Sayfa 607/1230 İlkİlk ... 1075075575976056066076086096176577071107 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Beni ilgilendirmez negatif ayrışma ben sonuca bakarım sadece .

1 Tüpraş 70 KARDEMİR ediyordu

Şimdi 40 KARDEMİR 1 Tüpraş ediyor durumda .

Temettü emekliliği ancak hayallerde olur Türkiye’de gerçekler acıdır

En iyi temettü emekliliği için seçenek Eurobond dur maalesef bizim ülkemizde acı ama gerçek bu .

Temettü emekliliği ego mastürbasyonundan başka bir şey değildir

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Görüşlerini daha pozitif bir dille ifade edebilirsin. Sonuçta, Tüpraş ve temettü emekliliği konusunda ben de çok hayali değilim, özellikle Türkiye şartlarında.

Ama görüşlerimi daha nazik bir dille ifade etmeye çalışıyorum, senin de görüşlerini ifade edebilme kapasiteni biliyorum, istersen kolayca yapabilirsin yani.

Ayrıca isteyen istediği gibi düşünür, kimseyi bizim gibi düşünmeye zorlayamayız, zorla güzellik olmuyor sonuçta.

2. Tüpraştan vazgeçme eşiği temettü verimi düşme eşiği olur, kalıcı olarak düşerse elbet tüpraştan bile vazgeçilir.
    Bugune kadar dolar bazında çok prim yapmamış bir firma olan tüpraş neredeyse uzun vadeli grafikte bütün hisseleri yeniyor neden? Bileşik faizin sihiri işte bu, her aldığın temettüyle yeni hisse alırsan inanilmaz bir getiri sağlıyorsun.Ama hepsini yersen pek bir getiri yok.Elbet bir gün ölcez sonsusa kadar yaşayamayağız, yeteri kadar kar edince tüpraşı satmanın vakti gelir.

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Beni ilgilendirmez negatif ayrışma ben sonuca bakarım sadece .

1 Tüpraş 70 KARDEMİR ediyordu

Şimdi 40 KARDEMİR 1 Tüpraş ediyor durumda .

Temettü emekliliği ancak hayallerde olur Türkiye’de gerçekler acıdır

En iyi temettü emekliliği için seçenek Eurobond dur maalesef bizim ülkemizde acı ama gerçek bu .

Temettü emekliliği ego mastürbasyonundan başka bir şey değildir

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Temettu emekliligi pesindeki kisinin sirketin fiyatiyla bu kadar cok alakadar oldugunu nereden cikardin?Yanlis kiyaslama yapiyorsun.

4. Benim de merak ettiim bir soru var Tuprasin suanda olmasi gereken deger ne ? Hissedarlari veya taliplileri suan 30.3Milyar Tl sirketin Turkiye kosullarinda kac olmasini fair value olarak degerlendiriyorlar?
    20Milyar- 50Milyar vs?

Bu soruyu birazda yatirimci olarak bizlerin sirkete nasil deger bictigini merak ettigim icin soruyorum.?

YTD

5. Pegasus bencede THY yi geçecek piyasa değeri olarak. Hatta şu ana kadar geçememesi ayıp bence. Malezyada air asia geriden gelip mlezya havayollarını 7-8 yılda dağıtmıştı.

Yalnız hakkını vermek lazım, air asia bence bu işin önderlerinden biriydi zaten, ryanair ile beraber. Benim yatırım prensibime aykırı ama kalitede rekabet eden şirketler yerine fiyatta rekabet eden şirketlere para yatırmak.Ama şu var , ben kimim ki?

6. Pegasus'u 'yolcu' olarak bir tek beğenmeyen ben miyim?
    THY ise -dünyada pek çok farklı hava yolu kullandım- en iyisiydi açık ara.

Gerçi Atlasjet vardı, Türkiye'de THY'den sonra 2. sırada geliyordu -benim gözümde- yok oldu.

Havacılık zaten başlı başına garip bir dünya, ilk yatırım maaliyetlerini, ciro-karlarını incelediğimde 'yav bu riske ne gerek var?' demiştim. Hatta google'ladım şöyle bir şey çıktı; https://twitter.com/keremkamisli/sta...00026391703552

Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Pegasus'u 'yolcu' olarak bir tek beğenmeyen ben miyim?
    THY ise -dünyada pek çok farklı hava yolu kullandım- en iyisiydi açık ara.

Gerçi Atlasjet vardı, Türkiye'de THY'den sonra 2. sırada geliyordu -benim gözümde- yok oldu.

Havacılık zaten başlı başına garip bir dünya, ilk yatırım maaliyetlerini, ciro-karlarını incelediğimde 'yav bu riske ne gerek var?' demiştim. Hatta google'ladım şöyle bir şey çıktı; https://twitter.com/keremkamisli/sta...00026391703552
    Thy tabiki pegasustan daha iyi bir hava yolu ama pegasus daha esnek ve maliyet odaklı bu onu daha karlı kılıyor.
    THY Türkiyenin bayrak taşıyıcısı olmaktan ziyade bir istanbul havayolu olma yolunda ilerliyor. İzmirde yaşıyorsanız sunexpress veya pegausus THY’den daha sık kullanıyorsunuz. THY bizi beğenmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. Economy de uçarsan hepsi aynı yaw, THY tabiki daha iyi, ama business uçarsan cip den geçersen daha iyi. Diğer türlü hepsi aynı, emirates olsun qantas olsun, pegasus olsun.

THY de olup pegasus da olmayan fazladan 1 sandviç ve kola (Yurtiçi)

Yurtdışı da sıcak yemek, pegasus da da var, ama parayla.
    Hikaye.

Zaten ekonomi uçunca eğer miles kardın yoksa halkın geçtiği bölgeden binecen uçağa.

Sayfa 607/1230 İlkİlk ... 1075075575976056066076086096176577071107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •