Sayfa 494/1230 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,945 - 3,952 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,270
     Alıntı Originally Posted by kırmızı Yazıyı Oku
    doas için tebrikler sn cauti,+pgsus çok iyi 2 analiz.
    çok başarılı takdiri haketmekte
    evet güzel olanları tebrik etmek lazım... tebrikler...

sn cautionary,
    bu fiyatları öngörmüş müydünüz merak ediyorum... ben kendi adıma öz sermaye kaybından ( döviz borçlanıp Tl ile satış d,ye düşündüğüm için) dolayı sadece takip ile yetiniyordum..

2.  Alıntı Originally Posted by kırmızı Yazıyı Oku
    doas için tebrikler sn cauti,+pgsus çok iyi 2 analiz.
    çok başarılı takdiri haketmekte
    ULUUN içinde aynı şeyleri söylemişti,tebrikler...

3. Evet, güzel hisseler yakaladık, güzel hareketler oldu....şunu hep söyledim, benim işim büyük resim, makro ekonomi üzerine çalışıyorum, endeksin geneli üzerine yaptığım yorumlar daha iddialı. Bu nedenle daha çok endeks kontratları üzerine vadeli işlemlerde işlem yapıyordum. 99 dan bu yana piyasada olsam da, 2007 sonrası genelde hisse işlemim olmadı,

İki yıl kadar önce, uzun vadeli Hisse portföyü oluşturma kararı alınca, hisse analizi, hisse seçimi, yatırımı konularına girdim. Yani hisse işinde nispeten acemi sayılırım. Ama işin mantığı temelde değişmiyor, prensiplere bağlılık ise ana ilke.

Son 1,5 yılda,,,,

Uluse: maliyetin iki katına elden çıkarıldı, üç katı gördü ( 1 yıl)
    Pegasus: maliyetin iki katına elden çıkarıldı, 2,5 katı gördü (1,5 yıl)
    Doas. : maliyetin %80 üzeri elden çıkarıldı, 2 katı gördü (6 ay)
    Ttrak. : maliyetin %40 üzeri elden çıkarıldı, %60 getirileri gördü( 6 ay)

Ulusoy un, klimasan ve deva henüz %50 getirilerde hala portföydeler.

Bunlar portföyün yüz akları..Petkim, aksa, çımsa da yüz karaları....Toaso ve Arçelik ise eh işte.

Dönüp geriye bakınca, beklediğimden çok daha iyi geçti...kısa sürede hızlı artışlar nedeniyle bazı pozisyonlardan erken çıkmak durumunda kaldım....bu kısım tartışmaya açık,

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Evet, güzel hisseler yakaladık, güzel hareketler oldu....şunu hep söyledim, benim işim büyük resim, makro ekonomi üzerine çalışıyorum, endeksin geneli üzerine yaptığım yorumlar daha iddialı. Bu nedenle daha çok endeks kontratları üzerine vadeli işlemlerde işlem yapıyordum. 99 dan bu yana piyasada olsam da, 2007 sonrası genelde hisse işlemim olmadı,

İki yıl kadar önce, uzun vadeli Hisse portföyü oluşturma kararı alınca, hisse analizi, hisse seçimi, yatırımı konularına girdim. Yani hisse işinde nispeten acemi sayılırım. Ama işin mantığı temelde değişmiyor, prensiplere bağlılık ise ana ilke.

Son 1,5 yılda,,,,

Bunlar portföyün yüz akları..Petkim, aksa, çımsa da yüz karaları....Toaso ve Arçelik ise eh işte.

Dönüp geriye bakınca, beklediğimden çok daha iyi geçti...kısa sürede hızlı artışlar nedeniyle bazı pozisyonlardan erken çıkmak durumunda kaldım....bu kısım tartışmaya açık,
    Yükselecekleri yükselmeden önce belirttiniz. Ama geride kalanlarıda ifade etmekten çekinmediniz. Benim gözümde doas oldukça iddalı bir tahmindi. Ama oda gerçekleşti. Sizi tebrik ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III
    [quote name="Dudu" post=3724652]Saglam hisseler pek o kadar dusmez, zaten dusuyorsa demek ki o kadar da saglam degilmis.

Ama sen diyorsan dusuyordur

Syg,

Misal Pegasus 50 Den 10 a düştü .

Yada gübre 9 dan 2 ye düştü

Yada doas 17 den 3.7 e düştü .

Hepsi de zirvede iken u30 u50 hissesi idi o zamanlar .

İstersen tonla örneği var bunlardan .

Petkim’i misal 2 ye düşünce alıp unutabilirsiniz gibi

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    https://www.hisse.net/topluluk/showpost.php?p=3724736

Bunu yazdığımdan beri iki hisseye burun kıvıran dudu bey amcaya itfahen 9 Eylül’de yazıldı

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Evet, güzel hisseler yakaladık, güzel hareketler oldu....şunu hep söyledim, benim işim büyük resim, makro ekonomi üzerine çalışıyorum, endeksin geneli üzerine yaptığım yorumlar daha iddialı. Bu nedenle daha çok endeks kontratları üzerine vadeli işlemlerde işlem yapıyordum. 99 dan bu yana piyasada olsam da, 2007 sonrası genelde hisse işlemim olmadı,

Son 1,5 yılda,,,,

sn cauti, uzmanlık alanından sorayım, büyük resimde ne görüyorsun?

7. Cauti bey Petkim yüz karası değil Noel baba .

Her sattığımı alttan yerine koyduruyor maşallahı var bedava para dağıtıyorlar

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Cauti bey Petkim yüz karası değil Noel baba .

Her sattığımı alttan yerine koyduruyor maşallahı var bedava para dağıtıyorlar

Valla trade işinden anlamam, zaten daytrade konusu ayrı bir kulvar.

Sayfa 494/1230 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •