Sayfa 489/1230 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    https://youtu.be/EZ8iXSGPLzg

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    her yeni beyaz yakalının izlemesi gereken bir video.
    Borç sarmalına nasıl giriliri çok güzel tarif ediyor. Videoda finansal özgürlük yolunun tam tersi hareket ediliyor. Şuan birçok beyaz yakalının durumu bu şekilde..
    Ay sonu kredi kartı borç bakiyesi = maaş..
    Paycheck to paycheck life cycle..
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    her yeni beyaz yakalının izlemesi gereken bir video.
    Borç sarmalına nasıl giriliri çok güzel tarif ediyor. Videoda finansal özgürlük yolunun tam tersi hareket ediliyor. Şuan birçok beyaz yakalının durumu bu şekilde..
    Ay sonu kredi kartı borç bakiyesi = maaş..
    Paycheck to paycheck life cycle..
    Beyaz yakalıyı bence yıkan bunlardan ziyade yıllar önce devlet tarafından sunulan eğitim, sağlık vb hizmetlerin artık birey tarafından satın alınır olması.
    İnsanın itibarının bilgi birikimi ve genel kültüründen ziyade sahip oldukları ile ölçülmesi
    Özellikle ihtiyacın ötesinden ev satın alınması hatta kira öder gibi aidat ödenmesi.
    Bunun sonucu olarak ne kadar maaş alınırsa alınsın mutlu olunamaması.
    Aslında eskiden biz bir demlik çay ve bir kilo kabak çekirdeği ile sosyal ve mutlu olan insanlardık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Beyaz yakalıyı bence yıkan bunlardan ziyade yıllar önce devlet tarafından sunulan eğitim, sağlık vb hizmetlerin artık birey tarafından satın alınır olması.
    İnsanın itibarının bilgi birikimi ve genel kültüründen ziyade sahip oldukları ile ölçülmesi
    Özellikle ihtiyacın ötesinden ev satın alınması hatta kira öder gibi aidat ödenmesi.
    Bunun sonucu olarak ne kadar maaş alınırsa alınsın mutlu olunamaması.
    Aslında eskiden biz bir demlik çay ve bir kilo kabak çekirdeği ile sosyal ve mutlu olan insanlardık.

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Şu anda, özel okula çocuğunu göndermezsen, çocuğuna kötülük yapıyorsun algısı mevcut. Mutluluğu ailenin içinde aramak yerine, sahip olmadığımız maddi durumu yaşamakta aramaktayız. Bu durum, emekçilere hazırlanmış en büyük tuzaktır.

Şunu unutmamak lazım. Zengin gibi görünemezsiniz, ya zenginsinizdir ya değildir. Bunun ortası yok..

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku

"Arkadaşlar biz işçiyiz, neden patron gibi görünmeye çalışıyoruz?"
    Bence çok haklı.

5. EYT gibi geleceğimizin iyimser bir simülasyonu varken, hala gösteriş meraklısı olanları maalesef iyi günler beklemiyor.

Alıntı Originally Posted by mail2uye Yazıyı Oku
    "Arkadaşlar biz işçiyiz, neden patron gibi görünmeye çalışıyoruz?"
    Bence çok haklı.
    Bence bunu diyerek odaktan sapmış. Sonuçta ceolar da hissedar değillerse işyerinde işçidir.
    Mesele patron gibi görünmek değil mesele isteklerinle imkanların arasında denge kurabilmektir.

O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku

En tehlikeli ortam düşeni allah kurtarsın..
    Kariyerime parttime böyle biryerde başlamıştım. Erken teşhis hayat kurtarır derler ya tam zamanlı çalışmadan erken emekli olma kültürü aşılamıştı...

Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,934
     Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. Şu anda, özel okula çocuğunu göndermezsen, çocuğuna kötülük yapıyorsun algısı mevcut. Mutluluğu ailenin içinde aramak yerine, sahip olmadığımız maddi durumu yaşamakta aramaktayız. Bu durum, emekçilere hazırlanmış en büyük tuzaktır.

Şunu unutmamak lazım. Zengin gibi görünemezsiniz, ya zenginsinizdir ya değildir. Bunun ortası yok..

Batuhan
    Gercekten zengin olanlarin zengin gibi gorunme derdi de olmuyor zaten.
    Hatta onlar gorunmeme derdinde oluyorlar..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 489/1230 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •