Sayfa 730/1230 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku
    Merhaba öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkürler. Havayolu şirketleri ne yazık ki çok kötü etkilendi, mesajınıza istinaden şimdi zarar kesme zamanı mıdır yoksa çoktan dediğiniz gibi 50 altında satmalı mıydık?
    Bu saatten sonra batışa gitmeleri lazım ki kol keseyim, alıma devam ediyorum...ama kota doldu sayılır, ek alım yapmam artık.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Cok fena gozumden dustu benim de..

Syg,
    Böyle günler turnusol kağıdı gibidir. Kimin kaç paralık adam olduğunu öğrenirsin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sonunda ben de Tüpraş lı oldum...104,100 den ilk kademe alışım gerçekleşti...eğer aşağı gelmeye devam ederse, 90 bine kadar alımlarım 4 parçada tamamlanır...85 stop loss olur.

Yok ayağım uğurlu gelir ve buradan yukarı dönerse, bu alımlar başta dudu abimiz olmak üzere Tüpraş sever uzun vadeci arkadaşlara manevi destek olmuş olur şu an 104 bin satışta.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu saatten sonra batışa gitmeleri lazım ki kol keseyim, alıma devam ediyorum...ama kota doldu sayılır, ek alım yapmam artık.
    Zarar kesme konusu ne yazık ki çok hakim olduğu bir mevzu değil, öğrenmek için soruyordum Pegasus için dediğiniz Tüpraş için de geçerli midir? Çünkü hep aşağıdan alıyorum derken düştükçe düşüyor.

Bir de makro öngörülerde çok sık değişiklik olmaz dediniz ama 1900 ons ve 105-125 endeks için bir değişiklik var mıdır?

Saygılarımla.

4.  Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku
    Zarar kesme konusu ne yazık ki çok hakim olduğu bir mevzu değil, öğrenmek için soruyordum Pegasus için dediğiniz Tüpraş için de geçerli midir? Çünkü hep aşağıdan alıyorum derken düştükçe düşüyor.

Bir de makro öngörülerde çok sık değişiklik olmaz dediniz ama 1900 ons ve 105-125 endeks için bir değişiklik var mıdır?

Saygılarımla.
    Bazen 20-30 yılda 1-2 kez yaşanan şeyler yaşanır. Bu günler de öyle günler.

Bu bedenle hiç bir fiyatlama mantıklı ve kalıcı değil. Bu nedenle hiç bir hisse de Tüpraş dahil stop uygulamadım, hatta ek alım yaptım. Portföy miktarım kadar hedge poz olduğu için düşüşte zararım yok.

Normalde orta vade al verince portföy hedge I kapanan gerekirdi. Ama çok sert ve hızlı düştük, bu bedenle kısa vade al verince hedge pozu ya komple kapatırım, ya da azaltırım iyice. Orta vade al vermeden tekrar kısa vade sat verirse tekrar hedge pozu arttırırım.

Olağanüstü dönemlerde olağan zamanlardaki stratejilerde esneme yapmak gerekir.

Not: şu sis bi dağılsın, sene başındaki makro beklentilerde revizyon yapmamız gerekecek gibi.

5. Cevabınız için teşekkür ederim ben de hedge pratiği yapıyorum 1 kontratı geçmeden.

Portföy miktarımız kadar hedge yapıyorsak da zarar kesme yapmalı mıyız ya da düştükçe alımları durdurmalı mıyız? Sonuçta hep birbirlerini dengeleyecekler gibi düşünebilir miyiz?

Bu zarar kesmeme daha küçük hisseler için Konfrut ve Doğtaş Kelebek mobilya için de geçerli midir?

Saygılarımla.

6.  Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku
    Cevabınız için teşekkür ederim ben de hedge pratiği yapıyorum 1 kontratı geçmeden.

Portföy miktarımız kadar hedge yapıyorsak da zarar kesme yapmalı mıyız ya da düştükçe alımları durdurmalı mıyız? Sonuçta hep birbirlerini dengeleyecekler gibi düşünebilir miyiz?

Bu zarar kesmeme daha küçük hisseler için Konfrut ve Doğtaş Kelebek mobilya için de geçerli midir?

Saygılarımla.
    Hapsi için geçerli...sonuçta ufak mufak portföye girmiş...tabii ki bu hisseler endeks 30 dakiklerden biraz daha sert düşer...çıkarken de daha sert çıkar...yeter ki batık olmasın...benim portföyüme batık hisse zaten giremez.

Ama şunu yapıyorum, mesela Doğtaş ve uluun da bu düşüşte ek alım yapmadım...zaten 100 bin altında genelde Tüpraş, şişe, Tekfen, tavhl gibi hisselerde kademeli alım yaptım...piyasa 100 bin üstüne atar ve orta vadeli al gelirse güven geri gelir bu durumda...Doğtaş, uluun, konfurt gibi nispeten küçük ölçekli hisselerimde ek alım yaparım.

Normal şartlarda, portföydeki hisse miktarı kadar hedge yaparım....bunun dışında kusa vadeli sinyalin durumuna göre trade amaçlı short ya da long olurum...ama trade amaçlı işlemler bu başlığın konusu değil, bu nedenle burada pek gündem yapmıyorum...orası ayrı bşr uzmanlık gerektiriyor.

7. '13 Mart'tan itibaren aşağı ve yukarı yönlü yüzde 5 olarak uygulanmakta olan devre kesici tetikleme oranı ikinci bir duyuruya kadar yukarı yönlü olarak kaldırıldı. İlgili sıralarda yüzde 5 devre kesici tetikleme oranı aşağı yönlü olarak uygulanmaya devam edecek.'

8. Ne demiştik, kriz ortamı turnusol kağıdı gibidir... hem insanlar İçin, hem de şirketler için...yükselen Çelik in kap açıklamasını bulup okuyun, güzel bşr örnek oldular bu açıklamayla...ve benden geçer not aldılar...alım İçin takipteydim...artık portföye giriş yapabilir.

Sayfa 730/1230 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •