Sayfa 673/1230 İlkİlk ... 1735736236636716726736746756837237731173 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Başlığı takip ediyorum ama teknik temel analiz konusunda sizler kadar iyi olmadığım için burada fikrine değer verdiğim kişilerin yorumlarını ve uzun vade için alınabilecek hisseleri benden daha iyi analiz ettiklerini düşündüğüm için orta ve uzun vade taşımak için hangi hisseler alınabilir diye sormuştum

2. Net Holding-orlando calumeno bloomberght de konuk. Finans ın başında galiba..2002 de MBA yaparken portföy yönetim stratejileri dersini iki dönem almıştım kendisinden...o zaman finans portföyde yöneticiydi.. çok şey Öğrendim kendisinden...çok şanslıymışım, çok değerli hocalardan dersler aldım o dönem.

Bir de Saruhan özel i unutamam...Denizbank başekonomistiydi en son...kendisinden emerging markets dersini almıştım...birkaç kitabı var, şiddetle okumanızı tavsiye ederim...çok değerli biridir..keşke daha çok tv lere çıksa, konuşsa...ama biraz ağır abidir, zırt pırt konuşmaz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Net Holding-orlando calumeno bloomberght de konuk. Finans ın başında galiba..2002 de MBA yaparken portföy yönetim stratejileri dersini iki dönem almıştım kendisinden...o zaman finans portföyde yöneticiydi.. çok şey Öğrendim kendisinden...çok şanslıymışım, çok değerli hocalardan dersler aldım o dönem.

Bir de Saruhan özel i unutamam...Denizbank başekonomistiydi en son...kendisinden emerging markets dersini almıştım...birkaç kitabı var, şiddetle okumanızı tavsiye ederim...çok değerli biridir..keşke daha çok tv lere çıksa, konuşsa...ama biraz ağır abidir, zırt pırt konuşmaz.
    Hocam,

Saruhan Özel linke göre istifa etmiş. Umarım TV'ye tekrar çıkar dinleriz.

Orlando ise çok iyi bir CFO ayrıca kıyafeti de eğlence sektörünü yansıtıyor gibiydi. NTHOL için biraz tüyo verir mi dedim ama çok yuvarlak konuştu. Özellikle fizibilite ile ilgili görüşleri oldukça değerli geldi.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,012
     Alıntı Originally Posted by m.exclusive Yazıyı Oku
    Başlığı takip ediyorum ama teknik temel analiz konusunda sizler kadar iyi olmadığım için burada fikrine değer verdiğim kişilerin yorumlarını ve uzun vade için alınabilecek hisseleri benden daha iyi analiz ettiklerini düşündüğüm için orta ve uzun vade taşımak için hangi hisseler alınabilir diye sormuştum
    1. Sahibi kim? Ben kiminle ortak oluyorum anlaminda... Guvenilir mi?? Paylasimci mi? Kucuk yatirimci haklarina saygi duyuyor mu?

2. Temettu veriyor mu?? Kar edip paylasiyor mu anlaminda.

3. Uzun vadeli grafiginde ideal olarak 45 derecelik istikrarli bir cikis var mi? Sirket buyuyor mu anlaminda.. Tek basina temettu yetmez, koydugumuz sermaye de enf uzerinde artmali

Bu kriterleri genelde KOC ve OYAK sirketleri saglar.

Bende olanlar: TUPRS FROTO HEKTS

Param olursa almak istedigim: EREGL

Alim sekli cok cok onemli: Seviye olarak nerede oldugumuzu bilemedigimizden her ay duzenli olarak biriktirme tarzi alimlar.
    Sureyi uzun tutuyoruz ki bilesik getiriden max. yararlanalim.
    Bu arada bol bol okuyoruz.. Okumak da bilesik getiri sagliyor.
    Cunku her seyin basi bilesik getiri..Bu da ancak zaman ile oluyor, zaman olmadi mi bilesik getiri de yok.
    Erken baslamak, baslayabilmek yani..
    Kolay gelsin.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Saruhan Özel linke göre istifa etmiş. Umarım TV'ye tekrar çıkar dinleriz.

Orlando ise çok iyi bir CFO ayrıca kıyafeti de eğlence sektörünü yansıtıyor gibiydi. NTHOL için biraz tüyo verir mi dedim ama çok yuvarlak konuştu. Özellikle fizibilite ile ilgili görüşleri oldukça değerli geldi.
    Orlando sağlam fenerlidir...çok da renkli bir adamdı...bir arkadaş kızdırmıştı, “bak arkadaşım benim buraya gelirken spor arabamın yaktığı yakıt buradan aldığım ücretten fazla...bu dersin değerini bilin demiştiâ€...2001 de finansbank 100 milyon usd lere kadar düşmüştü piyasa değeri olarak, derste piyasa çıldırmış, bedavaya banka var, alan yok diyordu...sonra finansbank Yunanlılara kaç milyar dolara satıldı...o dönemler, çok aktifti finansportföy..sağlam borsacıdır yani.

Saruhan özel de aileden zengindi zaten...Boğaziçi işletme, yurt dışında yüksek, doktora filan.sağlam bir cv si var..para İçin değil de zevk için çalışanlardan...sıkılmıştır bir yerden sonra...öyle bırakmıştır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Çocuklu bir aile olarak iki maaşın birini biriktirmeniz takdire şayan gerçekten. Tebrik ederim.

7. Sn.dudu paylaşımınız için teşekkür ederim
    Uzun vadeli alım düşündüğüm için siz değerli üstadların yorumuna başvurmak istedim
    Syg

Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Çocuklu bir aile olarak iki maaşın birini biriktirmeniz takdire şayan gerçekten. Tebrik ederim.
    Eşime bu fikrimi ilk söylediğimde gözleri büyüdü. Dedim aha yandık sonra biraz gelecek adına konuşunca çocuğumuz için falan deyince sağolsun iyi idare ettik. Bunaldığımız zamanlarda oluyor ama birimiz düşse diğeri ayağa kaldırıyor psikolojimizi. Bir şekilde 7 ayımızı bitirdik kaldı 33 ay hedefimiz 40 ay sonrası kendi halinde temettü gelirleri ile üstüne koymak ve hayata başlamak. Aslında biraz şuanki durumumuz buna müsait bulunduğumuz ilde 5 yıl kalmamız lazım daha sonra asıl yaşayacağımız şehire geçeceğiz. Geçiş dönemi gibi bir durum yaşıyoruz. O yüzden sabretmek daha kolay geliyor.

Saygılar.

Sayfa 673/1230 İlkİlk ... 1735736236636716726736746756837237731173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •