Sayfa 736/1230 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746786836 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,881 - 5,888 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

teşekkürler cautionary
    bu sanırım değil mi
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    teşekkürler cautionary
    bu sanırım değil mi
    Evet, buna bakarak hedge kararı veriyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by etranger Yazıyı Oku
    buraya Pegasus hakkında kısa bir analiz paylaşmak istiyorum.
    Şirketin kasasında 620m EUR var. 2019'da yıllık 564m EUR faaliyetlerin nakit akışı var. aylık 145m EUR gelir 100m EUR da gider var ve nette 47m EUR'ya denk geliyor. Diyelim ki uçuşlar kötü senaryoda %75 azaldı, aylık 36m EUR gelir ve sabit giderlerden dolayı da 45m EUR gider olur (hem yakıt hem de personel giderleri ciddi oranda azalacaktır). Nette her ay 9-10m EUR zarar yazacaktır.

Bilançoda kv borçlara baktığımızda 345m EUR ödemesi var, faiziyle birlikte 375m EUR diyelim. 620m EUR'dan bunları ödese (yenileme yapabilir belki) EUR 245m kalıyor. Bu nakitle de aylık net gider olan 10m EUR'dan kendini en az 24 ay idare edebilecek kapasitede sonucu çıkıyor.

Hem tüm kv borçları öderse hem de uçuşlar 24 ay boyunca %80 daha az olursa o zaman nakit sorunu yaşayabilecek bir firma.

THY'ye bakmadım ama onların kv borcu cok daha fazla ve böyle bir kötü senaryodan daha fazla etkilenebilirler, o yüzden büyük ihtimalle kredileri refinanse edeceklerdir.
    Syg.
    Personel gideri neden ciddi oranda azalsın ?

4.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Personel gideri neden ciddi oranda azalsın ?
    ham maaşın üstüne uçuş sayısına göre eklemeler oluyor, ilave olarak personelin uçuşlarda konaklama vb. giderlerinde de azalma olur diye düşünüyorum.

5. Bence hisselere de uygulamak gerekiyor. Tupras 5 günlük ema 22 günlük ema yı aşağı mı kesti 3 gün bekle yukarı atmazsa uzun vadeciyim deme sat. Ne zaman 5 günlük ema 22 günlük ema yı yukarı kesti, 3 gün bekle dönmedi tekrar al. Saatlik çok sinyal üretir ama günlük çok üretmez, ölümüne temelciydim ama tekniği kullanmazsan 10 yılda bir gelen bu global krizlerden bizi temel değil teknik kurtarıyor. Benim şu an 5 yıllık birikimimin neredeyse yarısı gitti (2 ay önceki duruma göre) yaşı 20 lere olan biri 70 yaşına gelene kadar en az 5 kere böyle global krize yakalanır.

6.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Bence hisselere de uygulamak gerekiyor. Tupras 5 günlük ema 22 günlük ema yı aşağı mı kesti 3 gün bekle yukarı atmazsa uzun vadeciyim deme sat. Ne zaman 5 günlük ema 22 günlük ema yı yukarı kesti, 3 gün bekle dönmedi tekrar al. Saatlik çok sinyal üretir ama günlük çok üretmez, ölümüne temelciydim ama tekniği kullanmazsan 10 yılda bir gelen bu global krizlerden bizi temel değil teknik kurtarıyor. Benim şu an 5 yıllık birikimimin neredeyse yarısı gitti (2 ay önceki duruma göre) yaşı 20 lere olan biri 70 yaşına gelene kadar en az 5 kere böyle global krize yakalanır.
    Hisselere de uygulanabilir, ama endeks daha güvenilir...benim tercihim hisseni satma, onun yerine endeks short yap...hisselerine güveniyorsan endeksten daha iyi performans gösterecektir portföyün...bu durumda hisseni satmak yerine endeksi satman daha doğru olur.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Selam,
    Haber: Amerika piyasalari Trump doneminin kazancini gomdu.

Trump: Yeniden yukselmeye hazir miyizzz? Fert basina $2000 vererek baslatiyoruz hamlemizi.
    Halk: Ol de olelim. MAGA. MAGA.

8. hocam size 2 tesekkurle baslayayim.
    10 kagida kadar cik demistiniz bana bende o sira 2 kagit vardi parayi boldum kagidin biri nanay ordan yirttim.
    2si dow cokerse 100bin haftalik kapanis olur mu dedim olabilir dediniz ertesi gun stop olamadigim 2 kagitta yari tutarlarda kolu kopardim kol gitti demeye kalmadan kagitlar yuzde 30 daha dustu kolu birakmakla iyi ettik dedim.
    sayfa geneline de bi elestrim var. tum arkadaslara ...
    bu sayfada dis borsalarin adi bile gecmiyor.
    yani ana hedeflerden biri trendi belirlemek ise bu bunsuz olmaz bence.

Sayfa 736/1230 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746786836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •