Sayfa 578/1230 İlkİlk ... 784785285685765775785795805886286781078 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim durumumu anlatmissiniz..

Syg,
    Geçmiş olsun sn dudu,boşverin olmuşla ölmüşe çare yok,para işlerini fazla kafaya takmamak lazım.Ben bir karar alana kadar çok düşünüyorum,ama kazıklandıysam hiç sallamıyorum valla,değmez neticede )))))))))))

Misal egeendüstriyi 14 liradan alıp 3 ay sonra 20 den satmışlığım var )))))))))Ne yapayım yani 3 ayda yüzde elli kar alınca havalara uçmuştum bir de .Sattığım andaki aklımla acaip rasyonel bir karardı ,ne bileyim elimde büyük ikramiye çıkacak piyango bileti olduğunu.

3. Konu sahibinin başlığını farketmemişim daha önce

Benim eskiden çalıştığım yerde cfo olarak çalışmış olabilir misiniz diye düşündüm .

Çünkü oda mesleği bırakıp koçluk ve mentörlük işine girmişti tesadüf olamayacak kadar tarihlerde üst üste örtüşüyor aslında .

Enteresan geldi paylaşmak istedim

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Taze rapor.... bu tarz raporlara ulaşan olursa lütfen paylaşın. syg.

Garanti Yatırım 2020 Strateji Raporu

https://rapor.garantiyatirim.com.tr/...rateji2020.pdf
    Gusel rapor imis, zevkle okudum.

Tskler..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun sn dudu,boşverin olmuşla ölmüşe çare yok,para işlerini fazla kafaya takmamak lazım.Ben bir karar alana kadar çok düşünüyorum,ama kazıklandıysam hiç sallamıyorum valla,değmez neticede )))))))))))
    Yok fazla da takmiyorum kafami da evi biraz kendi imkanlarima gore buyuk ve masrafli almisim, hele cocuklar da gidince ev cok buyuk gelmeye basladi bize..
    Tek avuntum ise pesin para koymadan, usd bazli kredi kullanarak 78 ay vadede aldim.. Alirken kur 1.5 TL idi son taksiti oderken de 1.5 TL..
    Ne zamanlama ama??
    Satip 1/3 u kadar bir eve tasinmak derdindeyim.
    Artan para ile de Eregl alirim herhalde.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bence faizlerin dususu sermaye piyasasiyla ilgilenmeyen insani ev almaya iter.( 2-3aydir bu durum var) Satislarda kıpırdanma var Bu nedenle kirada oturanlar olarak bizi teget geçer diye dusunuyorum
    Batida finansal varliklar tum varliklarin %80 i bizde finansal olmayan varliklar (ev, arsa v.s) tum varliklarin %80 i yani tam bir ters durum var.
    Faiz dustu mu eve saldirirlar bizimkiler.

Syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yok fazla da takmiyorum kafami da evi biraz kendi imkanlarima gore buyuk ve masrafli almisim, hele cocuklar da gidince ev cok buyuk gelmeye basladi bize..
    Tek avuntum ise pesin para koymadan, usd bazli kredi kullanarak 78 ay vadede aldim.. Alirken kur 1.5 TL idi son taksiti oderken de 1.5 TL..
    Ne zamanlama ama??
    Satip 1/3 u kadar bir eve tasinmak derdindeyim.
    Artan para ile de Eregl alirim herhalde.

Syg,
    Tam anlıyamadım sn dudu.Dolar bazlı ev kredisi var mı,ben yasak diye biliyorum.Misal ev 78 bin dolar her ay bin dolar mı ödüyorsunuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tam anlıyamadım sn dudu.Dolar bazlı ev kredisi var mı,ben yasak diye biliyorum.Misal ev 78 bin dolar her ay bin dolar mı ödüyorsunuz.
    2004 ekim ayinda maketten almistim..
    Vade olarak 78 ay dediler iki secenek verdiler ya TL olarak her 6 ayda bir memur maas artisina endeksli olarak artan taksitler ya da USD bazli sabit taksitler..
    Ben de krizden yeni ciktik, daha deval yeni oldu deyip USD bazli odeme planini secmistim.

Syg,

Sayfa 578/1230 İlkİlk ... 784785285685765775785795805886286781078 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •