Sayfa 548/1230 İlkİlk ... 484484985385465475485495505585986481048 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,010
     Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary, Kelebek Mobilyanın finansallarını beğendiğinizi söylemiştiniz bir ara, sizden sonra hisse de baya prim yaptı.
    Dün Arabistan ve Bahreyn ile ilgili iş anlaşmalarını duyurdular orta vadede iyi olabileceğini düşünüyor musunuz, bir Yataş olabilir mi?

Edit: Yataş derken 2016 başlarından 2018 başlarına kadar olan süreçte 10 kat değerlenmesinden bahsediyorum...böyle bir potansiyel görebiliyor musunuz?
    2016 yılında da yatas bir kelebek olabilir mi diyorduk ) ilginç bir döngü
    yatırım tavsiyesi değildir.

2. gram altın için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? bazıları diyor ki, işte 1970 den 2000 yılına kadar süründürdü, öyle bir döneme girebilir tekrar diyorlar. ama ben sanmıyorum artık öyle bir dönem olacağını, kronik enflasyon devam ettiği sürece altın da çıkış yoluna devam edecektir diye düşünüyorum, ons'dan bağımsız olarak veya ons'a az bağımlı olarak. bu başlıkta değerli yazılar okuyorum, sn. Cautionary'nin de altına olumlu baktığını hatırlıyorum, o yüzden burada sorayım dedim

tavsiye değildir, amatör düşüncelerimdir
    Son düzenleme : krabby; 10-12-2019 saat: 14:57.

3.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    gram altın için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? bazıları diyor ki, işte 1970 den 2000 yılına kadar süründürdü, öyle bir döneme girebilir tekrar diyorlar. ama ben sanmıyorum artık öyle bir dönem olacağını, kronik enflasyon devam ettiği sürece altın da çıkış yoluna devam edecektir diye düşünüyorum, ons'dan bağımsız olarak veya ons'a az bağımlı olarak. bu başlıkta değerli yazılar okuyorum, sn. Cautionary'nin de altına olumlu baktığını hatırlıyorum, o yüzden burada sorayım dedim
    Bir kere ons ve gramı ayrı değerlendirmek lazım,

i-) ons altın uzun vadeli bşr yatırım değil.,,dünya gelişmiş ülke faizlerine çok bağlı..dönemlik yatırım için ideal...zaten ons altın grafiklerine bakarsanız 5-10 yıllık döngüsel hareketler görürsünüz...2002-2013 bu açıdan istisnadır ve normalden uzun sürmüştür yükseliş trendi...2013-2018 düşüş...2018 sonrası da bence yükseliş dalgasındayız.

İi-) gram deyince, işin içine dolartl de giriyor...önümüzdeki 1-2 yıl en az enflasyon kadar kur artışı bekliyorum.

Bu noktada, gerek ons, gerekse dolartl de beklentim kısa ve orta vadede yukarı yönlü...ama her 6 ayda bşr durum değerlendirmesi yapmak gerekir.

Bence asıl gümüş artacak,ben o yüzden borsadan habire GMSTR alıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bence asıl gümüş artacak,ben o yüzden borsadan habire GMSTR alıyorum.
    Bu düşüncenizin sebebi nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Bu düşüncenizin sebebi nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Altının 2012 de yaptığı pik ons bazında 1800 dolar civarında.Şimdi 1470 desek yüzde 80 kadarını geri aldı.Gümüş 2012 deki pik yaptığı değer 48 dolar olduğu düşünülürse şu andaki 16 küsur dolarlık değer çok ucuz kaldı.J.P.morgan 2010 yılından itibaren dünyadaki en büyük alıcı özel kurum.Değeri dolarla belirlendiği için gümüşün üzerinde baskı kurulup gümüşü topluyorlar gibime geliyor.1970 li yıllardaki dünya krizinde 500 dolar üzerinde değer görmüş enflasyon hesabı düşünülürse 800 dolarları görmüş bir değer gümüş.17 dolar bence bedava şu anda.

Altın gümüş rasyosu şu anda tarihi zirvelerde kriz zamanlarında hep gümüş atak yapmış.Altına karşı değer kazanmış.Zaten altında artacak.GMSTR yi inceledim.Bu bir fon,finansbank kurmuş.İstanbul altın borsasından fiziki gümüşü alıp takasbanka yolluyor.Her lot 6.55 gram gümüşe tekabül ediyor.Fiziki gümüş biriktirmekten daha güvenli geldi.Portföyü tamamen buna çevireceğim gelecek marta kadar.Şu an yüzde 60 buna döndüm.Hala borsadan ekmek yenir gibime geliyor.Ama sonlara yaklaşıyoruz.

Erkan özün gümüşle ilgili videosu var şiddetle tavsiye ederim.

Sayfa 548/1230 İlkİlk ... 484484985385465475485495505585986481048 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •