Sayfa 493/1230 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Yok değerli üstadım kendi işimi yapıyordum. Çok riskliydi 5 6 ay hiç para kazanamadigim veya hak edip alamadığım da oluyordu. 20 değil 40 kazandığın da oluyordu. Ayda 15 bin km yol yaptığım da oluyordu. Bende her türlü rahatsızlık hastalık çıktı baktım sağlık gidiyor bıraktım maaşlı işe geçtim kafam rahat. Şimdi de aylık değişmekle beraber tl olarak o parayı kazanınca şükrediyoruz
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    2008 yılında aylık 20 bin dolar maaş alıyordunuz demek ki .

Şimdi de 50 bin dolar olmuştur o zaman
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Dolar bazında sabit kalsa bile 16k $ yapıyor. Düzenli maaş ise çok iyi bir aylık münferit bir kazanç ise farklıdır.
    Günümüzde halka açık şirketlerin genel müdür yardımcıları ortalama ne kadar maaş alıyorlardır?
    Istanbulda maaşlar yüksek 80k kaptan pilotlar, orta-üst düzey yöneticiler gibi pek çok alan vardır ama topluma oranlarsak yine oldukça düşük bir yüzde o para abd için bile cok iyi bir maaş.

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Yok değerli üstadım kendi işimi yapıyordum. Çok riskliydi 5 6 ay hiç para kazanamadigim veya hak edip alamadığım da oluyordu. 20 değil 40 kazandığın da oluyordu. Ayda 15 bin km yol yaptığım da oluyordu. Bende her türlü rahatsızlık hastalık çıktı baktım sağlık gidiyor bıraktım maaşlı işe geçtim kafam rahat. Şimdi de aylık değişmekle beraber tl olarak o parayı kazanınca şükrediyoruz Istanbulda maaşlar yüksek 80k kaptan pilotlar, orta-üst düzey yöneticiler gibi pek çok alan vardır ama topluma oranlarsak yine oldukça düşük bir yüzde o para abd için bile cok iyi bir maaş.
    Sizin dediğiniz şekilde bakıldığında aylık değil yıllık bazda bakmakta fayda var gibi geliyor.
    Maaşlı iş olarak evde fert başına ortalama 10k TL üzeri Türkiye ortalaması için iyidir gibi düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. Sevgili üstadlarım daha önce simurg hikayesi ile bahsini geçirdiğim twitterda aktif paylaşımları olan bir beyaz yakalı(sabitgelirli) kişinin finans blog unu takip ettiğimi söylemiştim. Dün kendisi 3 aylık portföy gelişim durumunu eklemiş. TL bazında baktığımızda artış olduğu gözüküyor ama benim dikkatimi çeken dolar bazlı portföyünün büyüyememiş olması. Bu konuda bence bazı şeyler ülkemizde yanlış değerlendiriliyor. TL bazlı artıyor gibi gözüken portföyler aslında büyümüyor. Değerini koruyor.(yaptığı eklemeyi düşünürsek) Bu konuda ne tavsiye edersiniz. Nasıl döviz bazlı büyütme yoluna gidebiliriz portföyümüzü? Eurobond gibi alternatif yatırımlar sizce mantıklı mı? Siz büyüklerimin görüşünü almak isterim.

Bahsettiğim portföy değerlendirmesi : https://sabitgelirli.com/2019-yili-3...nansal-durumu/

4.  Alıntı Originally Posted by abdullahakar Yazıyı Oku
    Sevgili üstadlarım daha önce simurg hikayesi ile bahsini geçirdiğim twitterda aktif paylaşımları olan bir beyaz yakalı(sabitgelirli) kişinin finans blog unu takip ettiğimi söylemiştim. Dün kendisi 3 aylık portföy gelişim durumunu eklemiş. TL bazında baktığımızda artış olduğu gözüküyor ama benim dikkatimi çeken dolar bazlı portföyünün büyüyememiş olması. Bu konuda bence bazı şeyler ülkemizde yanlış değerlendiriliyor. TL bazlı artıyor gibi gözüken portföyler aslında büyümüyor. Değerini koruyor.(yaptığı eklemeyi düşünürsek) Bu konuda ne tavsiye edersiniz. Nasıl döviz bazlı büyütme yoluna gidebiliriz portföyümüzü? Eurobond gibi alternatif yatırımlar sizce mantıklı mı? Siz büyüklerimin görüşünü almak isterim.

Bahsettiğim portföy değerlendirmesi : https://sabitgelirli.com/2019-yili-3...nansal-durumu/
    Önceki sayfaları okudun mu acaba...bu başlığın 1. Versiyonunda ve bu başlıkta bu konular çok konuşuldu...geriye dönük okuma yapman faydalı olur.

Bunu şunun İçin önerdim...bazı soruların basit bir cevabı yok...üzerine yazılmış 100 lerce sayfa var..bu nedenle geçmişte yazılanları okumak çok daha faydalı olur...benim gibi, geçmişte bu konuda yazmış pek çok kişi aynı şeyleri tekrar yazmayacaktır sonuçta.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sizin dediğiniz şekilde bakıldığında aylık değil yıllık bazda bakmakta fayda var gibi geliyor.
    Maaşlı iş olarak evde fert başına ortalama 10k TL üzeri Türkiye ortalaması için iyidir gibi düşünüyorum.
    istanbul icin sozkonusu degil bilader

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by acdc Yazıyı Oku
    istanbul icin sozkonusu degil bilader
    Hangisi İstanbul için geçerli değil?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Zarar etmediği için çok şanslı ama onu da eder. Saçma sapan duygusal haberlere seçimlere filan bağlı beklentileri ile sürekli trade etmeye çalışıyor, bu haberleri filan yazanların tam olarak soymak istediği adam tipi o kadar parayı bile iyi biriktirmiş... Rasyonel bir oyun planı ve kurallara bağlı bir portföy yaklaşımı yok malesef kaybetmeye mahkum bu arkadaş... Kendini değiştirmeye ihtiyacı var.
     Alıntı Originally Posted by abdullahakar Yazıyı Oku
    Sevgili üstadlarım daha önce simurg hikayesi ile bahsini geçirdiğim twitterda aktif paylaşımları olan bir beyaz yakalı(sabitgelirli) kişinin finans blog unu takip ettiğimi söylemiştim. Dün kendisi 3 aylık portföy gelişim durumunu eklemiş. TL bazında baktığımızda artış olduğu gözüküyor ama benim dikkatimi çeken dolar bazlı portföyünün büyüyememiş olması. Bu konuda bence bazı şeyler ülkemizde yanlış değerlendiriliyor. TL bazlı artıyor gibi gözüken portföyler aslında büyümüyor. Değerini koruyor.(yaptığı eklemeyi düşünürsek) Bu konuda ne tavsiye edersiniz. Nasıl döviz bazlı büyütme yoluna gidebiliriz portföyümüzü? Eurobond gibi alternatif yatırımlar sizce mantıklı mı? Siz büyüklerimin görüşünü almak isterim.

8. doas için tebrikler sn cauti,+pgsus çok iyi 2 analiz.
    çok başarılı takdiri haketmekte

Sayfa 493/1230 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •