Sayfa 649/1230 İlkİlk ... 1495495996396476486496506516596997491149 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,185 - 5,192 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Pegasus yine kaza yaptı...yine Sabiha Gökçen...2020 çok belalı başladı.Allah yardımcımız olsun.
    pilotlar agir yarali bilgisi donuyor haberturkte.
    can kaybi olmaz umarim.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn delta bu pek tavsiye olmamış ki,batık gayrımenkul işini ve artık saçmasapan hale gelen faiz işini saymazsak geri kalan ne varsa var sizin portföyde,arkadaş daha spesifik bir tavsiye umuyordu sanırım))))))
    belki de varlıkları yoğunlaştırmalıyım sn. hkm.

dediğim gibi, tavsiye verecek biri asla olmadığım için, arkadaşın bahsettiği profilde biri olarak kendi yaklaşımımı paylaşmak istedim.

Aslında nacizane bir tavsiyede ben de bulunayım.Burdaki arkadaşların sanırım yaşları genelde 30 civarı,yani daha çok zamanları var önlerinde.Gayrımenkul işi batık bu ara oturacakları ev dahil uzak dursunlar,oturacağın evde kazık yemek önemsizdir gibi bir arguman var bence tamamen yanlış,finansal işlerde kazık kazıktır mümkün olduğunca her nevinden uzak durmak lazım.Gayrımenkulde çok batan olacak,ucuza ev almak mümkün olacak.Borsada oyun devam ediyor,para kazanmak mümkün tabi de risk çok,borsada bir çöküş olurda nakitte olursanız seç seç beğen al durumu çok olmuştur ,gene olacak bence ,o günlerde cepte nakit çok önemlidir.Nakit işine gelince isterseniz,dolar,ister,altın,ister faiz (bunu pek tavsiye etmem ama ehveni şer olabilir tabi)meşrebinize ne uyarsa orda bekleyin derim ben.Ama misal iran işinde tırsıp kaçtığım borsada sattığım kağıtlardan yüzde 30 zarardayım,kısmet tabi erken davranmışım.Baksanıza maşallah ne çin ne virüs,ne suriyedeki savaş hiçbirini borsa takmıyor hala kısmet artık.

4.  Alıntı Originally Posted by ruzgarsorfu Yazıyı Oku
    Ben geçen sene oturduğumuz sitenin bahçesine 8, bu sene de annemlerin evinin yanındaki çocuk parkına 3 fidan diktim sn. Tovbekar. Bakalım çocuklar büyümesine müsaade edecekler mi...

sn. Cautionary’ninki kadar keyifli olmasa da meyve vermeye başlayınca çocukların yemesini Ümit ediyorum...
    En güzel uzun vade yatırım yapmışsınız... çocuklar yer, hatta kuşlar böcekler yer. Tebrikler.

5. Yakın zamanda iki arkadaşımı borsa yatırımı konusunda ikna ettim. Ereğli aldı, fakat hiç borsa ekranına bakmayan arkadaş gözünü telefondan ayıramaz oldu, en son ben de stres yaptı bu deyip sattı. Diğeri de sağlam hisse aldı, fakat birileri X hissesi söylemiş, çok yülseldi, daha da yükselecek diye, onu da almış ki o da borsayı hiç bilmez idi. Sözün özü, ekrana dakka başı bakmayacak, her maaş da düzenli alacaksanız tabi ki borsa. Aylık 500-1000 tl için altın ve döviz yatırımı bence anlamsız.
     Alıntı Originally Posted by hakan.kurt Yazıyı Oku
    Başlığı takip ediyorum ama küçük küçük birikim yaparken hangi ensturmanları kullanmamız gerektiğinin cevabını bulamadım. Bes , gr altın, hisse senedi ? Her ay duzenli 500 ila 1000 lira kenara koyacak biri hangisini seçmeli? Hisse senedi olarak temettu verenleri mi yoksa hikayesi olan kücük ama büyüme potansiyeli olan şirketleri mi seçmeli? Örneğin hocamın pgsus deva kelebek pozisyonlari var. Bu kağıtlara buralardan girilir mi ufak ufak.mesela alarko sohbeti geçti. Kimisi çok yolu var dedi kimisi zaten primli dedi. Herkesin uzun vade anlayışı da farklıdır ama en azindan beyaz yaka ve tasarruf diyorsak 5 10 yıl dokunmayacak olsak her ay duzenli yatırımı nasıl yapmalıyız?

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Temettücüler için...
    Alper Ünsal'ın verdiği röportaj
    https://soundcloud.com/uuradyo/atill...unsal-gundogdu
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku
    Yakın zamanda iki arkadaşımı borsa yatırımı konusunda ikna ettim. Ereğli aldı, fakat hiç borsa ekranına bakmayan arkadaş gözünü telefondan ayıramaz oldu, en son ben de stres yaptı bu deyip sattı. Diğeri de sağlam hisse aldı, fakat birileri X hissesi söylemiş, çok yülseldi, daha da yükselecek diye, onu da almış ki o da borsayı hiç bilmez idi. Sözün özü, ekrana dakka başı bakmayacak, her maaş da düzenli alacaksanız tabi ki borsa. Aylık 500-1000 tl için altın ve döviz yatırımı bence anlamsız.

Arkadaşlar lütfen fazla iddialı laflar etmeyelim. Jargon önemli. Anlamsız, mantıksız vsvs yanlış kelimeler. Siz, size uygun opsiyondan bahsedin, size mantıksız gelen diğer alternatifler, bir başkası için gayet mantıklı olabilir.

Bu konuda şahsi fikrim. Yatırım disiplini ve pratiği kazanmak için ayık 500 tl de ayırsanız, 5000 tl de, benzer prensiplerle portföyünüzü oluşturun ve yönetin... az, çok demeyin.

Portföydeki hisse sayısı için de geçerli bu. Para az, çok bölmek istemiyorum derseniz 3-4 ok derim...yoksa 500 tl de yatırsanız, 50 tl lik almak sizi yormuyorsa, 10 hisse alın.

Bu tabii ki benim doğrum, benim fikrim. Diğer görüşlere ve seçimlere de saygılıyım.

8. Anlamsızdan kasıt, dolar yatırımının çok abartıldığı düşüncem yüzündendi. 6 tl olan dolar 3 ay sonra 6.50 olsa yüzde 8 artmış olur,o da olursa. Yine de polemiğe girmemek adına haklısınız.

Sayfa 649/1230 İlkİlk ... 1495495996396476486496506516596997491149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •