Sayfa 599/606 İlkİlk ... 99499549589597598599600601 ... SonSon
Arama sonucu : 4845 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Evet bist 30 mevcut faiz ortamında oldukça ucuz kağıtlar barındırıyor. Kucuklerden parsayı toplayıp büyüklere geçen bir vatandaş olarak nacizane karlar bozmadığı, tahvil faizi artmadığı ve dolar düşmediği sürece maldayım. 5.5 dolarda, 13.5 kısa tahvilde, düşük karlar getiren bilançolarda stop olurum karda zararda mıyım bakmam.

Neden önce küçükler gitti? Bunun sebebi de yabancı nin ülkemize bakışı ile alakalı. Halk bank 250 tane fona konferans yapıyordu şu an 50 kişi zor geliyor. Ilgi yok adam uce bese bakmadan sattı gitti. Öyle büyük paralar olmadan da büyük paralarda kolay kolay hareket olmuyor. Belki iran gerginliği bize yaradı bilemiyoruz ama ben ucuz mali alırım kim almış kim almamış bakmam şunu düşünün atıyorum SODA yarın 2 lira temettü verecek konuma gelse 3 sene sonra banane yabancı alışından. Ha bunu temettu istemeyen büyüme isteyen bir yatırımcı olarak yazıyorum olay kar rakamları sadece bence.
     Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Küçük kağıtların ralli yapıp büyük kağıtların izlemesi ilginç, biri yorum yapabilir mi bu konuda?

2 ihtimal geliyor aklıma

1. Manipulasyon var, yaşanan fiyatlamalar suni, büyük kağıtlarda maniplasyon daha zor o yüzden küçük kağıtlarda dönüyor oyun.
    2. Fİyatlama doğru, büyük kağıtları götürecek kadar sermayesi olan kurumsal yatırımcılar artık BIST'e ilgi göstermiyor ülkedeki son 2-3 yılda yaşanan gelişmelerden ötürü. Hava normale dönünce büyük kağıtlarda ralli yapacaktır.

Benim aklıma gelen nedenler bunlar, siz ne diyorsunuz?

2. Aselsan böyle mesela. 30 larda 40 larda başlığına 1 adet mesaj yazınca ne vatan hainligi ne manipülatif ligin kalırdı. Gördük kim manipülatif. Şimdi 2 sene düşüşün sonunda 19.15 aldım geri devam mis gibi 2 3 yıl ayrı kalmayı bilmek gerek temel değerlere göre pahalı ise bırak başkası kazansın bir bildiği vardır ben bilanço biliyorum ona göre alıp satıyorum.
     Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Aynısını ben de yaptım, ve çok güzel tespitler çıkardım. Genelde tarikatlara benzeyen bir oluşum oluyor, sadece hisseyi yüceltebilirsin, zayıf tarafını söyleyince ya spekin adamı oluyorsun ya da milleti sattırmaya çalışan algı kasan bir uyanık.

https://transportgeography.org/wp-co...ges_bubble.png

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet bist 30 mevcut faiz ortamında oldukça ucuz kağıtlar barındırıyor. Kucuklerden parsayı toplayıp büyüklere geçen bir vatandaş olarak nacizane karlar bozmadığı, tahvil faizi artmadığı ve dolar düşmediği sürece maldayım. 5.5 dolarda, 13.5 kısa tahvilde, düşük karlar getiren bilançolarda stop olurum karda zararda mıyım bakmam.

Neden önce küçükler gitti? Bunun sebebi de yabancı nin ülkemize bakışı ile alakalı. Halk bank 250 tane fona konferans yapıyordu şu an 50 kişi zor geliyor. Ilgi yok adam uce bese bakmadan sattı gitti. Öyle büyük paralar olmadan da büyük paralarda kolay kolay hareket olmuyor. Belki iran gerginliği bize yaradı bilemiyoruz ama ben ucuz mali alırım kim almış kim almamış bakmam şunu düşünün atıyorum SODA yarın 2 lira temettü verecek konuma gelse 3 sene sonra banane yabancı alışından. Ha bunu temettu istemeyen büyüme isteyen bir yatırımcı olarak yazıyorum olay kar rakamları sadece bence.

Halkbank ibretlik bir durumda, dolar bazında %90 değer kaybı.
    Devletin enflasyon indirme aracı olarak kullandığı halka açık bir banka, hangi akıllı gelir konferansa? Adama ne diceksin? Kardaş senin yatırdığın parayla piyasanın altında konut kredisi veriyorum, işte hissedarların çıkarlarını düşünen örnek yönetimmi? :D

Aynısı brezilyadada oldu, petrobras denilen şirket dilma roussefın oyuncağı oldu, populist politikalarla yönetildi. 70 doları gören şirket, olayların zirveisnde 3.5 dolara düştü, şu an 15 dolar.

Halkbankada aynısı olacak elbet bir gün, dibi kestirebilene çok güzel ekmek yedircek.

4. Burda hatırllarsınız devamlı adam gibi hedge enstrumanı bulamadığımı söylerdim portfoyum için.
    Sanırım o enstrümanı buldum. Örnek aldığım jim rogers diye bi eski hedge fon cu var, belki bazıları bilir. Bu adam sorosun eski ortağı. 1990 larda Çin v eRusyada Long açarak parayı kırdı.

4 yıl önce tavsiyesiyle ABD borsasında işlem gören rus senetlerini alıp, ilk 2 yıl zarara girip, 3. yılda ciddi manada kar etmiştim dolar bazında.

Kendisi çok uzun süredir gıda emtialarını ve gübre şirketlerini öneriyor.

Iki tane fon buldum
    Biri DBA, çeşitli gıda maddelerden oluşan bir tarım fonu.
    https://finance.yahoo.com/quote/DBA/

Mısırdan tut, Kahve, kokoa, şekere kadar bir sürü gıda kontratı barındırıyor

Ikincisi SOİL diye bi fon, gübre şirketlerinden sepeti var. Türkiyede GUBRF de %2 civarında pozisyonu var. Israiliden tut şili, malezyaya kadar bir çok ülkede gübre firmasında poziyonu var.

https://finance.yahoo.com/quote/SOIL....tsrc=fin-srch

Benim aklıma yattı baya, iki fon da diplerde. İşyatırım aracılığı ile alım yapmayı düşünüyorum tabi önce babama danışcam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul / TR
    Gönderi
    1,618
    yeni rapor
    Ak yatırım 2020 strateji raporu

https://www.akyatirim.com.tr/apps/PD...d.aspx?ID=4622
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yeni rapor

Ak yatırımın hisse tavsiyelerinde pegasus görünce akrabalıktan kaynaklı tavsiye ediliyor hissi geliyor, gereksiz bir kuruntu mudur ?

7.  Alıntı Originally Posted by lawyerbroker Yazıyı Oku
    Ak yatırımın hisse tavsiyelerinde pegasus görünce akrabalıktan kaynaklı tavsiye ediliyor hissi geliyor, gereksiz bir kuruntu mudur ?
    Forum’da, dolayısıyla başlıkta yenisiniz sanırım. Üye olmadan önce başlığı okuyor muydunuz bilmiyorum. Ama başlığı açan kişi olarak 1 yıldan fazladır Pegasus la ilgili olumlu yazıyorum ve benim de hedef fiyatım 100 lü fiyatlar.

Bu nedenle aksatırım ın 115 tl hedef fiyatı bence abartılı değil...zaten pek çok kurum 100 tl üzeri hedef fiyat veriyor...bu yıl çok yükseldiği için mevcut fiyatları sindirmesi gerekiyor,,bu edenle bilançoya kadar yatay takılabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yeni rapor

Şu ana kadar burada paylaşılan üçüncü rapordu...giriş kısmına raporun hazırlandığı tarihi yazmak bir bunların aklına gelmiş.

Hisse değerlemelerini pek beğenmedim ( Pegasus dışında) ama makro beklentileri güze...31 Aralık ta paylaştığım beklentilerle paralel ( büyüme, enflasyon, faiz).

En önemli ayrışmamız dolartl konusunda...ben 7 beklerken, ak yatırım 6,55 bekliyor yıl sonu( gerçi yıl içi 7 görüp yılı oralarda kapatabilir)...borsa hedef fiyatı olarak da ben en yüksek 125 bin derken, onlar 142 bin diyor...bakalım neler olacak

Sayfa 599/606 İlkİlk ... 99499549589597598599600601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •