Sayfa 6/1230 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Haruni Yazıyı Oku
    Bu dönemde bir beyaz yaka olarak kabuğuma çekildim bekliyorum..

Kabuğumdan çıktığımda belirleyeceğim 6 temel hisse, 5 tane duruma göre değişimli olmak üzere 10 11 tane hisse ile yatırıma devam etmek istiyorum. İçinde bulunduğumuz durumda karamsar bir havada olduğumdan giriş için bir türlü cesareti kendimde bulamıyorum.

Bu sabah Ak Portföy yeni teknoloji yabancı hisseler diye bir fon dikkatimi çekti. Bir beyaz yaka yatırımcı için uygun mudur sizce ne düşünüyorsunuz? Apple, Amazon vs 20 adet teknoloji hisselerine yatırım yapan bir fon... Paraya kendim yön verememek rahatsız etmesine rağmen hoşuma da gitmedi değil.
    Sanırım 2 ay olmuştur
    Dediğiniz fonu önerdiler
    50 bin liralık aldık
    60 bin olmuş
    Dövizdeki artış etkisi olabilir

Alıntı Originally Posted by kanepe Yazıyı Oku
    Sanırım 2 ay olmuştur
    Dediğiniz fonu önerdiler
    50 bin liralık aldık
    60 bin olmuş
    Dövizdeki artış etkisi olabilir
    Fon ile alakalı fikrim olmadığı için gerçekten merak ediyorum... Şu karamsar günlerde karşıma çıkmış bir Fon ancak belki de beyaz yaka yatırım için doğru bir yol olabilir.

Devir teknoloji devri... Tabi bu hisseler dünyanın en büyük markaları olsa da temettüsü ıvırı zıvırı nasıldır, ileride getirisi mi olur götürüsü mü bilemediğimden şuan araştırma aşamasındayım... Fakat kafama yattı gibi bu iş. Büyük miktar olmasa bile BES için kesilen paramı buraya aktarabilirim.
    Yazdıklarımın Hiçbirisi Yatırım Tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by mavıbeyez Yazıyı Oku
    sn.cautıonary.. sn.onesse pegasusu topıgınde ayrıntılı olarak yazıyordu..bır kac gundur yazıları yok topıgınıde goremıyorum..yazılarınamı son verdı bır bılgınız varmı acaba..sızde orada ara sıra yazıyordunuz. pegasus ve thy nın ayrıntılı olarak yazıldığı bır topıktı ...
    yanlışlıkla onesse yazmışım..bahsettıgım topık sn..onelle nın çızgılere ıtaat adlı topıgıydı… tum yazan çızen emek veren arkadaşlara ıyı geceler...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
     Alıntı Originally Posted by Haruni Yazıyı Oku
    Fon ile alakalı fikrim olmadığı için gerçekten merak ediyorum... Şu karamsar günlerde karşıma çıkmış bir Fon ancak belki de beyaz yaka yatırım için doğru bir yol olabilir.

Devir teknoloji devri... Tabi bu hisseler dünyanın en büyük markaları olsa da temettüsü ıvırı zıvırı nasıldır, ileride getirisi mi olur götürüsü mü bilemediğimden şuan araştırma aşamasındayım... Fakat kafama yattı gibi bu iş. Büyük miktar olmasa bile BES için kesilen paramı buraya aktarabilirim.
    Temettuleri dusuk olur.
    Tek tek hisse secmek ise zor ve risklidir.
    Bence etflere bir bakinin derim.
    Guzel bir etf bulunca ve istediginiz portfoy buyuklugune ulasinca Mr. Money Moustache gibi 4% Rule'u uygularsiniz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
    Yanlis hatirlamiyorsam MMM Vanguard'in high div etf'inde tutuyor tum parasini.
    Her sene %4 unu (market cap) satip yiyor veya yiyemedigi zaman bagis yapiyor.
    Syg,

Teşekkürler Sayin Dudu

Bu tip bir fon dedigim gibi kafama yatti sayilir. Ben şu anki birikimimden daha cok aylik kesilen 300liralik Bes parami bu gibi bir fona aktarma kafama yatti. Bes yil olmadigindan daha bir sure daha bekleyecegim ancak bu 56 yas muhabbeti Besi tamamen gozumde bitirdi. Parasini tutmasini bilene Vakit kaybindan baska bor sey degil.

Yine de tavsiyenize uyarak en uygun etf arayisina baslayacagim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
     Alıntı Originally Posted by Haruni Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sayin Dudu

Bu tip bir fon dedigim gibi kafama yatti sayilir. Ben şu anki birikimimden daha cok aylik kesilen 300liralik Bes parami bu gibi bir fona aktarma kafama yatti. Bes yil olmadigindan daha bir sure daha bekleyecegim ancak bu 56 yas muhabbeti Besi tamamen gozumde bitirdi. Parasini tutmasini bilene Vakit kaybindan baska bor sey degil.

Yine de tavsiyenize uyarak en uygun etf arayisina baslayacagim
    https://investor.vanguard.com/etf/profile/VYM

Sanirim sunda tutuyor..

Icerigini de gorebiliyorsunuz buradan.

ETF lerin avantajlarini da anlatmis bu sitede.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
    Build a fully diversified portfolio with just 4 ETFs
    Although we have more than 70 ETFs to choose from, these 4 total market ETFs—when used in combination—cover nearly all aspects of the U.S. and international stock and bond markets. This level of diversification can help reduce your overall investment risk while making it easier to manage your portfolio.

Yas ilerledikce yasiniza uygun dogru karisimi yapabilirsiniz...

Syg,

Sayfa 6/1230 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •