Sayfa 728/1230 İlkİlk ... 2286286787187267277287297307387788281228 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Soru bana değil fakat %90 ihracat (Avrupaâ€â•ya) yapan OEMâ€â•de çalışıyorum ama dediğiniz gibi avrupadaki fabrikalara hemen hepsi kapalıyken neden hala çalışıyoruz anlamış değilim. Şirketteki bir çok kişi anlamlandıramıyor zaten. Haftasonuna doğru kapatırız diye düşünüyorum ama.
    Biraz bencillik olacak, ama ben tedbirlerin çok abartılmaması taraftarıyım...hammadde ve ara mal sıkıntısı olana dek üretime yavaş tempoda olsa devam edilmesi doğru bence...herkes ülkemizdeki vaka sayısının katlanarak artacağını, italya örneğine bakarak, düşünüyor...ben de iyi örneklere bakma taraftarıyım...israil, japonya gibi örnekler de var....yani bu badireyi 1-2 yüz vaka ve 10-15 ölümle de atlatabiliriz.

vaka sayısı 1000 altında kaldığı müddetçe üretimi yapılabilen ürünlerde üretim devam etmeli, hayat da ağır çekim de olsa devam etmeli bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Off topic olacak ama.
    Karşınızda alacak müşteri olmadığı halde üretmenin ne anlamı var ki ? Dockâ€â•lar araç dolu hala üretmeye devam edersek, önümüzdeki 5 ay üretmeyeceğiz çünkü ne yer var ne de sipariş olacak. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Tamamen kapatalım demiyorum öngörü ve talep doğrultusunda devam edelim ancak insanları riske atmaya gerek yok. Ağustos Eylül ayı geldiğinde Tofaş ford dahil bir çok oem vardiya düşürme, 1 ay izin verme gibi bi çok önleme gidecek. Yani ya şimdi ya sonra. Ben şimdi diyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Off topic olacak ama.
    Karşınızda alacak müşteri olmadığı halde üretmenin ne anlamı var ki ? Dockâ€â•lar araç dolu hala üretmeye devam edersek, önümüzdeki 5 ay üretmeyeceğiz çünkü ne yer var ne de sipariş olacak. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Tamamen kapatalım demiyorum öngörü ve talep doğrultusunda devam edelim ancak insanları riske atmaya gerek yok. Ağustos Eylül ayı geldiğinde Tofaş ford dahil bir çok oem vardiya düşürme, 1 ay izin verme gibi bi çok önleme gidecek. Yani ya şimdi ya sonra. Ben şimdi diyorum.
    Selam,

Bazi uretim ekipmanlari zirt pirt ac-kapa-ac uygulamasina gelemiyor. Calistigi zaman da atiyorum 3-5 kisi ile calisiyor ancak. Cook iyi planlama yapmak lazim. Zaten bu okullarin kapalilik sureci ister istemez oraya yoneltecektir kuruluslari. Ama az biraz isverenimizi biliyorsam bunu da kendine yontup kapi onune isci koymaya calisacaktir.

Gariban emekcinin ikilemi cok fazla. Virus riski alip ise mi devam etsin? Yoksa bu surec sonrasi issiz kalmayi goze alip evde mi kalsin?

4. Yeni vaka sayılarına kabaca baktım ama artış hızı devam ediyor galiba. Siz kayıt tutuyordunuz sanırım Cauti.

5. Ülkedeki en büyük iktisatçılardan biri bile böyle seviyesiz konuşmalar yapıyor. Tüm kitaplarında güvenli liman diye pazarladığı Altın satış üstüne satış yiyince saga sola sallamaya başlamış. İki gün sonra “ülkede neden sermaye piyasası gelişmiyor” adlı kitabım yayında diye yazmaya başlar. Ama gün gelip virüsten su kadar sonra altın borsa kıyaslamasını yapıp kafasına atasım geliyor.Gerçekten yazık.

https://twitter.com/mahfiegilmez/sta...934150664?s=21

6.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Yeni vaka sayılarına kabaca baktım ama artış hızı devam ediyor galiba. Siz kayıt tutuyordunuz sanırım Cauti.
    Toplam yeni vaka dün gece 24 civarı 12000 di..şu an 10.200.,.fransa dan veri gelecek, o da dünkü gibi 1000 gelse...birkaç revizyonla birlikte 12000 altında kalırız.

Şahsen italya, İspanya ve iran dışında büyük bşr sıkıntı yok..biraz da Almanya...ancak Almanya sağlık sistemi ve disiplini iyi ki...ölüm oranı %0,2...bu oran italyada %5-6.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Ülkedeki en büyük iktisatçılardan biri bile böyle seviyesiz konuşmalar yapıyor. Tüm kitaplarında güvenli liman diye pazarladığı Altın satış üstüne satış yiyince saga sola sallamaya başlamış. İki gün sonra “ülkede neden sermaye piyasası gelişmiyor†adlı kitabım yayında diye yazmaya başlar. Ama gün gelip virüsten su kadar sonra altın borsa kıyaslamasını yapıp kafasına atasım geliyor.Gerçekten yazık.

https://twitter.com/mahfiegilmez/sta...934150664?s=21
    Bunun da kaç paralık adam olduğunu öğrenmiş olduk...benim için de çöp değerinde kağıtlar çoğunlukta borsada...ama tümü İçin bu yakıştırma terbiyesizlik...imkb30 un belki 25 i, gayet iyi şirketler...kendi değerlerimize bok atmak adiliktir.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bunun da kaç paralık adam olduğunu öğrenmiş olduk...benim için de çöp değerinde kağıtlar çoğunlukta borsada...ama tümü İçin bu yakıştırma terbiyesizlik...imkb30 un belki 25 i, gayet iyi şirketler...kendi değerlerimize bok atmak adiliktir.
    Köpek bile yedigi kaba pislemez. Bazen bu tür günleri erken yaşta yaşadığım icin şanslı hissediyorum. Kitaplardan öğrenilmeyecek, turnusol kağıdı gibi günler.

Sayfa 728/1230 İlkİlk ... 2286286787187267277287297307387788281228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •