Sayfa 562/1230 İlkİlk ... 624625125525605615625635645726126621062 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    selam dostlar bu endeksi biliyormusunuz? ben yeni fark ettim

BIST Dividend 25 (XTM25)

takibe basladigim 2 haftadan beri %7 yukseldi

2.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku

BIST Dividend 25 (XTM25)

Temmetu hisse endeksi sanırım .. İçinde ki hisselerden mi yatırım yapıyorum demek istiyorsunuz .

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku

BIST Dividend 25 (XTM25)

yükselmeyen endeks mi kaldı? Tam bir boğa piyasasındayız maşallah.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2019 Beklentilerim,

Makro büyüklükler:

1-) Büyüme=%-1–> %0 civarı bir büyüme gerçekleşecek gibi. Sürpriz yok.
    2-) Enflasyon=%15–> %12 civarı gerçekleşecek gibi...beklediğimden iyi gerçekleşti.
    3-) Faiz (İki yıllık)=%15–> %12 civarı gerçekleşecek gibi...beklediğimden iyi gerçekleşti.

Finansal piyasalar,

1-) Borsa= Eylül 2019 a kadar 85-105 bin aralığı, son çeyrek 115 binâ€â€> tek kelimeyle tam isabet oldu.
    2-) Dolartl=6,5 tlâ€â€> 6 civarı kapanış olacak gibi. Önemli bşr sapma var tahmin ve gerçekleşme arasında.
    3-) Ons altın= 1400 usd â€â€> 1500 civarı gerçekleşme..burada da ciddi bir sapma var,
    2019 beklentileri böyleydi...yılın son günü paylaşmıştım...2020 beklentilerimi de yılın son günü paylaşacağım inş...napıyım, benim için de en güzel yeni yıl hediyesi öngörülerimi paylaşmak oluyor

2019 a ilişkin kısa değerlendirmelerimi tahminlerin karşısına yazdım.

Bir ekonomist için en kolay şey tutmayan tahminler için açıklama yapmaktır. Ben de dolar ve ons altın tahmini için bahanemi yazayım. Fed in ne kadar faiz arttıracağını tartışıyorduk yıl başında...ama yıl ortası durup, hele hele faiz indireceğini bşr Allah ın kulu beklemiyordu..,dolartl ve ons altındaki sapmanın temel sebebi bu.zaten tüm dünyada faizler 100-200 puan düşük gerçekleşince bizdeki faiz de etkilendi, dolartl de düşük kalınca MB rahat rahat faiz indirdi. Doların e faizin düşük kalması enflasyonu da etkiledi.

5. Sayın Cautionary, tahminleriniz için teşekkürler. Bence dolar tahmininiz de tuttu ama baskılandığı için gerçekleşmediğini düşünüyorum. syg.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2019 beklentileri böyleydi...yılın son günü paylaşmıştım...2020 beklentilerimi de yılın son günü paylaşacağım inş...napıyım, benim için de en güzel yeni yıl hediyesi öngörülerimi paylaşmak oluyor

2019 a ilişkin kısa değerlendirmelerimi tahminlerin karşısına yazdım.

Bir ekonomist için en kolay şey tutmayan tahminler için açıklama yapmaktır. Ben de dolar ve ons altın tahmini için bahanemi yazayım. Fed in ne kadar faiz arttıracağını tartışıyorduk yıl başında...ama yıl ortası durup, hele hele faiz indireceğini bşr Allah ın kulu beklemiyordu..,dolartl ve ons altındaki sapmanın temel sebebi bu.zaten tüm dünyada faizler 100-200 puan düşük gerçekleşince bizdeki faiz de etkilendi, dolartl de düşük kalınca MB rahat rahat faiz indirdi. Doların e faizin düşük kalması enflasyonu da etkiledi.
    2020 beklentilerinizi sabirsizlikla bekliyoruz. Özellikle hisse seçimi ve portföy yönetimi konusunda sizi hayran bir şekilde izliyoruz. Allah güç kuvvet versin.

Dinlediğim bir kaç prof. ülke para birimlerini baskılamak mümkün değildir diyordu ? Yani 1-2 gün haricinde.
    Geçmiş cevabın için de teşekkürler @Cautionary ağabey

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.suredividend.com/permanent-portfolio/

The Permanent Portfolio is an excellent option for risk averse investors and retired investors who need to make solid returns on their investments while avoiding large drawdowns. Large draw downs are significantly worse for investors who are already cashing in their portfolio on a regular basis as it forces you to ‘sell low’.

Suradaki gibi bir portfoy yapmaya ne dersiniz??

Syg,

Taa eylülde yazılan mesajı alıntıladım.

Şu an bunun hakkında bir kitabı yeni bitirdim. Bu portfoy çok ilgimi çekti. Bunu TR ye nasıl oranlarız?

Amerikadaki gibi 25-25-25-25 Türkiyeye pek oturmuyor sanki

Bence

%30 Temettü Hisseleri.
    %30 Eurobond
    %20 Altın
    %15 Euro/Dolar/swiss franc
    %5 Kripto (Bitcoin,Monero)

The permanent portfolio kadar defansif değil evet. Ama endeks 1.9 Centteyken daha ne kadar defansif olabiliriz?

Sayfa 562/1230 İlkİlk ... 624625125525605615625635645726126621062 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •