Sayfa 63/1230 İlkİlk ... 13536162636465731131635631063 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 497 - 504 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ogrenmeye acsin, meraklisin.
    istikbalin cok parlak diyorum.
    Biraz daha detay verir misin nedir seni bu sekilde dusunmeye iten?

Syg,
    Sn dudu %100 hisse de olma nedeniniz nedir merak ettim daha önce yazdıysanız da gözden kaçırmış olmalıyım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    benim de şuan kişisel portföyümdeki hisse oranım %77.
    güçlü şirketlerin dolar bazında ucuz olanlarından ekleme yapıyorum,
    bu tarz dönemler alım açısından bağımlılık yaratabiliyor, o yüzden portfoylerdeki nakit oranına dikkat etmekte fayda var. ne az ne de çok fazla olmamalı.
    uzun vadenin gücünü yıllar geçtikçe hissediyor insan.
    Sn.Dudu'nun ve Sn.Bıkmışbroker'ın tecrübeleri ışığında ilerliyoruz.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ogrenmeye acsin, meraklisin.
    istikbalin cok parlak diyorum.
    Biraz daha detay verir misin nedir seni bu sekilde dusunmeye iten?

Syg,
    Sn Dudu çok teşekkür ederim. En detaylı hali için aşağıda seminerin linkini ekleyeceğim. Modern portfolyo teorisine davranışsal finans gözünden bir eleştiri içeriyor ve Finans PhD'li mühendis bir üniversite hocası ve aynı zamanda fon yöneticisi.

https://www.cfainstitute.org/en/rese...ancial-analyst

Eğer 1,5 saat uzun gelirse de elimden geldiğince özetlemeye çalışırım. Tabi bu arkadaşın önerisi US marketinde, burada çalışır mı bunu tartışabiliriz. Farklı yaklaşımlar gelecektir ancak bunu dinleyince 100% hisse tutmanıza daha çok hak verdim.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    benim de şuan kişisel portföyümdeki hisse oranım %77.
    güçlü şirketlerin dolar bazında ucuz olanlarından ekleme yapıyorum,
    bu tarz dönemler alım açısından bağımlılık yaratabiliyor, o yüzden portfoylerdeki nakit oranına dikkat etmekte fayda var. ne az ne de çok fazla olmamalı.
    uzun vadenin gücünü yıllar geçtikçe hissediyor insan.
    Sn.Dudu'nun ve Sn.Bıkmışbroker'ın tecrübeleri ışığında ilerliyoruz.
    Ben de eğitim nedeniyle borsadan çıkmak durumunda kaldım bahar ortasında fakat geri de dönmemek için kendimi zor tutuyorum.

Tasarruf alışkanlık olunca yine para birikti kenarda

4.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Dudu çok teşekkür ederim. En detaylı hali için aşağıda seminerin linkini ekleyeceğim. Modern portfolyo teorisine davranışsal finans gözünden bir eleştiri içeriyor ve Finans PhD'li mühendis bir üniversite hocası ve aynı zamanda fon yöneticisi.

https://www.cfainstitute.org/en/rese...ancial-analyst

Eğer 1,5 saat uzun gelirse de elimden geldiğince özetlemeye çalışırım. Tabi bu arkadaşın önerisi US marketinde, burada çalışır mı bunu tartışabiliriz. Farklı yaklaşımlar gelecektir ancak bunu dinleyince 100% hisse tutmanıza daha çok hak verdim.

Ben de eğitim nedeniyle borsadan çıkmak durumunda kaldım bahar ortasında fakat geri de dönmemek için kendimi zor tutuyorum.

Tasarruf alışkanlık olunca yine para birikti kenarda
    Videodaki anlatılanlardan bahseder misiniz özetle?

5. Karlılığını koruyup arttıran, finanasal yapısını kollayan iyi bir departmanı olan organik ve inorganik büyüme iştahını geçmişte kanıtlamış ve bu doğrultuda sinyaller veren, arge geliştirme merkezleri sayesnde yenilikçi olabilen/sürdürebilen firmalardan piyasa koşulları ne oluraa olsun azar azar toplayıp kaderin bize inanılmaz şeyler yazdığını zamanla gören bireyler olmak için sadece disiplin ve sabır gerek tabi tasarruf etmenin nasıl yapılacağı öncelikli şart. Saygılar. Dudu abime ve cautionary abime bilgi haznelerini bize açtıkları için ayrıca teşekkürler.

6. Gecenin bu saatinde bu topiği bulup sizler gibi bilgili güzel insanların güzel yorumlarını okuduğum için kendimi şanslı ve mutlu hissediyorum. Borsaya 98 yılı girişli ve temettü hisselerine yatırım yapmayı seven biri olarak bende deneyimlerimi paylaşmak isterim. Elbette eski bir borsacı daha doğrusu yatırımcı olmam herşeyi bilmem anlamına gelmez, akıl akıldan üstündür. Şimdilik hayırlı geceler. Saygılar. Allah'a emanet olun.

7.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Ben yeni konu açıldığını çok geç fark ettim. Eski sayfalarını hepsini okuyamadım henüz. Tek tek okumaya çalışayım akşam.

BES Konusunda ben maksimum ödeme yapıyorum her sene. (25 Bin TL dolayında). Eskiden mantığım şuydu. %25 devlet veriyor, %15 de fonlar kazansa, ortalama %40 getiri, çok iyi. Ama şimdi %25 devlet verirken, eksi getiriler v.s. de olunca, total portfoy ortalaması %20-30 aralığında oluyor. Mevduatın %20 olduğu ortamda, çok da anlamlı olmuyor. Sonuç olarak BES, yakın vadede olmasa bile ileride bir risk gibi geliyor bana, ekstra vergi v.s. konulabilir. Bu konuda sisteme güvenim yok.
    Bes-mes hikaye hocam kandırmacadan aksatmadan başka birşey değil ben 7 yıldır besteydim çıktım. Üç kuruş katkı payı verdi neymiş katkı payını alabilmem için yaşımı beklemeliymisim yani 57-58 yaş kim öle kim kala onun yerine her ay bir çeyrek altın alış talimatı verseymisim yada temettü veren hisselere yatırım yapsaymışım şimdi köşe olurmuşum.

8.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Bes-mes hikaye hocam kandırmacadan aksatmadan başka birşey değil ben 7 yıldır besteydim çıktım. Üç kuruş katkı payı verdi neymiş katkı payını alabilmem için yaşımı beklemeliymisim yani 57-58 yaş kim öle kim kala onun yerine her ay bir çeyrek altın alış talimatı verseymisim yada temettü veren hisselere yatırım yapsaymışım şimdi köşe olurmuşum.
    Bes olayının tek avantajı para biriktirme açısından kolaylık sağlaması. Ben 2012den beri besteyim ama ilk defa bu sene ciddi ciddi çıkmayı düşünüyorum mevcut faizler ve enflasyon bu şekildeylen aslında besin bir anlamı da kalmıyor. son 2 senedir yarısı altına endeksliydi şuanda tamamı neredeyse döviz ve altına endeksli ve devlet katlısı hariç anaparanın ortalama kar getiri oranı şuan %35 civarında. Bu kar oranı bir kaç yıl önce önce makuldu fakat mevduat faizlerinin %20yi aştığı bu günlerde ciddi ciddi besin sorgulanması gerekiyor.

Emin değilim ama tam 2 ay sonra 6 senem doluyor ve %35 devlet katkısını alabiliyorum. O zaman çıkma durumu aklımın bir köşesinde duruyor.

Sayfa 63/1230 İlkİlk ... 13536162636465731131635631063 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •