Special Days Image
Sayfa 512/1230 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Aylık düzenli temettü emekliliği için portföy oluşturan birisi blok alımları nasıl yapmalı?

Aylık 1000 TL düzenli alıyorum diyelim 1 yıldır portföyüm 12 bin TL değerinde oldu. Elime 12 bin tl nakit geçti, bu parayı hemen portföye eklemeli miyim? Yoksa mesela 12’ye bölüp aylık yedirmeli miyim?

Gönlüm bir yandan kademeli alım yap diyor, ama bir yandan da bir an önce lot miktarını artır, vakit kaybetme, parayı bir an önce sisteme sok diyor. Ne yapmalıyım?
    Gönlünü dinle
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Aylık düzenli temettü emekliliği için portföy oluşturan birisi blok alımları nasıl yapmalı?

Aylık 1000 TL düzenli alıyorum diyelim 1 yıldır portföyüm 12 bin TL değerinde oldu. Elime 12 bin tl nakit geçti, bu parayı hemen portföye eklemeli miyim? Yoksa mesela 12’ye bölüp aylık yedirmeli miyim?

Gönlüm bir yandan kademeli alım yap diyor, ama bir yandan da bir an önce lot miktarını artır, vakit kaybetme, parayı bir an önce sisteme sok diyor. Ne yapmalıyım?
    ben olsam dolar alıp kenara koyardım, dolarda bir yükseliş olunca o an dolar cinsinden ucuzlamış olan hisseyi alırdım.

önemli olan tasarruf yapmak, hisse almak değil.

tasarruf olduktan sonra arada kaymalar yapılabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,942
     Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku

Tabii ki kalbinin sesini dinleyeceksin eger hisse 200 haftalik EMA da veya altinda ise...

Ama uzerinde ve cikis trendinde ise aylik alimlarla ilerleyeceksin..

Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 19-10-2019 saat: 18:26.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku

Aylık 1000 TL düzenli alıyorum diyelim 1 yıldır portföyüm 12 bin TL deÄŸerinde oldu. Elime 12 bin tl nakit geçti, bu parayı hemen portföye eklemeli miyim? Yoksa mesela 12’ye bölüp aylık yedirmeli miyim?

Parayı sisteme bir an önce girmesi, exposure olarak adlandırılır. Genellikle şirketin veya piyasanın düzelme sinyali al noktasıdır. Genellikle öncü göstergeler, satışların azalmasının durması işsizlik oranında yavaşlama, gibi öncü göstergelerdir. Bunları yakalayabilirsen ve sektörü takip ediyorsan iyi. Eğer bunlar ile uğraşmıyorsan, TL ortalama maliyet ile XU100 un dolar dipleri kovalanabilir. 15-20 cent ortalama al 40 - 50 cent aralığı sat vb. GDP iki katına çıkarsa dolar bazlı, durum değişir ancak, türk ekonomisi için gerçek bir atılım demek olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

5. Yeni bşr bilanço sezonuna giriyoruz...yok mu derin analizler sonucu sürpriz iyi bilanço beklentisi olan? Benim favorim yine Pegasus...hem sert çıkışın sert düzeltmesini de yaptı sayılır..artık hedef yeni bilanço ile yeni zirveler.

Bu arada u-100 sene sonuna kadar 120 bini görürse Pegasus da 1xx lü fiyatları görür iddiam devam ediyor.

Ayrıca deva ve uluun dan da güzel bilanço sürprizleri görebiliriz sanki.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yeni bşr bilanço sezonuna giriyoruz...yok mu derin analizler sonucu sürpriz iyi bilanço beklentisi olan? Benim favorim yine Pegasus...hem sert çıkışın sert düzeltmesini de yaptı sayılır..artık hedef yeni bilanço ile yeni zirveler.

Bu arada u-100 sene sonuna kadar 120 bini görürse Pegasus da 1xx lü fiyatları görür iddiam devam ediyor.

Eregliden ümit yok mu kaptan ? Kısada ümit yoksa da orta ve uzun vadede neler düşünüyorsun ?

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yeni bşr bilanço sezonuna giriyoruz...yok mu derin analizler sonucu sürpriz iyi bilanço beklentisi olan? Benim favorim yine Pegasus...hem sert çıkışın sert düzeltmesini de yaptı sayılır..artık hedef yeni bilanço ile yeni zirveler.

Devayı siz söyledikten sonra takibe başladım. Şu aşamada gidişatta problem yok gözüküyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Eregliden ümit yok mu kaptan ? Kısada ümit yoksa da orta ve uzun vadede neler düşünüyorsun ?
    Küresel yavaşlama söz konusuyken, kısa vade ümitsiz...orta ve uzun vadeli olarak küresel konjonktüre bakmadan 6 tl altına gelirse gözümü kapar ilk alımlarımı yaparım.

Sayfa 512/1230 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •