Sayfa 682/1230 İlkİlk ... 1825826326726806816826836846927327821182 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Ben hedge olayını henuz öğrenemedim, ama geçen sene 105 85000 band ongorunuz sayesinde 105 de portföy boşaltıp peyderpey yerine koydum, bu sene de aynı plan tutarsa diye 120 125 arası aşırı coşkulu dönemde nakite geçip , aylık alım planı hazırladım 15 hisse seçtim biraz fazla ama hiçbirine kıyamadım , cuma sert düşüşü görünce sabah 10 30 gibi bir aylık fegil 2 aylık alım yaptım...şimdiden yüzde 10 a yakın kar yazdı portföy .. sene sonuna kadar her ay düzenli alımlarla 120000 de ciktiklarimi ağır ağır yerine koyarım.. yeni tasarruflari da bu yıl için altına yönlendirmeyi düşündüm.. hocam bunların hemen hepsini burdan öğrendim,, okuduğum kitaplar bile burda yazılanlar ..Allah razı olsun ve ongorulerinizde yanıltmasın yanilirsaniz kendi adıma ayvayı yedik...😁

2.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Ben hedge olayını henuz öğrenemedim, ama geçen sene 105 85000 band ongorunuz sayesinde 105 de portföy boşaltıp peyderpey yerine koydum, bu sene de aynı plan tutarsa diye 120 125 arası aşırı coşkulu dönemde nakite geçip , aylık alım planı hazırladım 15 hisse seçtim biraz fazla ama hiçbirine kıyamadım , cuma sert düşüşü görünce sabah 10 30 gibi bir aylık fegil 2 aylık alım yaptım...şimdiden yüzde 10 a yakın kar yazdı portföy .. sene sonuna kadar her ay düzenli alımlarla 120000 de ciktiklarimi ağır ağır yerine koyarım.. yeni tasarruflari da bu yıl için altına yönlendirmeyi düşündüm.. hocam bunların hemen hepsini burdan öğrendim,, okuduğum kitaplar bile burda yazılanlar ..Allah razı olsun ve ongorulerinizde yanıltmasın yanilirsaniz kendi adıma ayvayı yedik...��
    Valla bravo...beni benden iyi takip etmişsin tabi bu tahminler garantili değil, kendi çapımızda kuvvetli ihtimali konuşuyoruz. Her zaman b, hatta C planı hazır olmalı.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Bende 55 den aldım pegasus bakalım, Tavhl içinde izlemedeyim. Güzel bir kağıt

Ülkemizde virüs görüldü haberi gelirse biraz daha aşağı salabilir ikisi de.

Portföyde en çok ağırlığa sahip kağıdım da bu son düşüşle temin ettiğim ismen oldu

YTD
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Vay arkadaş, ben bile bu kadar dipten maliyet yapmamışım...tebrikler.

Bu arada tav iyi tercih, ben de alıma başladım tav da..virüs endişesi biraz daha sürerse saha uygun fiyatlardan almak mümkün olabilir.15-20 arası çok güzel fırsatlar,

Ayrıca Pegasus da ben ilk satıl sonrası 1-2 kez al sat yaptım...gelişen olaylar edebiyle mecburi satışlar yaptım..risk çok artmıştı bir ara...son durumda 50-65 arası ciddi bşr pozisyon açtım tekrar...bilanço bu akşam sanırım...iyi gelirse tekrar yukarı bir dalga başlayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir de kurşunlar bitip sap gibi ortada kalacak MB ler...altın esas o zaman çoşabilir...bu yıl 1900 usd bekliyorum demiştim..ama finans sosyetesinin tabiriyle...1900 usd tahminim üzerinde yukarı yön riskler arttı
    Sayın üstat, 1900 dolar tahmininizin yılın ilk 2 ayında oldukça mütavazi kaldığını söylemiştim. Birkaç ayda orayı geçer. Bence 2900 ya da 3900 vs.. diye revize etmelisiniz. Tweter da yazıyorsanız sizi orada da takip etmek isterim. Saygıyla efendim....

Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Sayın üstat, 1900 dolar tahmininizin yılın ilk 2 ayında oldukça mütavazi kaldığını söylemiştim. Birkaç ayda orayı geçer. Bence 2900 ya da 3900 vs.. diye revize etmelisiniz. Tweter da yazıyorsanız sizi orada da takip etmek isterim. Saygıyla efendim....
    Sen Burhanı Buhran yap abi
    2900 3900 neymiş ya bizi bitirecen
    Görünce gözlerim açıldı
    Cauti abinin twitterı https://twitter.com/cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    İnşallah dediğin rakamlar görülmez, o zaman ben de köye dönerim herhalde.

Bu arada, şimdi bir tahmin yap deseler yine 1900 derdim. Zaten makro beklentiler sık sık değişmez.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. altinda ben de 1900 ustunu bekliyorum.

2020 sonunda 1900 kalabilir ona birsey diyemem ama
    ons tarihi zirvesini gectiginde gazla bile gider biraz.
    para da basiliyor zaten.

8.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Sen Burhanı Buhran yap abi
    2900 3900 neymiş ya bizi bitirecen
    Görünce gözlerim açıldı
    Cauti abinin twitterı https://twitter.com/cautionary53

Sayın CahilCuhela,

Teşekkür ederim twitter adresi için. Altının böyle yükseleceğini ve FEDin agresif faiz indireceğini geçen yıl beklemezdim. 1900 dolar bile yüksekti. Ama FED durmadan faiz indiriyor, bu gidişle yaza faizde sıfırı görüp para basmaya geçer. İşin kötü tarafı piyasalar asıl ABD seçimlerinden sonra karışacak. Trump seçilebilmek için bir şekilde seçime kadar piyasa çöküşünü önler. Seçimden sonra koyver gitsin. MB ler asıl o zaman ne yapacak? Altın ne olur o zaman??

Sayfa 682/1230 İlkİlk ... 1825826326726806816826836846927327821182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •