Sayfa 478/1230 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,817 - 3,824 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    nazik temenniniz icin cok tesekkurler sayin delta heavy.

isyatirimda hesabim var. kendileri uzerinden amerikan hisse senetleri ve etflerini satin alabiliyorsunuz. guvenilirlikleri ve olasi miras intikal vb durumlarda kolay muhattap bulabilmek amaciyla yurtdisi araci kurumlar yerine isyatirimi tercih ettim.

bu noktada nacizane goz onunde bulundurmanizi onerecegim husussa yurtdisi yatirimin vergilendirme boyutu. yurtici bir araciyla calismaniz ve nakit gelirlerinizden yapilan kesintileri belgelendirememeniz durumunda temettu ve tahvil kupon gelirlerinden hem amerika da hem de turkiyede vergi odeme ihtimali olabilir. bu konuda sizin de yazilarinizi gordugum "Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri" basliginda gectigimiz alti ayda epey yazisma yaptik. cifte vergilendirmenin onune gecmek, amerika ile aramizdaki 1990'larda imzalanmis anlasma geregi temettu ve kuponlardan standart 30% yerine 20% vergi odemek, ve kesintilerin makbuzlarini turkiyede onaylatmak gibi hususlarda araci kurumlarimizin yapacagi ciddi calismalar olmali bence. isyatirim'a bu konuda gecen ay durumu anlatan bir e-mail gonderdim, kendileriyle iki adet de telefon gorusmesi yapip durumu izah ettim. uzun surebilecegini ancak bu konuda bir calisma yapacaklarini ifade ettiler.
    Dediğiniz inşallah olur.
    Bizimkilerin bu konuda istekli olduğunu düşünmüyorum. Ancak amerika tarafından süreci kolaylaştıracak bir şey yapılması daha olası gözüküyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Temettü Verimliliği

Temettü verme alışkanlığı olan şirketler karını arttırsın yeter
    Şirketlerin iş yatırımdaki sayfalarının linki
    Temettü alışkanlığı için yorum
    6 aylık karları karşılaştırma
    Listenin devamı ve Önceki Yıllardaki Performansı
    Güncel Takip
    https://docs.google.com/spreadsheets...08&single=true

Geçmiş Yıllardaki 2014'e kadar
    Getiri
    Temettü
    Kar
    Net Faaliyet Karı
    Satışlar ve büyümeleri
    https://docs.google.com/spreadsheets...74&single=true

3. Yabancı borsalara erişimi olmayan ve küçük miktarlı ETF yatırımı yapmak isteyenler Yabancı BYF içeren fon sepeti fonlarını inceleyebilirler. Direkt ETF yatırımı gibi olmayacaktır ama vergilendirme avantajı ve kolay erişim açısından bir alternatif olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    nazik temenniniz icin cok tesekkurler sayin delta heavy.

isyatirimda hesabim var. kendileri uzerinden amerikan hisse senetleri ve etflerini satin alabiliyorsunuz. guvenilirlikleri ve olasi miras intikal vb durumlarda kolay muhattap bulabilmek amaciyla yurtdisi araci kurumlar yerine isyatirimi tercih ettim.

bu noktada nacizane goz onunde bulundurmanizi onerecegim husussa yurtdisi yatirimin vergilendirme boyutu. yurtici bir araciyla calismaniz ve nakit gelirlerinizden yapilan kesintileri belgelendirememeniz durumunda temettu ve tahvil kupon gelirlerinden hem amerika da hem de turkiyede vergi odeme ihtimali olabilir. bu konuda sizin de yazilarinizi gordugum "Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri" basliginda gectigimiz alti ayda epey yazisma yaptik. cifte vergilendirmenin onune gecmek, amerika ile aramizdaki 1990'larda imzalanmis anlasma geregi temettu ve kuponlardan standart 30% yerine 20% vergi odemek, ve kesintilerin makbuzlarini turkiyede onaylatmak gibi hususlarda araci kurumlarimizin yapacagi ciddi calismalar olmali bence. isyatirim'a bu konuda gecen ay durumu anlatan bir e-mail gonderdim, kendileriyle iki adet de telefon gorusmesi yapip durumu izah ettim. uzun surebilecegini ancak bu konuda bir calisma yapacaklarini ifade ettiler.

Bilgi için teşekkür ederim. İş yatırım'daki yabancı piyasa imkanlarını ve vergilendirme konusundaki yazışmalarınızı inceleyeceğim.
    Admustafa Bey'in yukarıda bahsettiği fon önerisi de mantıklı görünüyor benim için.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.suredividend.com/permanent-portfolio/

The Permanent Portfolio is an excellent option for risk averse investors and retired investors who need to make solid returns on their investments while avoiding large drawdowns. Large draw downs are significantly worse for investors who are already cashing in their portfolio on a regular basis as it forces you to ‘sell low’.

Suradaki gibi bir portfoy yapmaya ne dersiniz??

Syg,
    25% Broad stock market (SPY)
    25% Long-Term Government Bonds (TLT)
    25% Gold (GLD)
    25% Short-Term Treasuries (SHY)

%25 gold'a tamam ama diğerlerinden de bi %5'er kırpıp %15 de Bitcoin'e yazarsak ben varım
    Hoş; Broad stock market, long term government bonds-short term trasuries 'deki alternatifleri çokça tartışmak da lazım, keza ben hiç bilmiyorum.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Gece geç saatlerde, kendimce en karlı yatırım ne onu anlatmaya çalışacağım, haftasonu bol bol konuşuruz.
    Bu konu üzerine bir gelişme oldu mu acaba?
    Ben de merak ediyorum.. 'yatırım' yapmak enflasyonun üzerinde bir gelir elde edeceğin garanti olsa da Buffet'ın dediği gibi, insanlar zengin olmak istemedikleri için mi zengin olmuyorlar? Yani, yatırım yaparak zengin olabilmek mümkün mü?
    Her ay bir emekli maaşı biriktirsek mesela, 300 aydan sonra teorik olarak her ay o 'asgari ücreti' alacağız gibi duruyor. (%4 kuralı)
    Bu 300 katı birikimi, 'yatırım' olduğu için 50-60 ayda aynı 'değerde' biriktirmek mümkün değil mi? )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Bu konu üzerine bir gelişme oldu mu acaba?
    Ben de merak ediyorum.. 'yatırım' yapmak enflasyonun üzerinde bir gelir elde edeceğin garanti olsa da Buffet'ın dediği gibi, insanlar zengin olmak istemedikleri için mi zengin olmuyorlar? Yani, yatırım yaparak zengin olabilmek mümkün mü?
    Her ay bir emekli maaşı biriktirsek mesela, 300 aydan sonra teorik olarak her ay o 'asgari ücreti' alacağız gibi duruyor. (%4 kuralı)
    Bu 300 katı birikimi, 'yatırım' olduğu için 50-60 ayda aynı 'değerde' biriktirmek mümkün değil mi? )
    En iyi yatirim 3 tane IEC dedi cauti abim.

Syg,

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    En iyi yatirim 3 tane IEC dedi cauti abim.

Syg,
    Günaydınlar,
    IEC nedir? Google'layınca Uluslararası Elektroteknik Komisyonu çıkıyor.

Sayfa 478/1230 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •