.xlsx', 'VESBE.xlsx']

ozsermaye_degisim_hizi_kriteri_gecen_enf: ['ACSEL.xlsx', 'AKSEN.xlsx', 'ALYAG.xlsx', 'BALAT.xlsx', 'BNTAS.xlsx', 'CEMAS.xlsx', 'COSMO.xlsx', 'FRIGO.xlsx', 'HEKTS.xlsx', 'KNFRT.xlsx', 'KRSAN.xlsx', 'OTKAR.xlsx', 'SERVE.xlsx', 'SNPAM.xlsx', 'SUMAS.xlsx', 'TUPRS.xlsx', 'ULKER.xlsx', 'USAK.xlsx']

ozsermaye_degisim_hizi_kriteri_gecen_iki_enf: ['BMELK.xlsx', 'DOGUB.xlsx', 'EMNIS.xlsx', 'IZMDC.xlsx', 'KLMSN.xlsx', 'KRSTL.xlsx', 'SONME.xlsx', 'TKNSA.xlsx']

enf = enflasyon = %19 aldım...
    iki_enf = enf x 2

özsermaye karlılığı geçen sen aynı döneme göre ne kadar artmış ve özsermaye artışı geçen seneye göre hangi oranda gerçekleşmiş? sorularına cevap veren kendi yazdığım kodların ürünüdür. Gerek borsacılıkta gerek kodlamada amatör olduğum için teyite muhtaçtır.
    Hocam bunun Türkçesi nedir?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam bunun Türkçesi nedir?
    ozsermaye_cari_donem_karlilik_orani_kriteri_gecen_ enf: ['ACSEL.xlsx', 'ALKA.xlsx', 'ALKIM.xlsx', 'ANACM.xlsx', 'ASELS.xlsx', 'BIZIM.xlsx', 'CEMTS.xlsx', 'CMBTN.xlsx', 'DESPC.xlsx', 'DEVA.xlsx', 'DGATE.xlsx', 'DITAS.xlsx', 'DMSAS.xlsx', 'DURDO.xlsx', 'EGGUB.xlsx', 'ERBOS.xlsx', 'EREGL.xlsx', 'FRIGO.xlsx', 'GEDZA.xlsx', 'INDES.xlsx', 'JANTS.xlsx', 'KAREL.xlsx', 'KARTN.xlsx', 'KNFRT.xlsx', 'KRTEK.xlsx', 'LINK.xlsx', 'LOGO.xlsx', 'MAALT.xlsx', 'MEGAP.xlsx', 'MERIT.xlsx', 'SELEC.xlsx', 'SNPAM.xlsx', 'SODA.xlsx', 'TAVHL.xlsx', 'TGSAS.xlsx', 'TUKAS.xlsx', 'TUPRS.xlsx', 'ULKER.xlsx', 'ULUSE.xlsx', 'VAKKO.xlsx', 'YATAS.xlsx', 'YUNSA.xlsx']

Cari dönemdeki yıllıklandırılmış net kar / özsermaye oranı enflasyondan fazla olan firmalar
    Aşağıdakiler de aynı özsermaye karlılık oranı enf x 2'den fazla olan firmalar

ozsermaye_cari_donem_karlilik_orani_kriteri_gecen_ iki_enf: ['ADANA-ADBGR-ADNAC.xlsx', 'BFREN.xlsx', 'BIMAS.xlsx', 'BOSSA.xlsx', 'CLEBI.xlsx', 'COSMO.xlsx', 'CRFSA.xlsx', 'EGEEN.xlsx', 'EMNIS.xlsx', 'FMIZP.xlsx', 'FROTO.xlsx', 'HEKTS.xlsx', 'KLMSN.xlsx', 'OTKAR.xlsx', 'OZBAL.xlsx', 'PKENT.xlsx', 'PSDTC.xlsx', 'SASA.xlsx', 'SERVE.xlsx', 'SODSN.xlsx', 'SUMAS.xlsx', 'TKFEN.xlsx', 'TKNSA.xlsx', 'TOASO.xlsx', 'VESBE.xlsx']

Diğerleri de geçen sene aynı çeyreğe göre özsermaye artışı enflasyondan ve enflasyonun iki katından fazla olan firmalar...

Graham taramasıyla birlikte her çeyrekte yaptığım taramalardan biri...
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

Sayfa 466/1230 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •