Sayfa 57/1230 İlkİlk ... 7475556575859671071575571057 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 449 - 456 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,408
     Alıntı Originally Posted by alirza Yazıyı Oku
    Zaten fiili olarak serbestti. Tüpraş 3 aylık kötü gelmeden önce becerdilerdi beni. En son biz duyuyoruz herşeyi. Yıllardır böyle.
    Soru şudur: Hukuki olarak serbest olmasına kimin ihtiyacı oldu? Kim aleni olarak yapmaya ihtiyaç duydu ki hukuksal koruma istedi.

"ayı: baskın basanındır. boğa: ava giden avlanır." saygı ve sevgilerimle
    benim korkum yüklü satış yapılması...genelde bu haberler piyasada ters algılara yol açabilir.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
     Alıntı Originally Posted by adanadr Yazıyı Oku
    Patron zaten adamlari araciligiyla gayri resmi islem yapmiyormuydu sirket hisselerinde. Ne gerek vardi bu duzenlemeye anlamadim. .

Power cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Anladigimizda her sey cok gec olur.
    Onun icin kalabaliklardan uzak durmak lazim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
    Sallamış bence. Mesela Tüpraş iyi gelecek diyelim. Borsa çıksın diye önden mi yapacaklar. Ya kötü ise, o zaman da borsa düşmesin diye satmayalım bize girsin mi diyecekler.
    Son aylarım en müthiş lafı şudur.
    "Memet bahçeli önden yaptı. Arkadan yapaydı millet dağılırdı. Bu yüzden önden yaptı"

"ayı: baskın basanındır. boğa: ava giden avlanır." saygı ve sevgilerimle

5. Belki bilen ya izleyen vardır. Billions diye bir dizi var. Amerikada Axe Capital isimli bir şirket ile borsadaki şüpheli işlemleri inceleyen bir savcı ve savcılık bürosu arasında gerçekleşen olayları konu alıyor. Dizinin içinde bu tür içerden alınan bilgilerle yapılan işlemleri ve diğer spekülatif olayları ve onlara yönelik olayları da anlatıyor. Tabi ki şirketler şahıslar vs. tamamen kurgu.
    Savcılık en ufak bir şüphede şirketlerin tepesine çöküyor. Bırakın içerden bilgi almayı yemek yerken yan masanızda konuşulan bir duyumla bile işlem yapsanız çok sert cezalar var. Kazandıklarının daha fazlasını ceza olarak ödeme, sermaye piyasalarında şahsa ve birinci derece çevresine yasak koymadan, yıllarca hapis cezasına kadar herşey var. Bazen orada izlediklerimle burada yaşanan ve sonradan öğrendiğimiz olayları karşılaştırıyorum bizdeki cezalar oradaki uygulamaların yanında sinek ısırığı bile değil.
    Tabi ki bir dizi ve kurgu mantığınu göz ardı etmiyorum ama yaşananların 10da biri bile gerçek olsa bizden 2 çağ ilerdeler.
    Borsanın en çok ah alan adamı spk başkanıyla çay kahve resimleri paylaşıyor sende sonra borsaya yerli yatırımcı neden gelmiyor diyorsun. Bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da daha çooooookk alacak yolumuz var.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Zaten çokta anlamam bu işlerden!

6. Reis halleder

7. Arkadaşlar uzun vade için 5 hisse daha radarıma girmiş durumda...belki burada takip eden ya da daha önce bahseden olmustur...bu hisseleri yartişmaya açalım istiyorum, herkes etegindekileri döksün isterim��

Deva, gubref, tatgd, brsan, alkim...,özellikle deva dan ümitliyim, son 1-2 aydir toplanıyor, ve son düşüşlerde sağlam durdu...döviz kurunun artışı dolaylı olarak olumlu etkiliyor, rekabet gücü artıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar uzun vade için 5 hisse daha radarıma girmiş durumda...belki burada takip eden ya da daha önce bahseden olmustur...bu hisseleri yartişmaya açalım istiyorum, herkes etegindekileri döksün isterim��

Deva, gubref, tatgd, brsan, alkim...,özellikle deva dan ümitliyim, son 1-2 aydir toplanıyor, ve son düşüşlerde sağlam durdu...döviz kurunun artışı dolaylı olarak olumlu etkiliyor, rekabet gücü artıyor.
    Tatgd yaklaşık sene başından beri pottföyümde var.
    bist portföyümün %6 ağırlığında çok yok ve %23zarardayım ,
    ürün olarak Sek Naneli ayranları ve salep başarılıı

Starbucks nero vb kafelerde sütleri kullanılıyor. Marketlerde fiyat politika ve ürünleri iyi. Reel Piyasa da işler yolundayken kağıdın bu seviyelerde olmasını çözemedim. Bu ay alım listemde yok ama Q2 açıklanmadan once ağustos başı biraz daha alıp maliyeti düsürebilirim.

YTD

Brsan dan beklentiniz nedir. ? Diğer ikisini takip etmiyorum.

Sayfa 57/1230 İlkİlk ... 7475556575859671071575571057 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •