Sayfa 713/1230 İlkİlk ... 2136136637037117127137147157237638131213 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,697 - 5,704 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sat sinyali ala dönünceye kadar %100 hedge pozisyonum devam eder...%15 i asmış düşüş sat sinyali sonrası. 200 bin tl lik bir portföy için 30 bin tl kazanç demek. İşte buradan gelen parayı yeni hisse alımında kullanıyorum. Düştükçe para geliyor, ben de gelen parayı hisseye yatırıyorum... hisseler düşüyor ama portföy düşmüyor

Not: böyle bir hedge poz icin 20 bin tl rahat rahat yeterli olurdu...yani 20 bin tl ile 200 bin tl lik portföyü hedge edebiliyorsun.
    Hocam,

Teknik olarak endeksin al sinyali vermesi için 5 günlük ema kapanış değerinin 22 günlük ema kapanışının üstünde mi olması gerekecek?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Cauti abi tutuşmayayım diyorum da yavaş yavaştan ben de tutuşmaya başladım
    Ama hala spekülasyon yapıldığını düşünüyorum
    Dow -9.99 kapamış
    Hiç dönmeyecek gibi hissetmeye başladım nereye kadar düşecez ya

2 yıldır finansal piyasaların içerisindeyim 2 çöküş gördüm üstelik 2.si global olma yolunda ilerliyor
    Bu nasıl bir şanstır ya

Bir de Özgür Demirtaş'ın yazdığı

" Bir kaç haftaya kadar:
    Dünya'nın resesyona girdiği açıklamaları başlar.
    Umarım olmaz. Ama olacak. "

Çok iddalı değil mi ?

4.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Bir de Özgür Demirtaş'ın yazdığı

" Bir kaç haftaya kadar:
    Dünya'nın resesyona girdiği açıklamaları başlar.
    Umarım olmaz. Ama olacak. "

Çok iddalı değil mi ?
    Resesyondan kasıt ne? Pek çok ekonomiste göre %2 nin altı resesyondur dünya büyümesi için. Eğer kasıt bu ise bence de resesyon kaçınılmaz. Ama bildiğimiz manada 0 altı negatif bir rakam kastediliyorsa o biraz zor şimdilik...bir de iki çeyrek üst üste küçülme teknik resesyondur...ama kastedilen bu mu, yoksa yıllık büyüme mi bu da çok önemli...2. Ve 3. Çeyrek üst üste dünya büyümesi negatif çıkabilir...ama yine yıllık büyümenin negatif olması yine zor bana göre.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Teknik olarak endeksin al sinyali vermesi için 5 günlük ema kapanış değerinin 22 günlük ema kapanışının üstünde mi olması gerekecek?
    Orta vade için böyle...ama kısa vade için 8 saatlik 40 saatliği kesince sinyal gelmiş oluyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Resesyondan kasıt ne? Pek çok ekonomiste göre %2 nin altı resesyondur dünya büyümesi için. Eğer kasıt bu ise bence de resesyon kaçınılmaz. Ama bildiğimiz manada 0 altı negatif bir rakam kastediliyorsa o biraz zor şimdilik...bir de iki çeyrek üst üste küçülme teknik resesyondur...ama kastedilen bu mu, yoksa yıllık büyüme mi bu da çok önemli...2. Ve 3. Çeyrek üst üste dünya büyümesi negatif çıkabilir...ama yine yıllık büyümenin negatif olması yine zor bana göre.
    Anladım abi, teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    bist-100 de olup da normalleşmeyen kalmamıştır herhalde. sadece 10-15 katına çıkan spek kağıtları kalmıştır grafik pahalı olarak. özel olarak merak ettiğin varsa da bakarız.
    Petkimden yana hakkımı kullanabilirmiyim ? sizde de vardı sanırım.hala duruyorsa.
    teşekkürler

8. Cauti abi merhaba, konuyu uzun süredir dışarıdan takip ediyordum üye olup mesaj yazmak bugüne kısmet oldu.
    Öncelikle konundan ve konunun yarattığı eko sistemden çok faydalandım. Bu konuda sana ve emeği geçenlere teşekkür ederim.

Küçük yatırımcılar olarak global riskleri yeterince iyi (veya önceden) okuyamadığımızı düşünüyorum.
    Bence şuan 2008'den daha büyük bir risk içerisindeyiz. Şuan yaşadığımız virüs krizinin geçmişte bir örneği yok.
    Bu yüzden ne olacağını kestirmek çok çok güç.

Abd'nin AB ile giriş-çıkışları tamamen kapaması, İtalyanın komple karantina kararı alması çok büyük olaylar bence.
    Vaka ve ölüm sayılarında ki artışa bakarsak İspanya, Almanya, Fransa gibi ülkelerde karantina kararı almak zorunda kalabilir.
    Bu ülkelerde italya gibi fabrikalarını 1-2 aylığına bile olsa kapatırlarsa Dünya ticareti nasıl döner?

Çok büyük şirketler batma riskine girmez mi, Dünyada ki ekonomik denge ciddi derecede bozulmaz mı?
    Bilmiyorum belki ben abartıyorum ama yaşananlar bu paralelde gidiyor sanki.
    Belki de bulunabilecek bir aşı tüm karamsar tabloyu dağıtabilir ama daha bunun için erken gibi geliyor bana.

Sayfa 713/1230 İlkİlk ... 2136136637037117127137147157237638131213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •