Sayfa 636/1230 İlkİlk ... 1365365866266346356366376386466867361136 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,081 - 5,088 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Portöyümde soda ve trkcm var. soda aşağı , trkcm yukarı anlaşılan önümüzdeki günler çalkantılı olacağa benziyor. Henüz satmadım ama bu oyanaklık rahatsız edecek.
    Bu harekette dün gelen bilançoların da etkisi var bence....trkcm ve şişe beklentilerden iyi, soda nötr bilanço açıkladı.

Bundan sonrası İçin bu birleşme mevzusu netleşeceğim kadar hisseler keyifsiz hareket edebilir.

borsa da algı önemli. soda neden geri kaldı? pd/dd dikkate alınırsa diye. defter değerinin neredeyse 3 katı fiyatla işlem gören denizlicam % 15 artışla zirvede.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu harekette dün gelen bilançoların da etkisi var bence....trkcm ve şişe beklentilerden iyi, soda nötr bilanço açıkladı.

Bundan sonrası İçin bu birleşme mevzusu netleşeceğim kadar hisseler keyifsiz hareket edebilir.
    En azından tabanın neresi olduğunu biliyoruz. (Hisse ayrılma bedelleri)

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    borsa da algı önemli. soda neden geri kaldı? pd/dd dikkate alınırsa diye. defter değerinin neredeyse 3 katı fiyatla işlem gören denizlicam % 15 artışla zirvede.
    soda sı olan için şuan ne yapılabilir? şişe alınır. soda satmak en yanlış seçim olur. henüz nasıl birleşileceği konusunda bir karar yok. çeşitli yöntemler var. hatta soda birleşme dışında da bırakılabilir. zira birleşme oranı çok kritik bir konu, mahkeme sıkıntı yaratır.

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    soda sı olan için şuan ne yapılabilir? şişe alınır. soda satmak en yanlış seçim olur. henüz nasıl birleşileceği konusunda bir karar yok. çeşitli yöntemler var. hatta soda birleşme dışında da bırakılabilir. zira birleşme oranı çok kritik bir konu, mahkeme sıkıntı yaratır.
    satılmaz dedim kağıt uçtu.

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    satılmaz dedim kağıt uçtu.
    Camlarin alayi uçtu.

7. Üstadlar çok beginner bir soru soracağım.

Temettü vermeyen bir hisse tam olarak ne işe yarar? 1 adet hissesine sahip olduğum X şirketinin hissesi talebe, çok iyi karlılığa vs yükseldi diyelim ve hiç temettü vermiyor. İnsanlar neden bu temettü vermeyen X şirketine (yani para kazandırmayan bir dükkana ortak olmak için) alım yaparak piyasa değerini yukarı çekiyorlar?

ben X şirketinin 1/ödenmiş sermaye oranında sahibi olarak tam olarak neye ortak olmuş oluyorum eğer şirketim bana nakit sağlamıyorsa?

Umarım kafamı karıştıran noktayı anlatabilmişimdir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,092
     Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Üstadlar çok beginner bir soru soracağım.

Temettü vermeyen bir hisse tam olarak ne işe yarar? 1 adet hissesine sahip olduğum X şirketinin hissesi talebe, çok iyi karlılığa vs yükseldi diyelim ve hiç temettü vermiyor. İnsanlar neden bu temettü vermeyen X şirketine (yani para kazandırmayan bir dükkana ortak olmak için) alım yaparak piyasa değerini yukarı çekiyorlar?

ben X şirketinin 1/ödenmiş sermaye oranında sahibi olarak tam olarak neye ortak olmuş oluyorum eğer şirketim bana nakit sağlamıyorsa?

Umarım kafamı karıştıran noktayı anlatabilmişimdir.
    Karli ise ve bu kari daha da buyumek icin kullaniyorsa no problem yani..
    X sirketi diyelim sermayesi kadar kar etsin yank hisse basi 1 TL bunu dagitmak yerine bu 1 TL ile yeni yatirim yapip ozvarliklarini daha da buyutuyor ve daha karli oluyorsa neden olmasin?
    Bu nedenle 10 TL olan hisse 15 TL ye cikiyorsa bana verecegi temettu icin gerekirse o kadarlik satarim ve dahasi nakit temettude odenen %15 stopaji da odemem
    Gecen sene Hekts bedellisinde tam da bu oldu.
    2 TL topladi ama hisse fiyati 15 den 30 a cikti.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 636/1230 İlkİlk ... 1365365866266346356366376386466867361136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •