Sayfa 51/1230 İlkİlk ... 414950515253611011515511051 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 401 - 408 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Sn oğuzvortex cevap için teşekkürler. Size tavsiye verecek bilgi ve tecrübede olmasam da altını ben de güvenli liman babında hisse miktarının iki katı olacak şekilde kullanıyorum. hedefim toplam 5x in 2x altın x hisse x gayrimenkul ve x vadeli mevduat şeklnde şekillenmesi.

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Enflasyonun yüksek olduğu ortamlarda altın veya gümüşün portföyü hedge olarak kullanılabileceğini duydum.. 90ların ve 00lerin başında piyasa da olanlar hedge için ne önerir

Yıl başından beri altın pörtföyümde %8 civarında yer alııyor. Gümüş eklemeli miyim acaba?

YTD
    Oguz hocam

Gümüş almaktansa altın porföyünüzü arttırmanızı öneririm. Altın - Borsa - Dolar - Gayrimenkul dörtlüsünden, kriz ortamlarında özellikle fiziki altın ve dolar en çok işe yarayan hedge yöntemi olur. Özellikle kriz dönemlerinde bankalardan ani dolar ve altın çıkısını engellemek için günlük satım sınırı getirebilirler.Bu durumda, önünüze bir krizde fırsat çıktığında , FIRSATI değerlendirememiş olursunuz. Unutmamak gerekirki , kriz doğru pozisyonda aslında fırsattır.
    Saygılar

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

3. Öncelikle herkese selamlar , bu forumu tam anlamıyla kullanmayı çözemediğimden ötürü bu konuya malesef yeni ulaşabildim , önceki konunun sessiz takipçisiydim bende her gün açıp 10-15 sayfa okuyabildiğimce okuyordum tartışmalardan sonra o konunun kapatılmasına çok üzülmüştüm ve bu konunun tekrar açılması beni çok mutlu etti , sizlerden çok fazla şey öğreneceğimden eminim 20 yaşında üniversite öğrencisiyim bir yıl üniversite sınavıma tekrar hazırlandım ve bir yılda ingilizce hazırlık okudum üniversite eğitimime daha yeni başlayacağım dolayısıyla askerlik vs derken maaşa geçmem çok uzun sürecek Yaklaşık 6 senedir bayram harçlıklarım ve okul harçlıklarımdan ayırabildiklerim derken 25 bin ₺ gibi bir birikimim oldu . Sizler kadar birikimim olmasada bu elimdeki meblağ ve aylık aileminde bana gönderdiği paradan artırabildiğim yaklaşık ayda 300-500 ₺ gibi bir meblağ ile sizlerin takipçisiyim ve izinizden gitmek istiyorum Temettü emekliliğine çok kıymet veriyor ve düşünüyorum , aklımda 4 hisse var ; PETKM , ISYAT , HEKTS ile SODA . Sizlerinde tavsiye ve önerilerinizi almak isterim .

Özellikle Dudu ve Cautionary ağabeylerim size sevgi ve saygılarımı iletiyor , sizleri takip ediyorum

Herkese iyi akşamlar

4.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Öncelikle herkese selamlar , bu forumu tam anlamıyla kullanmayı çözemediğimden ötürü bu konuya malesef yeni ulaşabildim , önceki konunun sessiz takipçisiydim bende her gün açıp 10-15 sayfa okuyabildiğimce okuyordum tartışmalardan sonra o konunun kapatılmasına çok üzülmüştüm ve bu konunun tekrar açılması beni çok mutlu etti , sizlerden çok fazla şey öğreneceğimden eminim 20 yaşında üniversite öğrencisiyim bir yıl üniversite sınavıma tekrar hazırlandım ve bir yılda ingilizce hazırlık okudum üniversite eğitimime daha yeni başlayacağım dolayısıyla askerlik vs derken maaşa geçmem çok uzun sürecek Yaklaşık 6 senedir bayram harçlıklarım ve okul harçlıklarımdan ayırabildiklerim derken 25 bin ₺ gibi bir birikimim oldu . Sizler kadar birikimim olmasada bu elimdeki meblağ ve aylık aileminde bana gönderdiği paradan artırabildiğim yaklaşık ayda 300-500 ₺ gibi bir meblağ ile sizlerin takipçisiyim ve izinizden gitmek istiyorum Temettü emekliliğine çok kıymet veriyor ve düşünüyorum , aklımda 4 hisse var ; PETKM , ISYAT , HEKTS ile SODA . Sizlerinde tavsiye ve önerilerinizi almak isterim .

Özellikle Dudu ve Cautionary ağabeylerim size sevgi ve saygılarımı iletiyor , sizleri takip ediyorum

Herkese iyi akşamlar
    Tatilde olduğumdan pek yazamıyorum..ama yazını görünce dayanamadım...öğrenciyken bu kadar para biriktirebildigine göre, olayın ilk aşamasi olan tasarruf ayağını hallettin demektir...yatırım kısmına gelince, bu yaşta bu bilince ulaştığına göre, 5-10 sene sonra çok daha iyi yerlerde olacağına eminim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,876
     Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Öncelikle herkese selamlar , bu forumu tam anlamıyla kullanmayı çözemediğimden ötürü bu konuya malesef yeni ulaşabildim , önceki konunun sessiz takipçisiydim bende her gün açıp 10-15 sayfa okuyabildiğimce okuyordum tartışmalardan sonra o konunun kapatılmasına çok üzülmüştüm ve bu konunun tekrar açılması beni çok mutlu etti , sizlerden çok fazla şey öğreneceğimden eminim 20 yaşında üniversite öğrencisiyim bir yıl üniversite sınavıma tekrar hazırlandım ve bir yılda ingilizce hazırlık okudum üniversite eğitimime daha yeni başlayacağım dolayısıyla askerlik vs derken maaşa geçmem çok uzun sürecek Yaklaşık 6 senedir bayram harçlıklarım ve okul harçlıklarımdan ayırabildiklerim derken 25 bin ₺ gibi bir birikimim oldu . Sizler kadar birikimim olmasada bu elimdeki meblağ ve aylık aileminde bana gönderdiği paradan artırabildiğim yaklaşık ayda 300-500 ₺ gibi bir meblağ ile sizlerin takipçisiyim ve izinizden gitmek istiyorum Temettü emekliliğine çok kıymet veriyor ve düşünüyorum , aklımda 4 hisse var ; PETKM , ISYAT , HEKTS ile SODA . Sizlerinde tavsiye ve önerilerinizi almak isterim .

Herkese iyi akşamlar
    Iste istikbali cok parlak bir genc daha..
    Sessizce kenardan izleyen birilerinden arada bir bir seyler okumak hosuma gidiyor.
    Biliyorum ki oradalar ve takip ediyorlar.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Oguz hocam

Gümüş almaktansa altın porföyünüzü arttırmanızı öneririm. Altın - Borsa - Dolar - Gayrimenkul dörtlüsünden, kriz ortamlarında özellikle fiziki altın ve dolar en çok işe yarayan hedge yöntemi olur. Özellikle kriz dönemlerinde bankalardan ani dolar ve altın çıkısını engellemek için günlük satım sınırı getirebilirler.Bu durumda, önünüze bir krizde fırsat çıktığında , FIRSATI değerlendirememiş olursunuz. Unutmamak gerekirki , kriz doğru pozisyonda aslında fırsattır.
    Saygılar

Batuhan
    Aynı kişiler hisse senedi almaya da sınır getirmez mi

7.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku

Herkese iyi akşamlar
    harçlıklarına 25bin biriktirebildiğine göre senin peder-bank sağlam demektir. çok fazla kafa yorup kendini sıkmana gerek yok sanki

8.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Aynı kişiler hisse senedi almaya da sınır getirmez mi
    Oğuz Hocam

Sanırım beni yanlış anladınız.
    Yazdığım yazıyı aynen kopyalıyorum..

Altın - Borsa - Dolar - Gayrimenkul dörtlüsünden, kriz ortamlarında özellikle fiziki altın ve dolar en çok işe yarayan hedge yöntemi olur. Özellikle kriz dönemlerinde bankalardan ani dolar ve altın çıkısını engellemek için günlük satım sınırı getirebilirler.

Bankalarda duran tüm varlıklar, sadece kriz zamanında, sınırlı erişime açık değerli sayılara dönüşebilir. Bankadaki altın veya dolar hesaplarına satış sınırlaması gelirse, fırsat çıktığında fırsatları değerlendirememiş oluruz. Dünyada bunun örnekleri olmuştur. Hükümetler zor zamanlarda olağanüstü önlemler almak durumunda kalabilirler ve buda krizin temelinde doğaldır.
    Hisse senedinin yapısı gereği krizde taban gideceği için, bizi krizde korumaz.
    Bu durumu hedge etmek için fiziki altın ve dolar portföyünüzün olması gerekir. Elinizle dokunmalı varlığını hissetmelisiniz

Saygılar

Batuhan
    Son düzenleme : batu34; 09-07-2018 saat: 00:55.
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Sayfa 51/1230 İlkİlk ... 414950515253611011515511051 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •