Sayfa 670/1230 İlkİlk ... 1705706206606686696706716726807207701170 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,353 - 5,360 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sadece yatarak teminat alip (ayakta tedavi icin sgk) ozel saglik sigortasi yaptirmak da bir secenektir.
    40 yasinda birisinin aylik 200 gibi dusunun.
    Genclerde risk dusuktur dolayisi ile prim de.
    Syg,
    Selamlar,
    Esimle kizim yilin 3 ayini Turkiye'de gecirdikleri icin onlara Allianz'dan saglik sigortasi yaptiriyorum. Yillik tutari esim icin 6000TL, kizim icin ise 3500TL.

2. Konu disi olabilir lutfen kusura bakmayin ama sormak istedigim bir soru var herkese.
    Hangi araci kurumla calisiyorsunuz? Oran m, avantaj, dezavantaj vs. Kisaca nedir, ne degildir, onerir misiniz?

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Konu disi olabilir lutfen kusura bakmayin ama sormak istedigim bir soru var herkese.
    Hangi araci kurumla calisiyorsunuz? Oran m, avantaj, dezavantaj vs. Kisaca nedir, ne degildir, onerir misiniz?

Aracı kurumlar ile ilgili sayfa linktedir.
    Bilginiz olsun.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Konu disi olabilir lutfen kusura bakmayin ama sormak istedigim bir soru var herkese.

Ben yatırım finans ve ataonline ile çalışıyorum...yedekli yapı, riski azaltmak açısından önemli..portföyü iki yerden yönetiyorum yani
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. 2-3 ay evvel tasarruf-yatırım hikayemi burada anlatmıştım. 9 ay evvel arabamı satıp yatırım yapmaya başladım. Önce o dönemlerde %23 olan faiz oranları nedeniyle bankaya yatırdım. Faizlerin düşmesine paralel olarak kademeli olarak hisse,döviz ve altın almaya başladım. Şansımın da yardımıyla özellikle hisseleri neredeyse diplerden aldım denebilir. 8 ayrı hissem var ve hepsinde artıdayım. Altın maliyetim kabaca 300 civarı, Dolar maliyetim ise 5,68. Hesaplarıma göre %32 arttırmışım birikimimi. Buraya kadar her şey hoş ama sattığım arabanın fiyatına bakıyorum net %45-50 artmış. Yani demem o ki olmayan teknik, azıcık temel bilgimle yatırım yaptım. Şansım da yaver gitti aslında. Ama ona rağmen arabanın artış fiyatını yakalayamadım. Onun konforundan da uzak kaldım. Bu kadar şanslıyken durum böyleyse orta ve uzun vade için çok iyimser olamıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by Tesla136 Yazıyı Oku
    2-3 ay evvel tasarruf-yatırım hikayemi burada anlatmıştım. 9 ay evvel arabamı satıp yatırım yapmaya başladım. Önce o dönemlerde %23 olan faiz oranları nedeniyle bankaya yatırdım. Faizlerin düşmesine paralel olarak kademeli olarak hisse,döviz ve altın almaya başladım. Şansımın da yardımıyla özellikle hisseleri neredeyse diplerden aldım denebilir. 8 ayrı hissem var ve hepsinde artıdayım. Altın maliyetim kabaca 300 civarı, Dolar maliyetim ise 5,68. Hesaplarıma göre %32 arttırmışım birikimimi. Buraya kadar her şey hoş ama sattığım arabanın fiyatına bakıyorum net %45-50 artmış. Yani demem o ki olmayan teknik, azıcık temel bilgimle yatırım yaptım. Şansım da yaver gitti aslında. Ama ona rağmen arabanın artış fiyatını yakalayamadım. Onun konforundan da uzak kaldım. Bu kadar şanslıyken durum böyleyse orta ve uzun vade için çok iyimser olamıyorum.
    Sure cok kisa..
    Araba temelde deger kaybeden bir varliktir.
    Su donem sifir arac olmadigi icin ikinci el prim yapti.
    Araci satip aldiginiz varliklar ise deger kazanan varliklardir.
    Bir sure sonra daha mutlu olacaginizi dusunuyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hemen gaza gelmeyelim bu arada hedefi yıl sonuna kadar görülecek hedef gibi düşünelim. Muhtemelen 2020 q3 te görülür.

Bir de meşhur ama komik kurumlar var...HP Morgan, ubs filan...adam diyor ki altın güçlü duracak, 1550 iken, bu yıl 1650 görülebilir diyor...gerçi ben onu 1650 den satın da biz alalım diye algılıyorum.

Öte yandan, anlık duygulardan uzak analiz edelim...sene başı pek çok kişi 1900 hedefini çok iddialı bulmuştu...şimdi herkese çok kolay geliyordur bu hedef.
    Teşekkür cevabınız için sayın Cautionary; dediğiniz gibi siz bu hedefi yazdığınızda iddialı gelmişti. Tabi iran gerilimi coronovirüs filan yoktu. Şimdi ise her gün 20 dolar yükselse 10 günde 1900 dolara gelir. Bir de 2700 dolar söylentisi filan dolaşıyor. O nedenle sormuştum.Tşk..

8. virus haric hepsi ongorulebilir risklerdi arkadaslar.
    virusu bilemezdi kimse tamam ama geriye kalan tum olaylar beklenebilir olmasi muhtemel konulardi.
    olmaya da bilirdi ama muhtemeldi.

Sayfa 670/1230 İlkİlk ... 1705706206606686696706716726807207701170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •