Sayfa 518/1230 İlkİlk ... 184184685085165175185195205285686181018 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by kuzey Yazıyı Oku
    Algo/Robot olayına yavaş yavaş girmek gerektiğini ben de düşünüyorum. Ancak şu aşamada bireysel yatırımcı için çok uygun değil. Backtest ler için bireysellerin tüm dataya erişebilmesi, haber taraması (Bloomberg, Reuters abonelik/Access) yapabilmesi ve buna göre anahtar kelimelerle işleme geçebilmesi çok zor. Yani sadece teknik indikatörlerle de olacak iş değil. Micro/nano sn mertebe kazançları için co-locate server kiralayan ve bunun için sırada bekleyen büyük yatırımcılar var. Ayrıca, bildiğim kadarıyla robotların çok büyük bir yüzdesi de gün içi işlemler yapıp kapanışı tamamen boşa çıkarak bitirmeleri, vade kısanın da kısası...

Bol kazançlar.

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Üstad sen ne yaptın ya, gitmişsin hft lerden bahsetmişsin. Küçük yatırımcının oraya yetişebilecek kapasitesi ne gezer, milyonu olanın işi onlar. Benim bahsettiğim basit düzeyde temel ve teknik analize dayalı yaptıklarımızı robotlarla yapmak, duygusallığı ortadan kaldırmak. Rahatlıkla stop koyma , sistemli al-sat yapmaktır sadece. İleri seviyede bir şeye gerek yok yani.

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Robotlardan önce bütün borsa hayatım boşa geçmiş. Robotlar kendi açımdan söylüyorum, manuel tradem göre çok çok başarılı. Robot formülünün içine sadece teknik analizi degil. Temel analizi , hacim analizi hatta aracı kurum analizi bile katabilirsiniz.
    Temel analizi nasıl katabiliyoruz hocam

3. Beyaz yaka şimdilik ucuz atlatmış gibi..direktör ve üzeri etkilenir üst dilimlerden...beyaz yakalıların yerinde olsam, alt gelirlerde oranın düşürülmesi için kulis yapardım...bugün ses çıkarmazsanız, seneye 500 bin limiti 200-300 bine çekilir siz de kapsama girersiniz.

Genel hatlarıyla ben yeni vergileri beğendim.. zellikle şirket araçlarına gelen düşük istisna tutarı çok yerinde...yok öyle şirketi sürekli zarar edip, range Rover jeep lerle fink atmak..eşe, dosta, sevgiliye jeep alıp, şirket üzerinde göstermek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
    Özellikle artan enflasyon ile birlikte yükselen rakamları dikkate aldığımızda, burada bir artışa gidilmemiş olmasının ve bu dilimde tanımlanan gelir seviyesinin nominal olarak aynı bırakılması düşük gelirlilerin hızla üst vergi dilimlerine girmesine yol açacak ve onların daha fazla vergi ödemesi sonucunu doğuracaktır.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Özellikle artan enflasyon ile birlikte yükselen rakamları dikkate aldığımızda, burada bir artışa gidilmemiş olmasının ve bu dilimde tanımlanan gelir seviyesinin nominal olarak aynı bırakılması düşük gelirlilerin hızla üst vergi dilimlerine girmesine yol açacak ve onların daha fazla vergi ödemesi sonucunu doğuracaktır.

Syg,
    Müdürüm şu 500 bin olayını soracağım. Toplam parası 500 bin olan mı yoksa yıllık geliri 500 bin tl olan mı ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
     Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Müdürüm şu 500 bin olayını soracağım. Toplam parası 500 bin olan mı yoksa yıllık geliri 500 bin tl olan mı ?
    Gelir vergisi dilimleri bunlar..

Para ile alakasi yok..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Vergi tasarısında anormal olan iki durum var. Birincisi vergi gelir dilimlerinin lineer(doğrusal) olmaması, ikincisi 5 milyon TL üstü konutlara ekstra vergi. Gelir dilimleri artarken bunun oransal olması gerekir, şimdiki tasarıda sonradan eklenen gelir dilimleri öncekilerin çok üstünde, bunlar ileride yakınsayacaktır. Normali aşağıdakilerin yukarıya yaklaştırılması olur ama tersinin olması daha büyük ihtimal. İkincisi lüks konutta 5 milyon TL üzeri değerdeki konutlara %1 ekstra vergi oran düşük görünse de minimum 50.000TL ekstra vergi anlamı taşıyor. Ne zaman bu vergiden dolayı lüks konut segmenti durma noktasına geldi haberi görürseniz anlayın ki marjinal vergilemeye geçiş başlıyor ve daha aşağıdakilere de vergi geliyor.
    Yeni vergi denemelerinin başarılı olması için iki şart olduğu söylenir; yeni vergilere neden ihtiyaç olduğu/yeni vergilerin nereye kullanılacağının inandırıcı bir şekilde anlatılması ve vatandaştan bu özveri istenirken devletin kendi harcamalarını nasıl azaltacağı. Oysa bizde medyanın desteği ile mesele sloganlar üstünden yürüyor. Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi (az kazanandan az vergi nasıl oluyor onu da anlamadım benim gördüğüm az kaz*****n vergisi ya artıyor ya da aynı kalıyor). Bu durumda 1000$ mevduatı olan, otelde kalan (pansiyon ya da kamping bile olsa), spotify 14 TL'lik müzik streaming hizmeti alan ya da google play'den çocuğu için 10 TL'lik oyun indirenlerin hepsi zengin.
    Tasarıdaki vergiler beni hiç etkilemeyecek ya da minimal etkileyecek, hatta ilk okuduğumda içte içe sevindim ama bir kaç makul vergilendirme kalemi hariç gerisi kümestekileri yolmaktır.
    Saygılar.

8. - AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: - "Değerli Konut Vergisi isminde yeni bir vergi ihdas edeceğiz. Kanun teklifimiz yasalaşırsa, konutunun değeri 5 milyon ile 7,5 milyon lira arasında olanlar yıllık binde 3 oranında, 7,5 milyon ile 10 milyon lira arasında olanlar binde 6 oranında, 10 milyon lira üzerinde olanlar yıllık yüzde 1 oranında Değerli Konut Vergisi verecekler"
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 518/1230 İlkİlk ... 184184685085165175185195205285686181018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •