Sayfa 497/1230 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sn Cauti bir yorum alabilirmiyiz. Beklentilerinizle ilgili

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sıra dışı günler yaşıyoruz, piyasalar açısından oldukça zor...ayakta kalabilmek önemli...uzun vadeliler için cok sorun yok...trader larin çoğu böyle günlerde telef oluyor zaten.

Uzun vadeli düzenli alım yapanlar da dalgaların Durulmasını beklemeli.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yaşı 30 altında düzenli bir geliri olan, ancak başlangıç sermayesi çok düşük olan bir yatırımcı İçin...en doğrusu, çoğumuzun hem fikir olduğu şekilde, düzenli aylık alım yapmak ve kağıt doğru yolda olduğu müddetçe, satmadan düzenli biriktirmektir.
    Sn. Cautionary,

bu cümleleriniz çok mutlu etti. adeta beni tarif etmişsiniz.

tam tarif ettiğiniz personada olan ve uzun vadeli, temettü odaklı sanayii protföyü amacında olan biri için trakya cam konusunda ne düşünürsünüz? pp/dd oranı çok iyi görünüyor, temettü geleneği var ve iş grubu iştiraki.

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    İyi maaş veriyorsa sıkıntı yok. Açıkçası bedava olup şirketin seçtiği olmasındansa benim seçtiğim olup paralı olması daha iyi.

Bugün bunu yapan yarın tuvaletleri de paralı yapar 🤪🤪🤪

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Sn. Cautionary,

bu cümleleriniz çok mutlu etti. adeta beni tarif etmişsiniz.

tam tarif ettiğiniz personada olan ve uzun vadeli, temettü odaklı sanayii protföyü amacında olan biri için trakya cam konusunda ne düşünürsünüz? pp/dd oranı çok iyi görünüyor, temettü geleneği var ve iş grubu iştiraki.
    Trakya cam benim portföyümde de var...hisseler için belirlediğim bir limit var, o miktarın çeyreği kadar...şu an uzun vade toplama döneminde.

Ancak, çoğu sanayi şirketi gibi, camlar da döngülerden çok etkileniyor...mesela 4 yıl yatayda sürünüp, 2 yıl çoşkuyla yükselebiliyor...çoşku döneminde alan, bir süre sonra realizasyon yiyip, bir de yatayda sürünmeye başlayınca saydırmaya başlıyor...gidip hisse tipiğine bakın, küfür, hakaret gırla.

Şunu demeye çalışıyorum...kağıtların karakterini bilmek lazım...çoşkuda alırsın, 2-3 yıl taşırsın, tl olarak zararda satarsın,..büyük reel kayıp olur...buna psikolojik olarak dayanmak zordur...bu nedenle, uygun zamanda giriş yapmak önemli,

Koca Ereğli bile, 2 yıldır sürünüyor...borsada Tüpraş gibi düzgün bir trende sahip hisse bulmak zor...Ereğli de döngüsel etkilerden muzdarip,,,3 yıl iyi gider, 3 yıl bezdirir...sanayi şirketlerinde bu duruma dikkat etmek lazım.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bugün bunu yapan yarın tuvaletleri de paralı yapar

Bahsettiğiniz firma pegasus mu yoksa

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sıra dışı günler yaşıyoruz, piyasalar açısından oldukça zor...ayakta kalabilmek önemli...uzun vadeliler için cok sorun yok...trader larin çoğu böyle günlerde telef oluyor zaten.

Uzun vadeli düzenli alım yapanlar da dalgaların Durulmasını beklemeli.
    Teşekkürler değerlendirmeniz için

O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bahsettiğiniz firma pegasus mu yoksa

No comment .

En azından bazı firmalar gibi giriş kartına verici takıp .

Kaç kere tuvalete gidip orada ne kadar vakit geçirdiğine göre maaşından kesmek aklına gelmemişti bildiğim kadarıyla

8. Beyaz yaka İçin fringe benefit denen ek faydalar candır...hatta bu iş o kadar üç boyuttaki, öğlen yemeğinden sonra meyve servisi yapan firmalar bile oldu basit gibi görünebilir, ama bu tür avantadan faydalar memnuniyeti arttırıyor...mesela yemek kartına yatan para maaş kadar kıymeti algısı oluşabiliyor...maaş, hak..hissiyatta bir fark yaratmıyor,,,ama 3-5 kuruşluk basit faydalar memnuniyeti arttırabiliyor.

Bence, çay kahve vs ücretli yapmak, dinlenme saatlerinden kesmeye çalışmak büyük ahmaklık...özellikle beyaz yaka çalışma ortamlarından bahsediyorum...beyin teri akıtan adamın, 8-10 saat yerine, adam gibi 6 saat çalışması, daha iyidir.

Verimlilik gibi, verimsizlik de bulaşıcıdır...beyin uyuşması yaşayan adama toplantıda bir şey anlatmaya çalışmak...1 kişi ile birlikte 10 kişinin de vaktinin ziyan olmasına sebep olur...günün yarısının toplantılarda geçmesi, ve bu toplantılardan doğru dürüst bir şey çıkmamasının sebebi Budur...zaten toplantılar, beyaz yakanın dinlenme ve kaçamak fırsatlarıdır

Sayfa 497/1230 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •