Sayfa 549/1230 İlkİlk ... 494494995395475485495505515595996491049 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Gram gümüş almak isteyenler içinse tek yol TEB de hesap açtırıp gram gümüş almak ,aynı gram altın gibi.Fiziki almak isteyenler içinde 1 kilosu 3 ila 4 bin arasında alınır.Tabi fiziki alındığında acaip bir pahalılık sözkonusu.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Gram gümüş almak isteyenler içinse tek yol TEB de hesap açtırıp gram gümüş almak ,aynı gram altın gibi.Fiziki almak isteyenler içinde 1 kilosu 3 ila 4 bin arasında alınır.Tabi fiziki alındığında acaip bir pahalılık sözkonusu.
    Gümüş için Türkiye Finans da bir alternatif. Hatta aldığınız her gramı fiziki olarak çekebilme ihtimaliniz de olabilir.

Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Gümüş için Türkiye Finans da bir alternatif. Hatta aldığınız her gramı fiziki olarak çekebilme ihtimaliniz de olabilir.
    Valla ben sordum fiziki teslimat yok dediler.Altın içinde sormuştum.Garanti bankası altını istanbulda sadece 5 şube var fiziki teslimat yapılan diğer şubelerden olmaz demişlerdi.Türkiyede sadece 5 şubede teslimat vardı garantide .İşbankta sordum 5 kilo altının varsa fiziki teslimat olur dediler.Kuveyt türk ,türkiye finans falan belki bazı şubelerde fiziki teslimat yapıyorlardır.Sonra baktım çok gümüş alacağım, nereye saklıyacağım büyük sıkıntı.Takasbankı aradım bu fonun fiziki gümüşleri sizde cidden saklanıyormu diye.Saklanıyor dediler.Ben de zaten serde borsacılık var borsadaki fon en iyisidir deyip GMSTR ye dadandım.Sürekli alıyoruz bakalım ne olacak sonu.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Altın gümüş rasyosu şu anda tarihi zirvelerde kriz zamanlarında hep gümüş atak yapmış.Altına karşı değer kazanmış.Zaten altında artacak.GMSTR yi inceledim.Bu bir fon,finansbank kurmuş.İstanbul altın borsasından fiziki gümüşü alıp takasbanka yolluyor.Her lot 6.55 gram gümüşe tekabül ediyor.Fiziki gümüş biriktirmekten daha güvenli geldi.Portföyü tamamen buna çevireceğim gelecek marta kadar.Şu an yüzde 60 buna döndüm.Hala borsadan ekmek yenir gibime geliyor.Ama sonlara yaklaşıyoruz.
    Güzel araştırmışsın..ama beklentin ne kadar yüksek olursa olsun portföy mantıcıyla hareket etmen gerekir...altın da olsa gümüş de olsa, döviz de olsa hiç bşr zaman tek enstrüman %50 yi geçmemeli bence..

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Güzel araştırmışsın..ama beklentin ne kadar yüksek olursa olsun portföy mantıcıyla hareket etmen gerekir...altın da olsa gümüş de olsa, döviz de olsa hiç bşr zaman tek enstrüman %50 yi geçmemeli bence..
    2020 ve sonrası değişik zamanlar olacak.Altın ve gümüş dışında pek de sağlam bir şey görmüyorum ben.Borsada son zamanlar gibi .Hala al sat yapıyorum,para da kazanıyorum ama her an çıkış yaparım.

Aslında S 400 işinin yalan olduğunu anladığımdan beri son 8 aydır borsada şimdiye kadar görmediğim parayı kazandım.Ama bu parti böyle devam edebilir diye düşünmüyorum.Hafif hafif masadan kalkmak lazım bence.

dün % 50 nakite geçtmiştim 3 ay önce aldığım hisselerin tümü % 60 ve üzerinde en az prim yaptı.

şimdi bakınıyorum ucuz kalan varmı diye.

hangsine baksam % 100 primli. dipten

sanırım bir süre bekleyecem % 50 nakit % 50 hisse.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,085
    Egitimlere devam, egitim sart..

https://www.bogleheads.org/wiki/Vide...ent_philosophy

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 549/1230 İlkİlk ... 494494995395475485495505515595996491049 ... SonSon

Yer İmleri