Sayfa 634/1230 İlkİlk ... 1345345846246326336346356366446847341134 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    En sevmediğin iş...iyi ile kötü birleşecek çorba olacak...5-6 ay birleşme sancıları çekilir...uzun vadede iyi olabilir, ama kusa vadede ben olumlu bakmıyorum bu işlere...elimde soda ve çok az da şişe vardı...bakalım hangi hesaba göre birleşecekler.

İçlerinde en sağlamı soda ydı bence, en zararlı o çıkabilir.
    malesef katiliyorum yazdiklariniza. iclerinde gerek kar marjlari, gerek mevcut mali durumu gerekse karliligina gore iskontosuyla en cazip olani SODAydi; hisse portfoyumun de 12%si SODAdaydi. Armudun iyisini yar etmediler malesef.

Birlesme olur mu, oluncaya kadarki fiyat hareketleri nasil olur bilemem ama grubun birlesmis halinin ortakligi bugunku SODA ortakligindan daha kotu olur nihayeten bence.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

2. Kucuk hisselerde olan şey doğal seleksiyon.

O kişiler şuan borsa da olmasaydı büyük ihtimal başka bir kanaldan yine para kaybediyor olurdu.

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    malesef katiliyorum yazdiklariniza. iclerinde gerek kar marjlari, gerek mevcut mali durumu gerekse karliligina gore iskontosuyla en cazip olani SODAydi; hisse portfoyumun de 12%si SODAdaydi. Armudun iyisini yar etmediler malesef.

Birlesme olur mu, oluncaya kadarki fiyat hareketleri nasil olur bilemem ama grubun birlesmis halinin ortakligi bugunku SODA ortakligindan daha kotu olur nihayeten bence.
    Bu kadar şirketi birleştirmek de az iş değil,,,kağıt üzerinde mi olacak...yani herkes yine kendi işine odaklanacak...yoksa, bazı birimler tek çatı altında mi birleşecek...ki esas verimlilik böyle olur...bu durumda bu sancılı süreci yönetmek kolay değil..bu süreçte şirketler çok hantallaşabilir.

Çimento birleşmesine benzemez, nispeten farklı işler, farklı pazarlar...çok zor gerçekten.

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Kucuk hisselerde olan şey doğal seleksiyon.

O kişiler şuan borsa da olmasaydı büyük ihtimal başka bir kanaldan yine para kaybediyor olurdu.

YTD
    Oturup ağlayacak halimiz yok...şu başlıkta bir şekilde bulunup, yazılanları okumuş biri zaten böyle işlere tenezzül etmez..ben bu başlığı açıp 100 lerce yazı ile görevimi yaptım diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Oturup ağlayacak halimiz yok...şu başlıkta bir şekilde bulunup, yazılanları okumuş biri zaten böyle işlere tenezzül etmez..ben bu başlığı açıp 100 lerce yazı ile görevimi yaptım diye düşünüyorum.
    Biri böyle yazmış. 1 lot hemen toplamışlar, malınıza sahip çıkın diyor, ah be kardeşim...

Abi #hubvc de satamıyorum alıcı yok die yaygara yapıyordu millet bazı arkadaşlar 1 lot satışa koydu hemen satıldı sanırım birileri korku vererek ky nın elinde li malı topluyor bu fiyattan doğru mu anlamışız

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

6. Aynen öyle düşünüyorum, kısada %12 bırakınca ne oluyor deyip hem de endeksten korkup nakite dönmüştüm iyi ki dönmüşüm. Zaten soda bilançosunda da hiç hoşuma gitmeyen bazı kalemler vardı hepsi tek şirket olsun rahatlasınlar.
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    En sevmediğin iş...iyi ile kötü birleşecek çorba olacak...5-6 ay birleşme sancıları çekilir...uzun vadede iyi olabilir, ama kusa vadede ben olumlu bakmıyorum bu işlere...elimde soda ve çok az da şişe vardı...bakalım hangi hesaba göre birleşecekler.

İçlerinde en sağlamı soda ydı bence, en zararlı o çıkabilir.
    2025’te amerikada bitecek yatırımı ve döviz geliri için yavaş yavaş alıyordum. Şimdi bunlar şişenin bilançosunda eriyip gidecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. Holding hissesi de almıyorum bu yüzden...çorba yemek istemiyorum..et yemek istiyorum camlar da holding olacak.

Bu arada Trakyacam da son konsolide bilançosunu açıkladı...gayet iyi aslında...o zaman niye bu kadar satıldı son haftalarda...tuhaf işler...belli ki birleşme ile ilgili kokuyu almış birileri

Sayfa 634/1230 İlkİlk ... 1345345846246326336346356366446847341134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •