Sayfa 735/1230 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Hocam kisa ve orta vadeli al sat sinyallerinde hangi ortalamaları alıyorsunuz ?

SM-N750 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu saatten sonra hedge poz açmak riskli olur. Peki düşmeye devam edersek, az az almaya devam edeceğiz o zaman da...şu an 13000 usd deyiz. Tarihi dipler bu seviyeler. 2009 dibi bile 12000 usd...Borsa düşecekse, dolar da çıkacaktır...belki 70-80 bin aralığına da ineriz, mecburen 1-2 yıl sonrasını hedefleyip hisse biriktireceğiz. 2009 kriz seviyesinden almayacağız da ne zaman alacağız.
    Abi merhaba, verdiğiniz bilgileri ilgiyle takip ediyorum. Size danışmak istedim. Elimdeki petkim hisselerini Tüpraşa çevirmek istiyorum, yorumunuzu alabilirim miyim? Hürmetler..

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu saatten sonra hedge poz açmak riskli olur. Peki düşmeye devam edersek, az az almaya devam edeceğiz o zaman da...şu an 13000 usd deyiz. Tarihi dipler bu seviyeler. 2009 dibi bile 12000 usd...Borsa düşecekse, dolar da çıkacaktır...belki 70-80 bin aralığına da ineriz, mecburen 1-2 yıl sonrasını hedefleyip hisse biriktireceğiz. 2009 kriz seviyesinden almayacağız da ne zaman alacağız.
    Cevaplar için çok teşekkür ederim, bu sene endeksi yenebilirsek çok iyi olur o zaman, 2.senenin sonunda her şey çok daha güzel olacaktır.
    Syg.

4.  Alıntı Originally Posted by mehmetim123 Yazıyı Oku
    Hocam kisa ve orta vadeli al sat sinyallerinde hangi ortalamaları alıyorsunuz ?

SM-N750 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geçmiş yazılardan şöyle bir not almıştım. Bunlar olabilir.
    Syg.

Kısa vade: Ema saatlik periyot için, günlük ortalama haftalığı kestiğinde
    Orta vade: Ema günlük periyot için, haftalık ortalama aylığı kestiğinde

5.  Alıntı Originally Posted by etranger Yazıyı Oku
    Geçmiş yazılardan şöyle bir not almıştım. Bunlar olabilir.
    Syg.

Kısa vade: Ema saatlik periyot için, günlük ortalama haftalığı kestiğinde
    Orta vade: Ema günlük periyot için, haftalık ortalama aylığı kestiğinde
    bu ema kaç günlük periyot
    saatlik günlük haftalık aylık faklı mı yoksa hepsi aynı mı

yani saatlik 5günlük ortalama , günlükte 10gün, haftalıkta 20 gün, aylıkta 50gün mü
    yoksa hepsinde
    diyelim ki 20 gün mü
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    bu ema kaç günlük periyot
    saatlik günlük haftalık aylık faklı mı yoksa hepsi aynı mı

yani saatlik 5günlük ortalama , günlükte 10gün, haftalıkta 20 gün, aylıkta 50gün mü
    yoksa hepsinde
    diyelim ki 20 gün mü
    Orta vadeli sinyal için arka sayfada grafik bar. Üzerinde parametreler yazıyor zaten, oradan bakabilirsin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Portföyden bağımsız, 1 kontrat İçin 1100 tl yeterli..teminat sorunu olmasın diye 2000 tl aktarır ve bir yıl boyunca pratik yaparsın.
    Endeks kontratları için Nisan sonu Haziran sonu ya da yıl sonu seçeneklerinden hangisini kullanmak daha iyi olur? 2 aylık açıp sonra kapatıp tekrar açmak maliyetli bir şey midir, arada al sat yaparken kayıp oluyor mu?

Memlekete gitmeniz konusunda da nacizane tavsiyem gitmemeniz yönünde çok kritik değilse.

Saygılarımla,
    Cihan

8. buraya Pegasus hakkında kısa bir analiz paylaşmak istiyorum.
    Şirketin kasasında 620m EUR var. 2019'da yıllık 564m EUR faaliyetlerin nakit akışı var. aylık 145m EUR gelir 100m EUR da gider var ve nette 47m EUR'ya denk geliyor. Diyelim ki uçuşlar kötü senaryoda %75 azaldı, aylık 36m EUR gelir ve sabit giderlerden dolayı da 45m EUR gider olur (hem yakıt hem de personel giderleri ciddi oranda azalacaktır). Nette her ay 9-10m EUR zarar yazacaktır.

Bilançoda kv borçlara baktığımızda 345m EUR ödemesi var, faiziyle birlikte 375m EUR diyelim. 620m EUR'dan bunları ödese (yenileme yapabilir belki) EUR 245m kalıyor. Bu nakitle de aylık net gider olan 10m EUR'dan kendini en az 24 ay idare edebilecek kapasitede sonucu çıkıyor.

Hem tüm kv borçları öderse hem de uçuşlar 24 ay boyunca %80 daha az olursa o zaman nakit sorunu yaşayabilecek bir firma.

THY'ye bakmadım ama onların kv borcu cok daha fazla ve böyle bir kötü senaryodan daha fazla etkilenebilirler, o yüzden büyük ihtimalle kredileri refinanse edeceklerdir.
    Syg.

Sayfa 735/1230 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •