Sayfa 469/1230 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Orta güzel, değerlendirmeye çalışayım

2019 yılı ikinci yarısı iyileşme, hatta Eylül den sonra sene sonuna kadar BİST de 120 bine doğru bir hareket bekliyordum.

Ancak, kurbağa sıcak su ilişkisi gibi, ılık suda haşlanıyor gibiyiz...duvara sert varmadığımız için hızlı toparlanma da olamıyor..hemen her krizden V tipi bir dönüşle çıkmamıza rağmen, bu sefer U,,,hatta L gündemde.

Bunda başta ABD olmak üzere Avrupa ve Çin de de zoraki, uzatmaların oynanıyor olması etkili...Trump seçime giderken bir şekilde resesyona girmeden 2020 Kasım a kadar ekonomisini yüzdürmek isteyecektir.

Yani iki arada bir derede, sürünen ülke ekonomileri göreceğiz gibi, resesyona girmeyen ama oldukça düşük bir büyüme dönemi bekliyor bizi...belki ABD görece biraz daha tatminkar büyüyecek..ama biz, Avrupa, Çin hemen her ülke düşük büyüme ile boğuşacak, en az 1 yıl.

Bu ortam EM ler için en kötü ortam, bizim ilaveten kendimize özgü ekonomik ve sosyal sorunlarımız var...başta sığınmacılar ve aşırı kamu istihdamı olmak üzere...ayrıca siyasette kurulacak iki yeni parti 2020 de erken seçimi gündeme taşıyabilir.

Özetle, 1 yıl öncesine göre daha karamsarım 2019q4-2020q4 dönemi için...ama sonrası çok daha güzel olabilir.

Not: kafamda bir senaryo var, gerçekleşirse şu an %25 civarı olan hisse oranımı en az %70 lere çıkarırım
    2019q4-2020q4 dönemi için 1 yıl öncesine göre daha karamsarım dedim ama...bizim için 1. Belkide tek önemli gösterge fiyatlar...önce 101500 sonra da 104500 seviyeleri geçilirse, beklenen yükseliş hareketi başlıyor diyebiliriz.

2. Bu baslikta yazilanlar bence hicbir kitapta yazmiyor, ama yine de en kisa zamanda alip okumaya calisacagim bahsedilen kitabi.

3. Değerli dostlar, ziraat yatırımdan vakıf yatırıma hisse senedi virmanı nasıl yapılabilir? (2 hesabın sahibi farklı kişiler) Masrafı çok olur mu? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Selamlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,980
     Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Değerli dostlar, ziraat yatırımdan vakıf yatırıma hisse senedi virmanı nasıl yapılabilir? (2 hesabın sahibi farklı kişiler) Masrafı çok olur mu? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Selamlar.
    Iki farkli kisi olmasi biraz zorlastiriyor.
    Fax talimati ile olnayabilir.
    Islak imza isterler.
    Masraf konusunda bir cok kurum tutturabilgini alir.
    Kimisi deger uzerinden alir ki bunlar soygunculardir.
    Biraz insafli olan lot adedi uzerinden alir.
    Tarife ise cesit sayisi uzerinden 1.5-3.00 TL dir deger ve lot adedinden bagimsiz.
    Bu konuyu acikliga kavusturmadan yapmamak lazim.
    Takasbank tarifesini uygulayin diyorum ben.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Teşekkürler sn dudu. Aslında satıp tekrar almak mantıklı ama zarardayım satamıyorum yani.

Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Değerli dostlar, ziraat yatırımdan vakıf yatırıma hisse senedi virmanı nasıl yapılabilir? (2 hesabın sahibi farklı kişiler) Masrafı çok olur mu? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Selamlar.
    3 ay önce vakıftan bir başka bankaya virman yapmak istedim. Bana yaptığım işlem başına masraf çıkardılar. Yani elimde kaç tane hisse olduğuna bakmadan bu hisseleri kaç seferde aldığıma baktılar. Kendileri dahi hesaplamakta zorlandılar. Sonuçta 1500 TL gibi afaki bir rakam çıktı. Hisseleri satıp, gidip diğer bankada alsam yine bu kadar komisyon vermem dedim cevap yok.
    Diğer bankaya gittim, durumu anlattım adamlar güldüler...
    Borsa, gelecekle rakamları birleştirme sanatıdır. Twitter: @finansalteori

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,980
     Alıntı Originally Posted by __EGELİ__ Yazıyı Oku
    3 ay önce vakıftan bir başka bankaya virman yapmak istedim. Bana yaptığım işlem başına masraf çıkardılar. Yani elimde kaç tane hisse olduğuna bakmadan bu hisseleri kaç seferde aldığıma baktılar. Kendileri dahi hesaplamakta zorlandılar. Sonuçta 1500 TL gibi afaki bir rakam çıktı. Hisseleri satıp, gidip diğer bankada alsam yine bu kadar komisyon vermem dedim cevap yok.
    Diğer bankaya gittim, durumu anlattım adamlar güldüler...
    Ben de yaptim kucuk bir araci kurumdan baska bir banka kokenli araci kuruma kagitlarin ciktigi araci kurum 3 TL aldi cunku tek cesit idi.
    Yuzbinlerce lot da olsa tek bir lot da olsa ayni para yani cesit sayisina gore.
    Bankalar nasil para bir baska bankaya gitmesin diye yuklu eft parasi almaya calisirlar bazi araci kurumlar da bizdeki takas saklama dusmesin diye boyle yapiyorlar.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de yaptim kucuk bir araci kurumdan baska bir banka kokenli araci kuruma kagitlarin ciktigi araci kurum 3 TL aldi cunku tek cesit idi.
    Yuzbinlerce lot da olsa tek bir lot da olsa ayni para yani cesit sayisina gore.
    Bankalar nasil para bir baska bankaya gitmesin diye yuklu eft parasi almaya calisirlar bazi araci kurumlar da bizdeki takas saklama dusmesin diye boyle yapiyorlar.
    Syg,
    Banka kökenli kurumlarda komisyon oranı daha yüksek değil mi peki .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Sayfa 469/1230 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •