Sayfa 523/1230 İlkİlk ... 234234735135215225235245255335736231023 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ekonomistlerin çoğu piyasadan habersiz. Çoğu mevduat yapar. Bu nedenle ekonomi ile ilgili yorumları, çoğu zaman piyasadan kopuk olur.

Bunu bir ekonomist olarak söylüyorum (Lisansım mühendislik, işletme master ı ardından finans doktorası yapan biri olarak kendime ekonomist deme hakkını görüyorum).

Çoğu yorumcu, bir kurumda çalıştığı için, kuruma ters düşecek laflar edemez...bu nedenle genelde yuvarlak konuşurlar...hiç bir kurumla bağı olmayanlar da genelde konuya ideolojik yaklaşıyor...abartı, uç yorumlar yapıyor.

Naçizane tavsiyem, temeli sağlam ve geçmişte iyi kurumlarda çalışan, mesela özel üniversite de çalışan ekonomistler.

Örnek, gizem altinsac gibi(bunun da piyasa işlem tecrübesi zayıf).

Ya da, benim gibilerin kıymetini bileceksiniz
    Sizin gibilerin kıymetini bilmesek ne burayı takip ederiz ne de soru sorarız üstad Eksik olmayın tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederiz

2. Bu arada klimasan ın masallahi var

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada klimasan ın masallahi var
    Birde sizden eregli ve hektaş hakkında kısa,orta,uzun vade fikirlerinizi alsak detaylı bir şekilde çok memnun oluruz

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ekonomistlerin çoğu piyasadan habersiz. Çoğu mevduat yapar. Bu nedenle ekonomi ile ilgili yorumları, çoğu zaman piyasadan kopuk olur.

Bunu bir ekonomist olarak söylüyorum (Lisansım mühendislik, işletme master ı ardından finans doktorası yapan biri olarak kendime ekonomist deme hakkını görüyorum).

Çoğu yorumcu, bir kurumda çalıştığı için, kuruma ters düşecek laflar edemez...bu nedenle genelde yuvarlak konuşurlar...hiç bir kurumla bağı olmayanlar da genelde konuya ideolojik yaklaşıyor...abartı, uç yorumlar yapıyor.

Naçizane tavsiyem, temeli sağlam ve geçmişte iyi kurumlarda çalışan, mesela özel üniversite de çalışan ekonomistler.

Örnek, gizem altinsac gibi(bunun da piyasa işlem tecrübesi zayıf).

Ya da, benim gibilerin kıymetini bileceksiniz
    Bloomberg tayfasına karşı ön yargım mevcut. 2018’de hepsinin sus pus olduğunu gördük. Bu forumdan takip ettiğim bir kaç kişinin onlardan kat kat objektif yorum yaptığını görüyorum ve takip ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Sizin gibilerin kıymetini bilmesek ne burayı takip ederiz ne de soru sorarız üstad Eksik olmayın tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederiz
    Uzmanları takip ederken, özellikle geçmişte ne başarmış, şu an neyi iyi yapıyor buna dikkat edin...ayrıca siyasi görüş olarak aşırı uçlarda mı, bu çok önemli.. bazen ideoloji her şeyin önüne geçiyor.

siyasi görüşümü az çok herkes tahmin ediyordur...ama işime olan saygım ve ahlak anlayışım verileri yorumlarken siyasi görüşümden etkilenmeme İzin vermez...bu piyasayı yorumlarken çok daha önemlidir...çünkü paranın siyasi görüşü olmaz.

6. Sn. Cautionary klimasan öngörünüz için tebrik ederim sizi. Faydalandım.

Öğrenmek istediğim fiyat hedefiniz nedir? Bu fiyatlardan hisseden tamamen çıkabilirmiyiz.

Saygılar,

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by celoxant Yazıyı Oku
    Sn. Cautionary klimasan öngörünüz için tebrik ederim sizi. Faydalandım.

Öğrenmek istediğim fiyat hedefiniz nedir? Bu fiyatlardan hisseden tamamen çıkabilirmiyiz.

Saygılar,

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Fiyat hedefi diye bir şey yok. Hisseye giriş kriterleri gibi çıkış kriterleri de var. Mesela grafik pahalı bir hisseye girmem..ama grafik pahalı bir hisseyi satmam da gerekmiyor..artık klimasan grafik pahalı, bu nedenle sıfırdan yeni giriş önermem.,uygun noktalardan ek alım yapılabilir ama...satış için bilanço Larda bozulma ya da tepeden %30 u aşan düşüş görmem gerek.

8.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Birde sizden eregli ve hektaş hakkında kısa,orta,uzun vade fikirlerinizi alsak detaylı bir şekilde çok memnun oluruz

Hektas grafik pahalı olduğu için alım radarımda değil, bu nedenle diğer detaylarıyla ilgilenmiyorum..elimde olsa satmaz, toplamaya da devam ederdim ama.

Ereğli grafik pahalıydı, artık değil ( 6 ay önce çıktı sanırım).. bu nedenle yakın takip ediyorum...global konjonktür nedeniyle çelikler baskı altında...ancak 6 tl altını görürse konjonktüre bakmaz alımlara başlarım...endeks 106 bini aşarsa 7 tl üzerinden bile alabilirim.

Sayfa 523/1230 İlkİlk ... 234234735135215225235245255335736231023 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •