Sayfa 681/1230 İlkİlk ... 1815816316716796806816826836917317811181 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,441 - 5,448 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Değerli forumdaslar, havacılık sektöründeki hisse tercihim olan Pegasus u bırakıp tavhl a geçiş yaptım.. Tercihim deki ana neden pegasusla uçarken şimdilik içimin rahat etmeyecek oluşu.. sn cauti sağolsun Pegasus önermeye başladığında 22 TL civarında alıp 67 den çıkmak (maalesef çok az lotla)nasip olmuştu .. son tercihim konusunda da olumlu olumsuz görüş beyan eden olursa mutlu olurum , şimdiden teşekkürler...

2.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Değerli forumdaslar, havacılık sektöründeki hisse tercihim olan Pegasus u bırakıp tavhl a geçiş yaptım.. Tercihim deki ana neden pegasusla uçarken şimdilik içimin rahat etmeyecek oluşu.. sn cauti sağolsun Pegasus önermeye başladığında 22 TL civarında alıp 67 den çıkmak (maalesef çok az lotla)nasip olmuştu .. son tercihim konusunda da olumlu olumsuz görüş beyan eden olursa mutlu olurum , şimdiden teşekkürler...
    Vay arkadaş, ben bile bu kadar dipten maliyet yapmamışım...tebrikler.

Bu arada tav iyi tercih, ben de alıma başladım tav da..virüs endişesi biraz daha sürerse saha uygun fiyatlardan almak mümkün olabilir.15-20 arası çok güzel fırsatlar,

Ayrıca Pegasus da ben ilk satıl sonrası 1-2 kez al sat yaptım...gelişen olaylar edebiyle mecburi satışlar yaptım..risk çok artmıştı bir ara...son durumda 50-65 arası ciddi bşr pozisyon açtım tekrar...bilanço bu akşam sanırım...iyi gelirse tekrar yukarı bir dalga başlayabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Yanıt için teşekkürler sn cautionary Pegasus olayı benim için tamamen öncelikle sizin onermeniz sayesinde , sonrasinda da kısmet işi , ama biraz da okuduğum Peter lynch vb tarzı borsa kiraplarinin etkisiyle oldu. 2018 Ağustos ta bahçeli başkan doları 7 20 den bozduğu gün ben o ay tasarruf edeceğim parayla 280 TL den egeen ve 22 TL den Pegasus almıştım dediğim gibi lot azdı ama sonuç mükemmeldi tekrar teşekkürler bu başlıktaki emekleriniz icin

4.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Yanıt için teşekkürler sn cautionary Pegasus olayı benim için tamamen öncelikle sizin onermeniz sayesinde , sonrasinda da kısmet işi , ama biraz da okuduğum Peter lynch vb tarzı borsa kiraplarinin etkisiyle oldu. 2018 Ağustos ta bahçeli başkan doları 7 20 den bozduğu gün ben o ay tasarruf edeceğim parayla 280 TL den egeen ve 22 TL den Pegasus almıştım dediğim gibi lot azdı ama sonuç mükemmeldi tekrar teşekkürler bu başlıktaki emekleriniz icin
    Faydalananlar olduğunu gördükçe yazma motivasyonu artıyor...ama ya faydalı olduğumuz kişi satışı az, ya da para isteriz diye korkuyorlar halbuki tüyoyu daha önce vermiştim...ne zaman, kurs eğitim vs derim..o zaman arkanıza bakmadan kaçın..işler kesat demektir bu durumda

Bir de şu hedge olayına yanarım...şu son büyük düşüşte belki 3-5 kişi portföy hedge yapmıştır...Hedge öğrenmek için biraz zaman
    harcayan kişi sayısı da 10-15 i geçmez herhalde.

3-4 bin tl para ayırıp. 1 kontrattan fazla poz açmamak üzere çok güzel bşr canlı eğitim süreci geçirilebilir...3-4 sene boyunca 1 kontratla takılır, çok da güzel işi öğrenirsin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Faydalananlar olduğunu gördükçe yazma motivasyonu artıyor...ama ya faydalı olduğumuz kişi satışı az, ya da para isteriz diye korkuyorlar halbuki tüyoyu daha önce vermiştim...ne zaman, kurs eğitim vs derim..o zaman arkanıza bakmadan kaçın..işler kesat demektir bu durumda

Bir de şu hedge olayına yanarım...şu son büyük düşüşte belki 3-5 kişi portföy hedge yapmıştır...Hedge öğrenmek için biraz zaman

3-4 bin tl para ayırıp. 1 kontrattan fazla poz açmamak üzere çok güzel bşr canlı eğitim süreci geçirilebilir...3-4 sene boyunca 1 kontratla takılır, çok da güzel işi öğrenirsin.
    Merhaba
    Bende sizin makro öngörülerinizden yararlanıyorum. Bakmayın sessiz sessiz okuduğumuza.
    Sadece katılım endeksi hisselerine uzun dönemli yatırım yaptığım için hisselerimiz pek uymuyor. Yoksa yararlanıyoruz hocam.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Hocam, hem de çok faydalanıyoruz. Ellerinize sağlık. Hedge işini öğrenmeye çalışıyorum. Biraz daha süre lazım benim için.

7. piyasalar aynı tas aynı hamam, FED gününü bile beklemeden şok faiz indirimi yapmış.

örtülü/ açık/ yarı gizli/ çaktırmadan QE lerde hızlanır artık.

borsalar şahlanır, altını baskılıyorlar ama bu kadar havadan para basılırken nereye kadar basabilirler bu sene 2000$ görülürse sürpriz olmaz.

bu seferlik bahane corona, gelecek ay muson yağmurları bahane olabilir

neyse işe güce devam para kalırsa altın alırım arada da çocuk için sembolik hisseler.

herkese bol kazançlar.

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    piyasalar aynı tas aynı hamam, FED gününü bile beklemeden şok faiz indirimi yapmış.

örtülü/ açık/ yarı gizli/ çaktırmadan QE lerde hızlanır artık.

borsalar şahlanır, altını baskılıyorlar ama bu kadar havadan para basılırken nereye kadar basabilirler bu sene 2000$ görülürse sürpriz olmaz.

bu seferlik bahane corona, gelecek ay muson yağmurları bahane olabilir

neyse işe güce devam para kalırsa altın alırım arada da çocuk için sembolik hisseler.

herkese bol kazançlar.
    Bir de kurşunlar bitip sap gibi ortada kalacak MB ler...altın esas o zaman çoşabilir...bu yıl 1900 usd bekliyorum demiştim..ama finans sosyetesinin tabiriyle...1900 usd tahminim üzerinde yukarı yön riskler arttı

Sayfa 681/1230 İlkİlk ... 1815816316716796806816826836917317811181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •