Sayfa 522/1230 İlkİlk ... 224224725125205215225235245325726221022 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Bir çok ekonomist döviz kuru,faiz yükselecek tl varlıkları ve borsada ciddi düşüşler olabileceği yönünde fikir beyan ediyorlar. Sizin görüşleriniz nedir bu konuda ?

2.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Bir çok ekonomist döviz kuru,faiz yükselecek tl varlıkları ve borsada ciddi düşüşler olabileceği yönünde fikir beyan ediyorlar. Sizin görüşleriniz nedir bu konuda ?
    Bu görüşte bulunan ekonomistleri de paylaşırsanız seviniriz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. Aslinda bu öngörude bulunmak icin ekonomist olmaya gerek yok.Ülke ekonomisinin iyiye gittiğini düşünen herhalde yoktur.
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu görüşte bulunan ekonomistleri de paylaşırsanız seviniriz.
    İsim paylaşmak etik olmaz zaten youtube de ve benzeri platformlarda bir çok insan var herkesin bildiği. Uzun vadeciyiz diyoruz ama bu insanların görüşleri de mantıksız değil hani. Arada kalıyor bazen insan . Ekonomi tabiki iyiye gitmiyor herkesce bilinen bir durum. Asıl soru böyle dönemlerde kısa,orta,uzun vade için nasıl pozisyon alınmalı ?

5.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Bir çok ekonomist döviz kuru,faiz yükselecek tl varlıkları ve borsada ciddi düşüşler olabileceği yönünde fikir beyan ediyorlar. Sizin görüşleriniz nedir bu konuda ?
    normalde olması gereken o (zamanlaması ayrı hikaye) ama tüm dünya boka battığı için QE ler nasıl oluyorsa bir şekilde imdadımıza yetişiyor.

FED üstü örtülü habersiz vs. QE yapıyor, diğerleri zaten fasulye niyetine sürekli QE yapıyor.

parası değerli olsun isteyen kimse yok dünya da ABD dahil.

bu yüzden borsa döviz işlerini bıraktım sadece altın alıyorum

6. Arkadaşlar hisse değerleme yaparken F/K , PD/DD, FD/FAVÖK gibi çarpanları kullanıyor musunuz? Kullananlar tarihsel ortalamaya bakarken kaç senelik ya da çeyreklik ortalamayı baz alıyor?

7.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    İsim paylaşmak etik olmaz zaten youtube de ve benzeri platformlarda bir çok insan var herkesin bildiği. Uzun vadeciyiz diyoruz ama bu insanların görüşleri de mantıksız değil hani. Arada kalıyor bazen insan . Ekonomi tabiki iyiye gitmiyor herkesce bilinen bir durum. Asıl soru böyle dönemlerde kısa,orta,uzun vade için nasıl pozisyon alınmalı ?
    Ekonomistlerin çoğu piyasadan habersiz. Çoğu mevduat yapar. Bu nedenle ekonomi ile ilgili yorumları, çoğu zaman piyasadan kopuk olur.

Bunu bir ekonomist olarak söylüyorum (Lisansım mühendislik, işletme master ı ardından finans doktorası yapan biri olarak kendime ekonomist deme hakkını görüyorum).

Çoğu yorumcu, bir kurumda çalıştığı için, kuruma ters düşecek laflar edemez...bu nedenle genelde yuvarlak konuşurlar...hiç bir kurumla bağı olmayanlar da genelde konuya ideolojik yaklaşıyor...abartı, uç yorumlar yapıyor.

Naçizane tavsiyem, temeli sağlam ve geçmişte iyi kurumlarda çalışan, mesela özel üniversite de çalışan ekonomistler.

Örnek, gizem altinsac gibi(bunun da piyasa işlem tecrübesi zayıf).

Ya da, benim gibilerin kıymetini bileceksiniz

8. Sene başında, ekonomist kimliğimle bu yıla iliskin beklentilerimi paylaşmıştım..pek çoğu felaket senaryosu çiziyordu o zamanlar. Dolar 10 tl olacaktı birilerine göre.

Sayfa 522/1230 İlkİlk ... 224224725125205215225235245325726221022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •