Sayfa 731/1230 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Şükürler olsun

Not: artık net kısa değilim...kısa vadeli kısaları kapadım(trade amaçlı olanlar). sadece portföy koruma hedge pozisyonu var, orta vade al verirse onu da kaparım.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    ....bunun dışında kusa vadeli sinyalin durumuna göre trade amaçlı short ya da long olurum...ama trade amaçlı işlemler bu başlığın konusu değil, bu nedenle burada pek gündem yapmıyorum...orası ayrı bşr uzmanlık gerektiriyor.
    Kısa vadeli dedikleriniz geçtiğimiz cuma günü bahsettiğiniz pozisyonlar mı?

Benim için orası dediğiniz gibi fazla uzmanlık gerektiriyor ben tavsiyenize uyarak 1 kontratı geçmeden risk almadan öğrenmeye çalışıyorum.

Saygılarımla.

2.  Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku
    Kısa vadeli dedikleriniz geçtiğimiz cuma günü bahsettiğiniz pozisyonlar mı?

Benim için orası dediğiniz gibi fazla uzmanlık gerektiriyor ben tavsiyenize uyarak 1 kontratı geçmeden risk almadan öğrenmeye çalışıyorum.

Saygılarımla.
    Bugünlük soru kotan doldu maalesef
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bugünlük soru kotan doldu maalesef
    Çok teşekkür ederim kusura bakmayın fazla soru sorduysam.

4. Merhabalar,

Bu düşüş dönemine şans eseri olarak birikimimin yüzde sekseni dolarda olarak girdim. Bunun yüzde 15'ini geçtiğimiz hafta sağlam Bist30 şirketlerine aktardım. Birikimden aldığım için bir vade belirlemeden havanın iyileşmesini bekleyebilirim.

Fakat alımlara devam etmeden önce aklıma takılan bir mesele var. Amerikan borsaları da ciddi bir şekilde düşmüşken acaba vergi işlerini halledip orada yatırım yapmak da mantıklı olmaz mıydı? İyi bir yatırımcı olmadığım için oradaki düşük masraflı S&P fonları ilgimi çekiyor. Ne dersiniz?

5. ABD Dow 14.000 leri beklemek lazım bizdede 1 doları 67_70 binler

6.  Alıntı Originally Posted by hobolo Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Bu düşüş dönemine şans eseri olarak birikimimin yüzde sekseni dolarda olarak girdim. Bunun yüzde 15'ini geçtiğimiz hafta sağlam Bist30 şirketlerine aktardım. Birikimden aldığım için bir vade belirlemeden havanın iyileşmesini bekleyebilirim.

Fakat alımlara devam etmeden önce aklıma takılan bir mesele var. Amerikan borsaları da ciddi bir şekilde düşmüşken acaba vergi işlerini halledip orada yatırım yapmak da mantıklı olmaz mıydı? İyi bir yatırımcı olmadığım için oradaki düşük masraflı S&P fonları ilgimi çekiyor. Ne dersiniz?
    Bu konuda ben milliyetçilik yapıyorum, tarafsız değilim...ülkemin bşr sürü güzide firması neredeyse bedava fiyata gelmişken, burada yatırım yapın, Amerika da değil..,gerçi ben hiç bşr zaman yurtdışı yatırıma sıcak bakmadım.

Portföy riskini, daha doğrusu yaşadığımız ülke riskini gram aktın alarak hedge edin...şahsen dolar bile alma taraftarı değilim, gram altın alırım daha iyi...eğer ons altın düşüş trendine girerse o zaman da hedge edecek bir şey buluruz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Dow 30 binlere yaklaşırken, ülke riski için yurt dışı hisse soran arkadaşlara o zaman da demiştim...dünyadaki en şişik borsa ABD borsaları...tüm dünyanın başını Belaya soktular...virüs filan işin bahanesi, dow virüsü 20 binde karşılasa tüm dünya çok daha hafif atlatırdı bu krizi.

8. Bende haftaya da eğer piyasalar böyle sürerse altın bozup hisseye geçme fırsat maliyetini düşünmeye başlayacağım. Demekki krizde böyle mal alırken el titriyormus

YTD

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Şu ortamda mecburi pozisyon kapamaları nedeniyle hersey olabilir. Gümüş 3 günde %30 düştü, altın yine de iyi dayandı.

Bu hafta ne olur sorusu için her şey olabilir derim. Ama 1 ay sonra 1600 üzerinde olma ihtimali çok yüksek.

Sayfa 731/1230 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •