Sayfa 5/1230 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,988
     Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Bütün olumlu beklentilerinizin yanına patronu ekleyince koca bir sıfir çıkıyor ortaya.Kişiden kişiye hisse hakkında görüş değişebilir.Ali sabancı ile fetö görüşmelerinin dillendirildiği ortamda hissedeydim.Hisse aylarca düşmesine rağmen tek bir açıklama gelmemişti şirketten.Koç grubu oyak grubu iş grubu hisseleri varken sabancı hisselerine bulaşmak cesaret ister.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben de begenmiyorum bu hisseyi.
    Salt patron yuzunden benim kriterlerimi gecemiyor.
    Daha 1. basamakta eleniyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de begenmiyorum bu hisseyi.
    Salt patron yuzunden benim kriterlerimi gecemiyor.
    Daha 1. basamakta eleniyor.
    Syg,
    Gençlere sık sık anlatılan bir hikaye vardır; 1'in karakter olduğu ve yanına koyulan her şeyin 0 olduğu, eğer karakter olmazsa yanındaki tüm sıfırların hiçbir şeyi ifade etmediği.

Hisse konusunda da sahibi öyle, o olmadıktan sonra yanındakilerin bir hükmü kalmıyor bana göre.

Bu sözleri de bahsi geçen hisse için değil, genel bakış açısı adına söylüyorum. Bahsi geçen hisse kimindir, necidir, nasıldır bilmiyorum.

3. Hayırlı olsun tekrar. Dudu abiyi okuyacak başlık bulamıyordum.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Hayirli olsun pire icin yorgan yakilmaz

Cesaret insanı zafere , kararsızlık tehlikeye , korkaklık ise ölüme götürür.
    Yavuz Sultan Selim Han

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,654
    beyaz yaka için yatırım koçluğu-1 serisinde şubat ayında aşağıdaki yorumu yazmıştım. belki saçma gelecek size ama dönüş için çok enteresan emareler görmüştüm. metrobüste anlık lisans satın alıp alan satan izleyen bir abla, arkadaş ortamlarında ağbi ben borsaya giricem ne alsam diyenler vs vs vs.

geldiğimiz nokta halen dip değildir ve simitçiler ve berberler dahil olmak üzere dönecek beklentisinde herkes. çok sağlam mal yedirilebilir yani. bakınız petkim....... birinci dibi henüz görmedik, ikinci dibi de göreceğiz. sabırlı olun.

Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    sefil bir beyaz yaka olarak aldığım sinyallere göre borsalarda artık satış zamanı yaklaşıyor. çünkü muhtemelen o güç abd borsalarında (dji, nasdaq) 1 saatte -%7 yaptırdıysa, aynı şekilde yine yukarı devam ettiyse, bence artık kuşları tuzağa çekmek istemektedir ve bu hareket shortların stop loss'unu patlatmayı da istemektedir.

piyasadaki iştahlı alımlar, görmezden gelmeler, euro/usd'nin yaptığı abuk ralli, altının bir türlü 1350 usd'yi kıramaması ve 2018'de fed'in 0 faiz arttıracakmış gibi kabul edilmesi. bence bu görmezden gelmelerin sonu çok kötü bir haberle bitebilir.

bist'e bakıyorum, gördüğüm kadarıyla tüm kağıt sahipleri bunu beklediği için kağıtlar gitmiyor bir türlü. bist 77binden 120bine geldi ve ralliye katılmayan bir sürü kağıt var. ve bu kağıtlar da çok sağlam şirketlerin hisseleri. brisa, soda, doaş, arçelik, bankaların çoğu, çimentolar, gübre, otokar, pınarsüt, işyat vs. eğer bizim borsa buraya thyao, aselsan, kardemir, petkim ile geldiyse bunun dönüşü bence çok sert ve keskin olacaktır. fakat gel gör ki yalancı bahar yaşanacaktır bahar ayında bence. borsada 4 cent seviyelerinin görüleceğini düşünüyorum. sonrası fırtına.

bomba haberler gelebilir, ab vize serbestliği, ohal'in kalkması, operasyonların bitmesi ve açılım sürecinin yeniden başlaması gibi. coşkuyla thy'yi 20 küsürlerden, aselsanı 40 küsürlerden zevkle satar yahudiler.

ben parça parça satmaya başladım ve dolar mevduat-tl mevduat ağırlığımı arttırmaya karar verdim.

Bu dönemde bir beyaz yaka olarak kabuğuma çekildim bekliyorum..

Kabuğumdan çıktığımda belirleyeceğim 6 temel hisse, 5 tane duruma göre değişimli olmak üzere 10 11 tane hisse ile yatırıma devam etmek istiyorum. İçinde bulunduğumuz durumda karamsar bir havada olduğumdan giriş için bir türlü cesareti kendimde bulamıyorum.

Bu sabah Ak Portföy yeni teknoloji yabancı hisseler diye bir fon dikkatimi çekti. Bir beyaz yaka yatırımcı için uygun mudur sizce ne düşünüyorsunuz? Apple, Amazon vs 20 adet teknoloji hisselerine yatırım yapan bir fon... Paraya kendim yön verememek rahatsız etmesine rağmen hoşuma da gitmedi değil.
    Yazdıklarımın Hiçbirisi Yatırım Tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hisse topiğinde pegasus ile ilgili aşağıdaki gibi bir paylaşımım oldu..Teknik, temel, konjonktür vs, hissenin patronu dışında olumsuz bir görüşünüz var mıdır? Portföyümdeki 8 hisseden 2. çeyrek itibariyle en umutlu olduğum pegasus.

Pegasus thy den farklı oılarak ağırlıklı iç pazara çalışıyor (gelir olarak)...önümüzde iç pazarı hareketlendirecek gelişmeler,

i-) seçim hareketliliği,
    ii-) ramazan bayramı
    iii-)kurban bayramı,
    iv-) iç turizm

Ben bile bu yaz 1000 km lik 6-8 seyahat planladım (biri seçim, biri bayram, biri düğün vs)

özellikle kurban bayramının 10 gün daha öne gelmesinin turizm etkisi pozitif olacaktır.

sonuçta, pegasus tan çok iyi bir 2. çeyrek bekliyorum...petrol fiyatları bu çeyrek ilk çeyreğe göre çok artmadı, ilk çeyrek ilave olumsuz bir etkisi olmadıysa, 2. çeyrekte de olmayacaktır diye düşünüyorum.

özetle, daha önce de yazdığım gibi, olumsuz iç ve dış borsalara rağmen..pegasus un pozitif ayrışıp u-100 de en iyi 2. çeyrek getirisi sunan kağıtlardan biri olacağını düşünüyorum.

ayrıca teknik olarak yukarıda vurgulandığı gibi görüntü güzel...temeli zaten iyiydi, 1. çeyrek sonuçları itibariyle.
    sn.cautıonary.. sn.onesse pegasusu topıgınde ayrıntılı olarak yazıyordu..bır kac gundur yazıları yok topıgınıde goremıyorum..yazılarınamı son verdı bır bılgınız varmı acaba..sızde orada ara sıra yazıyordunuz. pegasus ve thy nın ayrıntılı olarak yazıldığı bır topıktı ...

8.  Alıntı Originally Posted by mavıbeyez Yazıyı Oku
    sn.cautıonary.. sn.onesse pegasusu topıgınde ayrıntılı olarak yazıyordu..bır kac gundur yazıları yok topıgınıde goremıyorum..yazılarınamı son verdı bır bılgınız varmı acaba..sızde orada ara sıra yazıyordunuz. pegasus ve thy nın ayrıntılı olarak yazıldığı bır topıktı ...
    haberim yok...hisse topiklerinde de nadiren yazıyorum,

Sayfa 5/1230 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •