Sayfa 589/1230 İlkİlk ... 894895395795875885895905915996396891089 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Diğer arkadaşların yazmış oldukları argumanlara tamamen katılıyorum,ben de bu yüzden hemen hemen tüm likit portföyümü asıl GMSTR az miktarda da GLDTR ye döndüm.GMSTR sayfasında niye böyle yaptığımı da ayrıntılı anlattım arkadaşlar.İsteyen okuyabilir,2020 ve devamında artık borsa falan biraz sıkıntılı olur,çünkü bu ortamda şirketler nasıl kar edecekler de temettü verecekler,ya da büyüyecekler borsa sanal,spekler kağıtları yukarı çekip çekip yeni halka arzlar yapıyorlar ,dolar malum hükümetimiz olmayan dolarları satarak tam saha pres halinde,faiz bitti reis o konuda çok kararlı ,emlak mümkün değil 5 yıl belini doğrultamaz,geriye sadece altın ve gümüş kalıyor,zaten yavaş yavaş bakıyorum genel temayül de o yönde.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    ,zaten yavaş yavaş bakıyorum genel temayül de o yönde.
    Yok bildiğin bütün konulara full altın ve gümüşdeyim diye flood yapıyorsunuz. Bütün portfoyu gümüş ve altına gömmüşün, çok heycanlısın anlıyorum. Genel temayül denilen şey de çoğu zaman yanılır ama bunuda unutma.

Neyse altın ve gümüş fiyatını tahmin etmek için ülke düzeyinde analiz değil küresel düzeyde analiz yapmak lazım. Çünkü altın ve gümüşün fiyatının Türkiye ile alakası yok, fiyatı biz belirlemiyoruz. Insanlarda krizde altın kazandırıyor algısı tamamen altın fiyatının $ fiyatına endeksli olmasıyla alakalı.

Yarın dolar 10 olursa, altın da fırlayacaktır, gümüş de, petrol de, kısacası ithal ettiğimiz her şey. Istersen ingiltere emtia borsasına girip bütün parayı kahveyede gömebilirsin, kahve fiyatlarıda artacaktır kriz olursa : )

Önemli olan küresel fiyatını tahmin etmek, Türkiye ile alakası yok Altın ve Gümüşün.

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Yok bildiğin bütün konulara full altın ve gümüşdeyim diye flood yapıyorsunuz. Bütün portfoyu gümüş ve altına gömmüşün, çok heycanlısın anlıyorum. Genel temayül denilen şey de çoğu zaman yanılır ama bunuda unutma.

Neyse altın ve gümüş fiyatını tahmin etmek için ülke düzeyinde analiz değil küresel düzeyde analiz yapmak lazım. Çünkü altın ve gümüşün fiyatının Türkiye ile alakası yok, fiyatı biz belirlemiyoruz. Insanlarda krizde altın kazandırıyor algısı tamamen altın fiyatının $ fiyatına endeksli olmasıyla alakalı.

Yarın dolar 10 olursa, altın da fırlayacaktır, gümüş de, petrol de, kısacası ithal ettiğimiz her şey. Istersen ingiltere emtia borsasına girip bütün parayı kahveyede gömebilirsin, kahve fiyatlarıda artacaktır kriz olursa : )

Önemli olan küresel fiyatını tahmin etmek, Türkiye ile alakası yok Altın ve Gümüşün.
    Tanışıyormuyuz sn halukcan sen diye hitap olunan bir yazıyı görünce nereden tanışdığımızı çıkaramadım da ondan sordum.Benim nereye ne yazacağıma ben karar veririm,Yazdıklarınızda o kadar çok eksik ve yanlış bilgi var ki kusura bakmayın tüm paramı bağlamadan evvel aylarca araştırırım,neden gümüş yatırımı yaptığımı size anlatmam benim açımdan manasız ve gereksiz bir çaba. Emlak konusunu da bilirim, hisseyi de eurobondu da faizi de zamanında hepsine çok yüklü miktarda para bağlamışlığım var.Yaşım 55 hangi yatırımımdan ne zaman kazandım ne zaman kaybettim yıllardır izlerim,bu topiğe de belki genç arkadaşlara faydam olur diye yazdım.Siz benim yazılarımı okumayın,yeterince bilgilisiniz bence.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tanışıyormuyuz sn halukcan sen diye hitap olunan bir yazıyı görünce nereden tanışdığımızı çıkaramadım da ondan sordum.Benim nereye ne yazacağıma ben karar veririm,Yazdıklarınızda o kadar çok eksik ve yanlış bilgi var ki kusura bakmayın tüm paramı bağlamadan evvel aylarca araştırırım,neden gümüş yatırımı yaptığımı size anlatmam benim açımdan manasız ve gereksiz bir çaba. Emlak konusunu da bilirim, hisseyi de eurobondu da faizi de zamanında hepsine çok yüklü miktarda para bağlamışlığım var.Yaşım 55 hangi yatırımımdan ne zaman kazandım ne zaman kaybettim yıllardır izlerim,bu topiğe de belki genç arkadaşlara faydam olur diye yazdım.Siz benim yazılarımı okumayın,yeterince bilgilisiniz bence.

Ben ne altından anlarım ne gümüşten, sizin gibi bilge değilim bu konularda. Ama altın ve gümüş fiyatlarını küresel piyasalarına endeksli olduğunu biliyorum. Yazımda hangi bilgi yanlış, madem hatalarla dolu lütfen yanlışımı gösterin.

Şimdi altın ve gümüş fiyatları ilerde fırlayabilir çok büyük paralar kazanabilirsiniz, ama aynı parayı ugandada gümüşe yatırım yapan adam da kazanır. Yani gümüş ve altının Türkiye ile alakası yok, küresel makroanaliz lazım. Bu cümlenin nesi yanlış?

Neyse daha basit bir dille anlatıyım.

Ugandada emlak fiyatıyla türkiyedeki emlak fiyatının korelasyonu yoktur

Ama ugandadaki gümüş ile Türkiyedeki gümüş fiyatlarında neredeyse 1 e1 korelasyon olur.
    Şimdi altın ve gümüşün artacağını reis dolar satıyor tezine bağlarsan kusura bakma gülerim.

Ben ne altından anlarım ne gümüşten, sizin gibi bilge değilim bu konularda. Ama altın ve gümüş fiyatlarını küresel piyasalarına endeksli olduğunu biliyorum. Yazımda hangi bilgi yanlış, madem hatalarla dolu lütfen yanlışımı gösterin.

Şimdi altın ve gümüş fiyatları ilerde fırlayabilir çok büyük paralar kazanabilirsiniz, ama aynı parayı ugandada gümüşe yatırım yapan adam da kazanır. Yani gümüş ve altının Türkiye ile alakası yok, makroanaliz lazım. Bu cümlenin nesi yanlış?
    Hepsi yanlış.Ugandada ki gümüşten kazanacaksa siz de kazanın ,para kazanmanın ugandası türkiyesi olur mu.Makro analiz konusunda madem başka forumlardaki yazılarımı görüyorsunuz o forumlarda bu konuları bilen çok bilgili arkadaşlarla baya tartıştık bu konuyu, o zaman neden yazmadınız,yok okumadım diyorsanız dolarda yükseliş kaçınılmaz topiğinde sn sütbıyıkla baya tartıştık konuyu o yazıları okuyabilirsiniz,GMSTR sayfasında da yazılarım var.Aklınıza yatar yatmaz onu bilemem ben belki faydası olur diye kendi yatırımımı nedenleriyle arkadaşlara açıkladım.İsterseniz o yazıları okuyabilirsiniz.Ya da okumayın engelleyin beni siz zaten çok dışardan bilgi almayı seven birine benzemiyorsunuz,kendi kararlarınızı kendiniz verin daha iyi.Bilgi isteyen adam her topiğe flood yapmayın diye bilgisini yazan adamı uyarmaz.

Şimdi altın ve gümüş fiyatları ilerde fırlayabilir çok büyük paralar kazanabilirsiniz, ama aynı parayı ugandada gümüşe yatırım yapan adam da kazanır. Yani gümüş ve altının Türkiye ile alakası yok, küresel makroanaliz lazım. Bu cümlenin nesi yanlış?

Neyse daha basit bir dille anlatıyım.

Ugandada emlak fiyatıyla türkiyedeki emlak fiyatının korelasyonu yoktur

Ama ugandadaki gümüş ile Türkiyedeki gümüş fiyatlarında neredeyse 1 e1 korelasyon olur.
    Şimdi altın ve gümüşün artacağını reis dolar satıyor tezine bağlarsan kusura bakma gülerim.
    Reis dolar satıyora bağlanan bir altın ve gümüş analizi bu nedir ,nece bu sn halukcan.

7. Yani Altın ve Gümüş fiyatınındaki artma öngörünüzü hükümetin politikasına bağlarsanız komik olur demek istedim. Siz kısacası ülkede deniz bitti, ne borsa artar, ne ev fiyatları , tek yol gümüş ve altın demişiniz

Ama sorun şu, gümüş ve altın fiyatının bizim ülkemizle zerre alakası yok. 1994 krizinde ons altın fiyatında oynama olmadı, 2001 krizindede oynama olmadı, yatay seyretti.

Şimdi siz ama dolar fırladığı için altın da fırladı derseniz o analiz komik olur, ona bakarsan kokoa fiyatıda fırlar, brent fiyatıda fırlar, palm yağı fiyatıda fırlar : ))) Altın ve Gümüşü bu emtialardan ayıran özellik ne yani.

Yani Altın ve Gümüş fiyatınındaki artma öngörünüzü hükümetin politikasına bağlarsanız komik olur demek istedim. Siz kısacası ülkede deniz bitti, ne borsa artar, ne ev fiyatları , tek yol gümüş ve altın demişiniz

Ama sorun şu, gümüş ve altın fiyatının bizim ülkemizle zerre alakası yok. 1994 krizinde ons altın fiyatında oynama olmadı, 2001 krizindede oynama olmadı, yatay seyretti.

Şimdi siz ama dolar fırladığı için altın da fırladı derseniz o analiz komik olur, ona bakarsan kokoa fiyatıda fırlar, brent fiyatıda fırlar, palm yağı fiyatıda fırlar : ))) Altın ve Gümüşü bu emtialardan ayıran özellik ne yani.
    Benim dolar artacağı için gümüş artacak diye tek yazım yok,öyle düşünsem direk dolar alırım.Bu saçmasapan düşünceyi niye yazayım ki anlıyamadım,daha açık yazsanız ya da benim eski yazılarımı okusanız daha iyi olur.

Sayfa 589/1230 İlkİlk ... 894895395795875885895905915996396891089 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •