Sayfa 635/1230 İlkİlk ... 1355355856256336346356366376456857351135 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Abi bilanço kalemleri de garip. 4 yıl önce isgsy taşırken ilk fark etmiştim o ona kira o ona şerefiye o ona marka bedeli hiç hoş değil amacı nedir onu da anlamış değilim.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Holding hissesi de almıyorum bu yüzden...çorba yemek istemiyorum..et yemek istiyorum camlar da holding olacak.

Bu arada Trakyacam da son konsolide bilançosunu açıkladı...gayet iyi aslında...o zaman niye bu kadar satıldı son haftalarda...tuhaf işler...belli ki birleşme ile ilgili kokuyu almış birileri

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Holding hissesi de almıyorum bu yüzden...çorba yemek istemiyorum..et yemek istiyorum camlar da holding olacak.

Bu arada Trakyacam da son konsolide bilançosunu açıkladı...gayet iyi aslında...o zaman niye bu kadar satıldı son haftalarda...tuhaf işler...belli ki birleşme ile ilgili kokuyu almış birileri
    Kokuyu birileri nasıl oluyor ki! Şu içeriden öğrenme konusunu sanırım çözemeyeceğiz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. dunyada artik bölünme kucuk start uplara yatirimla falan buyume populer hale geliyor. daha dogrusu geldi.
    starbucks mesela start uplara yatirim yapiyor.
    walmart tedarik zinciri start upina yatirim yapmisti diye biliyorum. bu sirketler bunlara yatirim yerine kendi bunyelerinde baskanlik falan kurabilirlerdi. o yolu secebilirlerdi ama o yatirim yaptiklari is kolunu disariya vermek ordan yonetmek istiyorlar olsa gerek..
    bu calisan icin de iyi bir sey.
    mesela 100 kisilik bir firmadasin yukselme ihtimalin 10000 kisilik bir firmaya gore daha yuksek. obur tarafta ister istemez kati kurallar vs olacak. asmak kolay degil.
    birlesme ilginc biraz

soda içinde çok iyi olacak. kimi için 1 iyi olur, kimi için 3 iyi. sonuçta imkb 10 içine girecek. endekse etki etme gücü artacak. endekse etki etme gücü elde etmek isteyen gruplar ister istemez, mal toplamaya başlayacaklardır. cam şirketleri birbiri ile rekabet yapmayacak. yönetim masrafları azalacak, her birinin yönetim kurulu olmayacak, 5-6 muhasebe müdürü yerine 1 tane olacak, vs..
    tüm şirketlerin f/k ları düşük, muhtemelen fiyat özellikle düşük tutulmaya çalışılmış. çağrı fiyatları düşük tutulmuş. haliyle bugünden sonra fiyatların yükselmesini beklerim. eminim ki herkes, elimde tüm grup şirketlerinden daha fazla olsaydı, diyordur. bir başka yönden baktığımızda; diğer hisseler daha toplu, en fazla ky nin bulunduğu hisse soda. yani almak isteyeceklerin(büyük miktarda) talep edecekleri hisse soda olacak. kararı çok olumlu karşıladım.

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    soda içinde çok iyi olacak. kimi için 1 iyi olur, kimi için 3 iyi. sonuçta imkb 10 içine girecek. endekse etki etme gücü artacak. endekse etki etme gücü elde etmek isteyen gruplar ister istemez, mal toplamaya başlayacaklardır. cam şirketleri birbiri ile rekabet yapmayacak. yönetim masrafları azalacak, her birinin yönetim kurulu olmayacak, 5-6 muhasebe müdürü yerine 1 tane olacak, vs..
    tüm şirketlerin f/k ları düşük, muhtemelen fiyat özellikle düşük tutulmaya çalışılmış. çağrı fiyatları düşük tutulmuş. haliyle bugünden sonra fiyatların yükselmesini beklerim. eminim ki herkes, elimde tüm grup şirketlerinden daha fazla olsaydı, diyordur. bir başka yönden baktığımızda; diğer hisseler daha toplu, en fazla ky nin bulunduğu hisse soda. yani almak isteyeceklerin(büyük miktarda) talep edecekleri hisse soda olacak. kararı çok olumlu karşıladım.
    Artık Soda kalmayacak. Ayrıca çeşitlendirme olanağımız var iken neden hepsinin bir arada satıldığı ürüne yatırım yapalım ki!
    5 dakika sonra telekonferans var dinleyelim bakalım...

6. 2 yıldır taşıdığım sodalari sattım. Yazık oldu hem bu güzel şirkete hem de benim zamanıma. BIST’te eşi benzeri yoktu.

7.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    2 yıldır taşıdığım sodalari sattım. Yazık oldu hem bu güzel şirkete hem de benim zamanıma. BIST’te eşi benzeri yoktu.
    Yerine ne alacaksınız?

Portöyümde soda ve trkcm var. soda aşağı , trkcm yukarı anlaşılan önümüzdeki günler çalkantılı olacağa benziyor. Henüz satmadım ama bu oyanaklık rahatsız edecek.

Sayfa 635/1230 İlkİlk ... 1355355856256336346356366376456857351135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •