Sayfa 684/1230 İlkİlk ... 1845846346746826836846856866947347841184 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,465 - 5,472 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    arkadaşlar olası bir Corona hikayesi ile tüm dünyada turizm faaliyetlerinde tarihi bir daralma ihtimali varken hava yolu şirketlerine karşı olan bu motivasyonunuz sebebi nedir, ben mi bir şey kaçırıyorum.
    Bu ihtimal zaten fiyatlandı.,,son 2 ayda gerek kazalar, gerek Sabiha Gökçen deki kısıtlamalar, son olarak da global virüs krizi...pişmiş tavuğun başına gelmedi, Pegasus un başına gelenler....bu nedenle en kötüsü ya geride kaldı, ya da kalmak üzere görüşündeyim şahsen.

İlave olarak, Pegasus ağırlıklı yurtiçi uçuş yapan bir firma..bu açıdan flag carrier denen thy gibi firmalar uluslararası uçuş azalmalarından daha çok etkileniyor.

Benzer mantıkla, düştükçe al şeklinde tav da almaya başladım...düştükçe alırım...ben bir hisseye bakarken en az 1 yıl sonrasına bakarım.,,ha çok sıra dışı düşüşler olur, mesela Pegasus 50 tl altına iner, o zaman tekrar bakarız duruma.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Ben de benzer bir cizim yapinca yil sonu icin tepede 1800.. en en tepede 2400 seviyesini buldum.. ytd
    Son düzenleme : HATAKE; 04-03-2020 saat: 11:25.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3. Baya uğurlu geldik pegasusa

Artık 45e düşerse düz hesap50den paçal yaparız

Kesinlikle YTD.
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bende 55 den aldım pegasus bakalım, Tavhl içinde izlemedeyim. Güzel bir kağıt

Ülkemizde virüs görüldü haberi gelirse biraz daha aşağı salabilir ikisi de.

Portföyde en çok ağırlığa sahip kağıdım da bu son düşüşle temin ettiğim ismen oldu

YTD

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu ihtimal zaten fiyatlandı.,,son 2 ayda gerek kazalar, gerek Sabiha Gökçen deki kısıtlamalar, son olarak da global virüs krizi...pişmiş tavuğun başına gelmedi, Pegasus un başına gelenler....bu nedenle en kötüsü ya geride kaldı, ya da kalmak üzere görüşündeyim şahsen.

İlave olarak, Pegasus ağırlıklı yurtiçi uçuş yapan bir firma..bu açıdan flag carrier denen thy gibi firmalar uluslararası uçuş azalmalarından daha çok etkileniyor.

Benzer mantıkla, düştükçe al şeklinde tav da almaya başladım...düştükçe alırım...ben bir hisseye bakarken en az 1 yıl sonrasına bakarım.,,ha çok sıra dışı düşüşler olur, mesela Pegasus 50 tl altına iner, o zaman tekrar bakarız duruma.
    Üstadım bugün Pegasus’ta keskin bir düşüş vardı bahsettiğiniz 50 nin altına sarkması alım kararımızı etkilemeli mi?
    uzun vadeli alım için beklenmeli mi yoksa bu seviyeler uygun mu?

Birde Alarko 2 gündür felaket düştü
    bilanço etkisiyle olan bu düşüş alım fırsatı olabilir mi yoksa beklenmeli mi?
    Alarko için uzun vadeli bakış açınız nasıl?

Değerli yorumlarınız ve foruma katkılarınız için çok teşekkür ederim

5.  Alıntı Originally Posted by m.exclusive Yazıyı Oku
    Üstadım bugün Pegasus’ta keskin bir düşüş vardı bahsettiğiniz 50 nin altına sarkması alım kararımızı etkilemeli mi?
    uzun vadeli alım için beklenmeli mi yoksa bu seviyeler uygun mu?

Birde Alarko 2 gündür felaket düştü
    bilanço etkisiyle olan bu düşüş alım fırsatı olabilir mi yoksa beklenmeli mi?
    Alarko için uzun vadeli bakış açınız nasıl?

Değerli yorumlarınız ve foruma katkılarınız için çok teşekkür ederim
    Pegasus ta bugün bilanço etkisi de vardı...şu an dönüş emaresi yok...pozisyonum çok büyük olmadığı İçin düştükçe alabilirim..ama ortalama maliyetimin yukarıda kalması hoşuma gitmiyor...gerçi önceki pozisyonlardan %150 üzerinde karım olmuştu, bundan dolayı biraz torpil geçiyorum pegi ye. Ama senin maliyet kaçtır, pozisyonun taşımaya müsait mi, ek pozisyon açabilir misin, bunların hepsi bireysel olarak değerlendirilmesi gereken konular.

Alarko ya gelince..detaylı takip ettiğim bir hisse değil...bilanço beklenenden kötü geldi sanırım, fiyat da çok yükselmişti, realizasyon fırsatı olmuş oldu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Iyi günler uzum vade yatırımıyım PSDTC den 3. Temettüyu.aldim 4. Yine %10den fazla maliyetim 0 ismen de 2. Temettuyu aldim 3. Yine %8 civarında maliyetim 1.5 lira olacak ege den ise 2. Temmetumu alacağım toplamda 80 liradan biraz fazla almış oluyorum.maliyetim 380 liraya dusecek. Bu seviyede temettü veren başka hisseler varmi ve bu donem almak mantıklı değil mi.

Tesekkurler

8. Sn.Cautionary öngörülerinizi dikkatle takip etmekteyim. Ve bence oldukça başarılısınız.

Tüpraş'a ilgi duyduğunuzu okudum ama Petkim hakkındaki görüşünüzü de merak etmekteyim.

Emekleriniz için teşekkürler

Sayfa 684/1230 İlkİlk ... 1845846346746826836846856866947347841184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •