Sayfa 723/1230 İlkİlk ... 2236236737137217227237247257337738231223 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Çıkmaz, çıksa bile çıktı demezler.

Öte yandan, piyasa diye bir şey kalmadı zaten...%10 yukarı, aşağı hareketler...neye ne tepki verir belli olmaz.
    önce yaptırmayacağım demiş, ama bugün de yaptırdım sonuçlar 2 gün sonra çıkacak deyivermiş

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Her gece bu saatlerde önceki günle, bugünü kıyaslıyorum. Yeni enfekte olan kişi sayısına bakıyorum. Son günlerde ilk kez düşüş oldu sayıda. Dün gece 10450, bugün 10350...İtalya ve İran’da sorun devam ediyor...bu ikisinde yeni enfekte olan kişi sayısınazalmaya başlarsa sorun yatışmaya başladı diyebileceğiz. İlk vakaların görüldüğü Çin, Güney Kore, Japonya, hongkong da sorun tamamen kontrol altına alınmış durumda.

Eğer yarın gece toplam yeni enfekte kişi sayısı 10 bin altına inmiş olursa şahsen rahat bir nefes alırım.
    Cauti abi, İspanya da karantina kararı almış. 2 gün önce işaret etmiştim. İtalyadan sonra bir büyük Avrupa ülkesinde de hayat büyük ölçüde duracak. Neyse ki işyerleri açık kalacakmış.
    Avrupa da hala okulları açık olan, ciddi tedbir almayan çok sayıda ülke var. Tüm Avrupa ülkelerinde hızlı yayılım var.
    Norveç, İsviçre, Danimarka nüfuslarına göre çok yüksek vaka çıkarıyorlar. Çok değil 10 gün içinde Avrupada 3-4 ülke daha karantinaya girmek zorunda kalacak gibi görünüyor. (Şahsi fikrim)
    Günlük vaka sayısı önümüzde ki hafta 15 Bine çıkacak bence.
    Yapılan matematik modellemelere göre Corona Nisan ayında zirve yapacak sonra havalarında etkisiyle düşüş başlayabilir deniyor.
    Rahatlamak için erken gibi duruyor.

Aşı konusunda ise güzel ilerlemeler var.Nisan ayında Laboratuvar test aşamasına gelecek aşılar olacakmış. 35 ayrı ekip çalışıyormuş. Çok farklı ülkelerde görülmesiyle yeni tedavi yöntemleri de bulunacaktır.

Her gece bu saatlerde önceki günle, bugünü kıyaslıyorum. Yeni enfekte olan kişi sayısına bakıyorum. Son günlerde ilk kez düşüş oldu sayıda. Dün gece 10450, bugün 10350...İtalya ve İran’da sorun devam ediyor...bu ikisinde yeni enfekte olan kişi sayısınazalmaya başlarsa sorun yatışmaya başladı diyebileceğiz. İlk vakaların görüldüğü Çin, Güney Kore, Japonya, hongkong da sorun tamamen kontrol altına alınmış durumda.

Eğer yarın gece toplam yeni enfekte kişi sayısı 10 bin altına inmiş olursa şahsen rahat bir nefes alırım.
    İnşallah düşüş gelecek gibi hissediyorum ben
    Cevaplar için teşekkürler abi

o bu bence 2. planda. ben bizdeki durumu önemli görüyorum. ve bazı şeyleri aklım almıyor. ıraktan 35 işçi dönmüş, hastane gösteriliyor, bu hastane de 14 gün gözetimde tutulacakmış. dinayet işleri başkanı açıklama yapıyor umreden 15 mart a kadar 21 bin kişi dönmüş olacak diyor, evlerinden çıkmasınlar açıklama yapılıyor. bunlar niçin 14 gün karantina da tutulmuyor, gitmelerine neden izin verildi? bunlardan birinde bulunmuş. kimbilir kaçıyla teması oldu. okulları kapat, kafeler, kahvehaneler açık. umarım fazla büyümeden atlatırız.

5. Daha önce de yazmıştım. Hatırlatma olsun. Bu tür dönemler at izinin it izine karıştığı dönemler...sosyal medyadan mümkün olduğunca uzak durmak lazım..şahsen, twitter da Bilgi amaçlı takip ettiğim kişiler dışında sosyal medyayla pek işim yok..,bazen de bilgilendirme amaçlı paylaşım yapıyorum...hepsi bu...forumda vob topiğine uğramamak lazım.,,adam ölümüne short açmış, virüs hızlı yayılsın, bir çok ölüm haberi gelsin diye dua edecek neredeyse...21 yıldır bu forumdayım, vob topiğini de vob açıldığından bu yana takip ederim...kimin anacı ne, ciğeri kaç para eder anlayabiliyorum.

Hele hele yorumlardan etkilenme ihtimaliniz varsa, kimin görüşüne itibar edilir, kim kaale alınmaz çok iyi bilmek lazım...bu konuda da yeterli tecrübem yok diyorsanız, o zaman hiç girmeyin, hiç okumayın daha iyi..,1 yararı varsa 10 da zararı vardır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    o bu bence 2. planda. ben bizdeki durumu önemli görüyorum. ve bazı şeyleri aklım almıyor. ıraktan 35 işçi dönmüş, hastane gösteriliyor, bu hastane de 14 gün gözetimde tutulacakmış. dinayet işleri başkanı açıklama yapıyor umreden 15 mart a kadar 21 bin kişi dönmüş olacak diyor, evlerinden çıkmasınlar açıklama yapılıyor. bunlar niçin 14 gün karantina da tutulmuyor, gitmelerine neden izin verildi? bunlardan birinde bulunmuş. kimbilir kaçıyla teması oldu. okulları kapat, kafeler, kahvehaneler açık. umarım fazla büyümeden atlatırız.
    son durum olarak, geçen habere göre umreden dönenlerde karantina ya alınacakmış, bu iyi haber. kabinenin çalışan en iyisi sağlık bakanı teşekkürü hak ediyor. kafe, kahvehane ve lokantalarda 2-3 hafta kapatılsa umudum artacak.

7. BİST 100dekihisselerin şuanki temettü verimlilikleri. Fiyatlar daha da düşebilir ama tarihler yaklaşıyor. Bu fiyattan EREGL alanlar maliyeti 5-6 seneye sıfırlar gibi.

Şirket Kodu İsmi Kapanış (TL) 2020 Temettü Verimi (%)
    EREGL Ereğli Demir Çelik 8,04 14,93
    EGEEN Ege Endüstri 518,9 11,69
    TOASO Tofaş Fabrika 21,5 11,16
    AKGRT Aksigorta 5,16 11,04
    AKSA Aksa 6,82 10,85
    ISDMR İskenderun Demir Çelik 6,6 10,3
    PETKM Petkim 3,14 10,11
    ISMEN İş Yatırım 3,92 10,06
    ADANA Adana Çimento (A) 7,44 9,7
    AEFES Anadolu Efes 19,08 9,3
    ANHYT Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. 7,26 8,97
    TKFEN Tekfen Holding 12,9 8,94
    ENJSA Enerjisa Enerji 7,15 8,39
    TCELL Turkcell 12,75 8,2
    ALKIM Alkim 48,44 7,02
    OTKAR Otokar 125,5 6,64
    ALGYO Alarko GYO 9,94 6,34

8.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    son durum olarak, geçen habere göre umreden dönenlerde karantina ya alınacakmış, bu iyi haber. kabinenin çalışan en iyisi sağlık bakanı teşekkürü hak ediyor. kafe, kahvehane ve lokantalarda 2-3 hafta kapatılsa umudum artacak.
    İfrat tefrit dengesini iyi ayarlamak lazım...ne, “ne gerek var, olacaksa olur†diyelim, ne de “ ne var ne yok kapatalım†toptancı yaklaşımına girelim derim. Şunu akıldan çıkarmayalım, bu vaka ilk görülmeye başlandığından bu yana 3 ay oldu neredeyse ve hala 6 vaka var ve ölüm yok...bence vaka sayısı 1000 leri geçmeden aşırı sert tedbire gerek yok.

Bana sorarsanız eğitime ara kararı bile daha geç alınabilirdi, ama yöneticiler tedbirli davranmak istemiş, ona da saygı duyarım.

Tedbirli davranalım, ama tümden hayatı durdurmayalım. Bu virüs artık hayatımızda, seneye de olacak...bir şekilde temizliğe ve genel tavsiyelere uyarak bu virüsle yaşamaya alışmalıyız.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 723/1230 İlkİlk ... 2236236737137217227237247257337738231223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •