Sayfa 620/1230 İlkİlk ... 1205205706106186196206216226306707201120 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Siz mi saldırdınız yoksa, buraya yazdık, koptu kağıt

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu başlıkta olanlarda, deva sadece bende mi var? Bu grafik şiir gibi değil mi? Üstelik altı boş değil, temel analiz destekliyor ve beklentileri düşününce 2020 de de ciddi bir potansiyel içeriyor. Borsa da böyle fırsatlar her zaman gelmez.

Not: şimdi biri gelir, ama bir sürü ıvır zıvır şirket 5 kat prim yaptı derse..kürekle dalarım��
    Bende sizin analiziniz sonrası portföye eklemiştim. %34 getiri sağlamış. Bir ara tökezlemişti. Tek alıcının devlet olması ve fiyat konusu can sıkmıştı. Şimdilik iyi gidiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu başlıkta olanlarda, deva sadece bende mi var? Bu grafik şiir gibi değil mi? Üstelik altı boş değil, temel analiz destekliyor ve beklentileri düşününce 2020 de de ciddi bir potansiyel içeriyor. Borsa da böyle fırsatlar her zaman gelmez.
    alloffs ıle senın portfoyun kesıstıgı hısseye zaten gozu kapalı gırılır, asla uzmez... ben 2-3 senedır hısselerden tamamen vadelı kısmına gectım, o yuzden hıc takıbımde degıl nedır ne degıldır daha nereye gıder vs bılmıyorum ama buradakı arkadaslara da uyarım olsun...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Üstad, Deva küllerinden doğuyor dediniz ve kademeli alımlarımı ortalama 8,44 ile tamamladım ve şimdi arkaya yaslanıp keyifle izleyip size dua ediyorum. Kelebek de kanatlarını çırpmaya başladı güç topluyor sanırım, onun da uçmasını bekliyorum sabırla.

Burdan ve özelden verdiğiniz bilgiler tecrübe ve bilgi dolu. Sizlerle tanışalı yaklaşık bir yılı geçti
    ve bu kısa zamanda çok değerli kazanımlarım oldu. Bundan dolayı size çok teşekkür ederim.

Burada bulunan tüm arkadaşların hayırlısı ile kazanması dileklerimle.

Syg.

5.  Alıntı Originally Posted by KARDELEN 54 Yazıyı Oku
    Üstad, Deva küllerinden doğuyor dediniz ve kademeli alımlarımı ortalama 8,44 ile tamamladım ve şimdi arkaya yaslanıp keyifle izleyip size dua ediyorum. Kelebek de kanatlarını çırpmaya başladı güç topluyor sanırım, onun da uçmasını bekliyorum sabırla.

Burdan ve özelden verdiğiniz bilgiler tecrübe ve bilgi dolu. Sizlerle tanışalı yaklaşık bir yılı geçti
    ve bu kısa zamanda çok değerli kazanımlarım oldu. Bundan dolayı size çok teşekkür ederim.

Burada bulunan tüm arkadaşların hayırlısı ile kazanması dileklerimle.

Syg.
    Maliyet biraz yüksekmiş...ilk kez 3 lü fiyatlardayken yazmıştım bu hisseyi...biliyorsunuz en az 5-6 kademede alımlarımı tamamlıyorum...%10 u geçmemek üzere de çok ani hareketlerde satıp aşağıdan yerine koyuyorum...ama bu hissede sat-al da pek yapmadım...bu kadar düzgün bir trendde, tek yapılması gereken sabırla beklemek zaten.

Dün ortalama maliyetime baktım deva da...4,5 civarlarında...normalde 1 yıl gibi bir sürede %100 e ulaşınca o hisseyi satıyorum ( uluse, Pegasus, klimasan gibi),,, ya da bir ay gibi bir sürede %30 yaparsa da çıkıyorum ( bağfaş, aksen, doas).

Ama deva, aksa, uluun ve ttrak da %100 olmama rağmen duruyorum...sağlam bir trendleri var..,endeks düşerse de endeksten az düşerler bence...sonuçta endekste beklediğim satışlar gelirse, endeks short yaparak portföyü hedge liyeceğim.

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bende sizin analiziniz sonrası portföye eklemiştim. %34 getiri sağlamış. Bir ara tökezlemişti. Tek alıcının devlet olması ve fiyat konusu can sıkmıştı. Şimdilik iyi gidiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tebrikler...dün bir arkadaşa söyledim...3 kayına çıkmış bir yılda dedi...iyi de 3 tl zaten saçma bir fiyattı dedim...aynı şey pegasusta da oluyor...4 kat çıkmış..iyi de 80 tl anormal yüksek, neye göre 20 tl ye göre...20 TL normal miydi peki?

Bir hisse temel analize göre bir yıl önce 10 tl iken pahalı olabilir, şimdi ise 20 tl iken ucuz olabilir...önemli olan rasyolar iyileşiyor mu,

7. Bu arada 3-4 kat arttı dediğimiz deva da fk 8,35...2020 düşen faizlerle azalan finansal giderler ve trend satış büyümesiyle bu fk nın 5 lere gelmesi mümkün..10 yıllık faizlerin %12 olduğu yerde, 8 fk lar normaldir...hızlı büyüyen, gelecek vadeden sektör ve hisselerde 10 a kadar pahalı diyemeyiz hisseye.

Pegasus ta fk 6,5...4. Çeyrekten sonra 6 nın altına inebilir...eğer tek seferlik bir iyileşme değilse, ki öyle değil..bu hisseye nasıl pahalı diyelim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 620/1230 İlkİlk ... 1205205706106186196206216226306707201120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •