Sayfa 650/1230 İlkİlk ... 1505506006406486496506516526607007501150 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,193 - 5,200 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Cevaplar için teşekkür ediyorum. Şimdilik her ay 1 gr altin ve 400 tl civarı hisse(tavhl tupras kordsa pgsus tcell doas) ve 400 tllik bes yapmaya karar verdim. Miktar küçük olduğu için hisselerin sayısı bir elin parmakları kadar ama yapacak bisey yok.Bes i de yuzde 60 altin, 30 hisse, 10 dibs olarak ayarladım.toplu bir para elime gecince ulkemizde sanayinin cok gelisecegine inanmasam da uzun vadede sanayi bölgesi ilan edilen yerlere yakınlardan tarla almayı hedefliyorum.olasi toplu parayi hisse veya dolara gecirmeme nedenim hisse veya altin fiyatlarinin alım yerlerini tam olarak bilemedigim icindir.bunun icin iyi teknik bilmek gerekir.yine de tavsiyelere açığım

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku
    Anlamsızdan kasıt, dolar yatırımının çok abartıldığı düşüncem yüzündendi. 6 tl olan dolar 3 ay sonra 6.50 olsa yüzde 8 artmış olur,o da olursa. Yine de polemiğe girmemek adına haklısınız.

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    3 yıl önce dolar ocakta 3.90 falan olduktan sonra haziranda 3.50 lere kadar düşmüştü,ben de ya bu çok düştü deyip o zamanki kağıdım güneş sigortadan kazandığım parayı realize edip dolar aldım.Bir onbeş gün falan bekledim,baktım 3.42 lere kadar düştü.Benim de canım sıkıldı ağustosta sattım dolarları,sonrası malum dolar 1 yıl boyunca hep yukarı gitti 2018 ağustosta da 7.20 lere kadar çıktı.Bir yılda para ikiye katlayacaktı.Çok daha dramatik olaylar 1994 ve 2001 de de oldu.Her milletin korkusu vardır,almanyanın enflasyon,japonyanın durgunluk,bizimki de malum devaulasyon olayı.Hep aralıklı olarak bizde devaulasyonlar olur.O yüzden her ne kadar azerbeycan usulü dolar baskılansa da oluşacak cari açıktan korkulup ucuz dolardan devlet politikası olarak vazgeçilip veya vazgeçilmek zorunda kalıp dolarda kontrollü bir devaulasyon olablir,bence zaten olması da şart.Türkün gözü hep dolarda olacak ))))))) Ne olur ne olmaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,036
    https://www.youtube.com/watch?v=FTdT...ature=youtu.be

Artik Peggy ile ucmam bu videoyu izledikten sonra..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. bu olayda yani ben cok sasirdim.
    amac uzum yemek mi bagci dovmek mi.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Elektrikli araçlar 3-5 seneye dominant hale gelir diyolaaa...Tüpraş kapıya kilit varabilirmiş

Şaka bir yana. Nazarım değdi resmen...ayrıca bu vaka şunu Bir kez dağa gösterdi. Her başarılı iş ya da kişi, müthiş bir haset oluşturuyor...ne de olsa cehennemde Türk lerin başında zebani yokmuş.

Dudu hocamız gibi, kişisel tercihte bulunacaklara saygımız var...ama işi abartıp, ülkenin bir değerini yok etmeye çalışmak...haksız yere repütasyonu zedelemeye çalışmak...bence vatan hainliği demektir.

Not: önceki gün yaşanan abartı yükselişte 70 altından aldığım pozisyonları kapamıştım...biraz da şans belki de...yani bu olay maddi olarak kayıp yaşamama sebep olmadı...olsaydı bile, ülkenin önemli bir havayolunun yaşadığı sorun, ölen ve yaralananlar...kaybımı çok dert edeceğimi düşünmüyorum.

Diğer bir nokta..ben bu konuda, varsa o da, firmanın suçundan ziyade bşr türlü sabihadaki sorunları çözemeyen ve doğru dürüst işletemeyen kamu otoritesini suçlu görüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,036
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Elektrikli araçlar 3-5 seneye dominant hale gelir diyolaaa...Tüpraş kapıya kilit varabilirmiş

Şaka bir yana. Nazarım değdi resmen...ayrıca bu vaka şunu Bir kez dağa gösterdi. Her başarılı iş ya da kişi, müthiş bir haset oluşturuyor...ne de olsa cehennemde Türk lerin başında zebani yokmuş.

Dudu hocamız gibi, kişisel tercihte bulunacaklara saygımız var...ama işi abartıp, ülkenin bir değerini yok etmeye çalışmak...haksız yere repütasyonu zedelemeye çalışmak...bence vatan hainliği demektir.

Not: önceki gün yaşanan abartı yükselişte 70 altından aldığım pozisyonları kapamıştım...biraz da şans belki de...yani bu olay maddi olarak kayıp yaşamama sebep olmadı...olsaydı bile, ülkenin önemli bir havayolunun yaşadığı sorun, ölen ve yaralananlar...kaybımı çok dert edeceğimi düşünmüyorum.

Diğer bir nokta..ben bu konuda, varsa o da, firmanın suçundan ziyade bşr türlü sabihadaki sorunları çözemeyen ve doğru dürüst işletemeyen kamu otoritesini suçlu görüyorum.
    Sen de benzin almazsin artik 3-5 seneye Cauti abim..
    Saka bi yana ben bu ulkede bu isin tarafsiz, adil, bilimsel bir sekilde arastirilacagini dusunmuyorum.
    Yine her sey sumenalti edilir.
    Olen oldugu ile kalir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Kendinizi rahat hissedeceğiniz havayolunu tercih edin. Benimde bir kara listem mevcut onların bilet fiyatına bile bakmıyorum.
    Bu konuyla ilgili çok fazla yorum yapmayacağım dememe rağmen bolca konuştum.
    Soruşturma sonunda, Pilotun neden pas geçmediğini, kokpitte iki pilot arasında bu konu ile ilgili bir konuşma geçip geçmediğini, kontrolörün uçağı farklı yönlendirme imkanı olup olmadığını, uçakta veya teknik ekipmanlarda bir problem olup olmadığını son olarak firma kültüründe sorun olup olmadığını öğrenebilsek iyi olur.

Benim aklımda tek soru var.
    Ocak ayında benzer olay yaşanmasına rağmen pilot neden böyle bir risk aldı. Firma ocak ayındaki vaka sonrasında ne tür tedbirler aldı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sen de benzin almazsin artik 3-5 seneye Cauti abim..
    Saka bi yana ben bu ulkede bu isin tarafsiz, adil, bilimsel bir sekilde arastirilacagini dusunmuyorum.
    Yine her sey sumenalti edilir.
    Olen oldugu ile kalir.

Syg,
    Mecburen alacağız...ama star dan mı diye sorabilirim, sonuçta artık orada da bşr alternatif var

Ayrıca Tüpraş bu ülkenin göz bebeği..biri haksız bir şey diyecek olsa önce ben savunurum.

Sayfa 650/1230 İlkİlk ... 1505506006406486496506516526607007501150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •