Sayfa 732/1230 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Eğer %100 nakitte olsaydım, buralardan ufak ufak girmeye başlardım. Ama her seferinde, borsa için ayırmış olduğum fonun 10'da 1'i şeklinde. Zira, şu anda piyasa en kötüyü fiyatladı mı bilmiyorum ama, en kötü haberler henüz gelmedi. (Umarım da gelmez).

Elimde YKB-HALK-KOZAL-TSKB gibi sağlam hisseler olduğu gibi, TIRE-GYHOL gibi daha agresif hisseler de var.

En kötü haber gelirse, (ki umarım gelmez), o aşamadan sonra yavaş yavaş maliyet düşüreceğim. Yukardan beklemeye devam.

2. Hocam en kötü haber ne peki?
     Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Eğer %100 nakitte olsaydım, buralardan ufak ufak girmeye başlardım. Ama her seferinde, borsa için ayırmış olduğum fonun 10'da 1'i şeklinde. Zira, şu anda piyasa en kötüyü fiyatladı mı bilmiyorum ama, en kötü haberler henüz gelmedi. (Umarım da gelmez).

Elimde YKB-HALK-KOZAL-TSKB gibi sağlam hisseler olduğu gibi, TIRE-GYHOL gibi daha agresif hisseler de var.

En kötü haber gelirse, (ki umarım gelmez), o aşamadan sonra yavaş yavaş maliyet düşüreceğim. Yukardan beklemeye devam.
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ne demiştik, kriz ortamı turnusol kağıdı gibidir... hem insanlar İçin, hem de şirketler için...yükselen Çelik in kap açıklamasını bulup okuyun, güzel bşr örnek oldular bu açıklamayla...ve benden geçer not aldılar...alım İçin takipteydim...artık portföye giriş yapabilir.

YÜKSELEN ÇELİK A.Ş.
    YKSLN

Özet Bilgi
    Kovid-19 Virüsü Kaynaklı Kriz Nedeniyle Görülen Negatif Yönlü Fiyat Değişimlerine İlişkin Güncel Durum Hakkında Açıklama

Küresel ekonomilerin büyük bölümünü etkisi altına almış olan ve dünyada binlerce insanın ölümüne sebebiyet veren Kovid-19 küresel sağlık sorununa bağlı olarak yurtiçi ve yurtdışı finansal piyasalarda neredeyse tüm şirketlerin ve endekslerin hisse fiyatları olumsuz yönde etkilenmiştir.

ABD, Avrupa ve Türkiye borsalarında yaşanan derin fiyat düşüşlerinin önüne geçmek için bazı şirketlerin ‘Hisse Geri Alım Programları' açıkladığını gözlemledik. Daha önce eşi benzeri yaşanmamış olan bu krizin temelinde ekonomik veya finansal gerekçelerin bulunmuyor olması ve krizin ‘salgın bir hastalık' kaynaklı olması nedeniyle; birçok şirketin açıklamış olduğu ‘Hisse Geri Alım Programları' neticesinde hisse fiyatlarındaki düşüşe engel olamadığı bir durum söz konusudur.

11.03.2020 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada belirttiğimiz üzere, gerek iş modelimizin ve gerekse faaliyet alanımızın seyahat ve benzeri diğer faaliyet alanlarından uzak, sanayi odaklı olması sebebiyle, Şirketimizin bu krizden göreceli olarak daha az etkilenerek çıkacağı tabiidir. Faaliyetlerimiz herhangi bir kesintiye uğramadan devam etmektedir.Gerek operasyonel, gerek finansal anlamda hisse fiyatımızı olumsuz etkileyecek bir durum söz konusu değildir. Şirketimizin bugün itibariyle cirosu geçen yılın yaklaşık olarak %5 üzerinde olup, ton başına ortalama satış fiyatımız geçen yılın %6 üzerindedir. Bu sayede 2020 yılı birinci çeyreğinde karlılıkta geçen yıla göre bir düşüş beklenmemektedir. Tüm bunların yanı sıra bugün itibariyle net nakit pozisyonda olan Şirketimiz böyle bir ortamda finansal yapısı itibariyle pozitif yönde ayrışmaktadır.

Diğer taraftan Şirketimiz Yönetim Kurulu, 26 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan 2019 Yılına Ait Olağan Genel Kurul toplantısı sonrasında bir hafta içinde, sermaye piyasalarında oluşan konjonktürü göz önünde bulundurarak Hisse Geri Alım Programı'nı değerlendirmeye alacaktır. Bugün itibariyle gündemi tescil ve ilan edilmiş olan Genel Kurul gündemine ek bir madde konulması mümkün değildir.

Şirketimiz tüm faaliyetlerinde kar odaklı hareket ederek, elindeki nakit kaynaklarını karlılığını artırmak, orta ve uzun vadede yatırımcı menfaatini korumaya yönelik olarak değerlendirmektedir. Sağlık kaynaklı küresel krizin etkilerinin derinleştiği bu dönemde, Hisse Geri Alım Programı'nın bu yönde bir fayda sağlamaktan uzak bir enstrüman olduğu ve sahip olduğumuz nakit kaynaklarının kullanımında etkin bir alan olmadığı düşüncesindeyiz. Hali hazırda salgının devam etmesi nedeniyle diğer şirketlerin açıklamış olduğu ‘Geri Alım Programları' nın hisse fiyatlarındaki düşüşe engel olamadığı bir gerçektir. Henüz salgında bir yavaşlama görülmeden alınan geri alım kararları, diğer şirketlerin ileriye dönük olarak elindeki enstrümanların etkisini azaltmıştır.

Buna rağmen Yönetim Kurulumuz 26 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan Genel Kurul toplantısı sonrasında bir hafta içinde, Hisse Geri Alım Programı'nı değerlendirmeye alacaktır. Şirketimiz ve yatırımcılarımızın menfaatleri, o dönemdeki piyasa koşulları ve salgın konusunda gelinen güncel durum göz önüne alınarak yatırımcıyı korumaya yönelik gerekli tedbirler alınacaktır. Bu dönemde yatırımcılarımızdan panik ve telaşlı davranışlardan kaçınmalarını, bu krize rağmen büyümesini sürdüren ve 44 yıllık köklü bir geçmişi olan Şirketimize güvenmelerini temenni ediyoruz.

Şirketimiz bu salgın ile ilgili yaşanabilecek tüm riskleri etkin bir şekilde yönetmek için azami gayreti göstermektedir. Sağlık krizinin yarattığı panik ortamına bağlı olarak hisse fiyatında görülen düşüşe yatırımcılarımızın serinkanlı şekilde yaklaşmaları gerektiğini, hisse fiyatımızı olumsuz yönde etkileyecek hiçbir operasyonel ya da finansal durum söz konusu olmadığını belirtmek isteriz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/829554

4. hisse o gün taban görmezse sevinir olduk beyaz yakalı olarak.

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    hisse o gün taban görmezse sevinir olduk beyaz yakalı olarak.
    Ben büyük resme bakıyorum...borsayla son bir yolda tanışan 10 binlerce kişi vardı..ve bu kişiler çoğunlukla gençlerdi...ben buradan ve Twitter dan çok uyardım...uçmayın, kaçmayın, taşıyamayacağınız pozisyonun altına girmeyin vsvs. Etkili oldu mu, tabii ki hayır.

Borsa eğitimi pahalıdır...zamanında çok para kaybetmiş bir arkadaşıma, farket ki newyork ta lüks bşr otelde bir hafta eğitim aldın...bu kaybı ona say dedim.

Özetle, belki ciddi kayıplar oldu...ama bu krizi atlatacak ve ayakta kalacak olanlar, bundan sonra çok daha sağlam adımlar atacaklardır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Mesela burada çok anlattım...portföyü sinyal geldiğinde hedge etmeli derken, burada olmadı ama, başka başlıklarda dalga geçenler oldu...o dalga geçenlerin çoğu Niyazi oldu.

Bu başlıkta Dağa geçilmedi ama, öğrenmeye çalışan ve aktif olarak 1-2 kontratla da olsa işlem yapan 5-6 kişiyi geçmez...şimdi görüyorum ki hedge konusu pek çok kişi için önem kazanmış.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Ortağı olduğu şirketin e genel kuruluna katılım sağlamış kimse var mıdır acaba aramızda?

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Mesela burada çok anlattım...portföyü sinyal geldiğinde hedge etmeli derken, burada olmadı ama, başka başlıklarda dalga geçenler oldu...o dalga geçenlerin çoğu Niyazi oldu.

Bu başlıkta Dağa geçilmedi ama, öğrenmeye çalışan ve aktif olarak 1-2 kontratla da olsa işlem yapan 5-6 kişiyi geçmez...şimdi görüyorum ki hedge konusu pek çok kişi için önem kazanmış.
    Hedge için altın dışında neleri kullanıyorsunuz?

Sayfa 732/1230 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •